Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Jak si zachovat mládí bez stroje času: Odhalte tajemství zdravé pleti

Info ikona
Žena s Wecare

V éře sociálních sítí a věčné honby za dokonalostí se stává péče o pleť nejen rutinní činností, ale i způsobem vyjádření sebe sama. Ačkoliv trh přetéká sliby o pleti bez vrásek díky krémům, existuje značka, která stojí pevně na zemi, a zároveň slibuje něco výjimečného.

Promotion | 11. 04. 2024

Zrod značky WeCare: Filozofie zdraví a krásy

WeCare, česká značka zaměřující se na oblast péče o zdraví a krásu, přichází s přístupem, který klade důraz na synergetické působení přírody a vědy. Drží se vize posilovat nejen fyzické, ale i duševní zdraví, které spolu samozřejmě úzce souvisí. Dosáhnout harmonie mezi tělem a myslí s láskou k detailu a kvalitě, je možné.

Info ikona
WeCare

about your BEAUTY: Není všechno zlato, co se třpytí

V nabídce WeCare najdeme i nápoj about your BEAUTY, který se vymyká běžným představám o kolagenových nápojích. Je to komplexní řešení pro ty, kdo hledají kvalitní anti-aging terapii. Díky unikátní směsi kolagenových peptidů, kyseliny hyaluronové, ceramidů a důležitých vitaminů a minerálů poskytuje tento nápoj vše potřebné pro zpomalení stárnutí pleti, zlepšení její pružnosti a hydratace. A vše za cenu, která odpovídá nejen kvalitě, ale i viditelným výsledkům.

Dermatoložka MUDr. Lucie Rajská radí...

Kdy začít se správnou péčí

MUDr. Lucie Rajská, Ph.D., zdůrazňuje, že klíčem k udržení zdravé a mladistvé pokožky je včasný start správné péče. Již ve 25 letech začíná produkce kolagenu klesat, což vede k prvním známkám stárnutí. Právě proto je důležité začít s péčí o pleť co nejdříve, ideálně s příchodem prvních vrásek nebo ještě lépe preventivně.

Info ikona
WeCare

Denní rituál krásy

Důležitost čištění, hydratace a ochrany před sluncem nepodceňujte. Jen čistá pleť je připravena lépe přijímat další produkty, zatímco hydratace a ochrana před UV zářením udržuje pokožku zdravou a odolávající předčasnému stárnutí. Dokonalá péče o pleť by měla být jednoduchá, ale účinná.

Jak vybrat správný kolagen

V souvislosti s kolagenními doplňky MUDr. Rajská připomíná, že ne všechny kolageny jsou stejné. Doporučuje hledat produkty obsahující hydrolyzovaný kolagen (kolagenní peptidy), který je pro tělo snadno stravitelný a vstřebatelný. Přiznám se, že já sama preferuji a ráda pravidelně sáhnu po kyselině hyaluronové než kolagenovém nápoji. Což ale neznamená, že by kolagen měl být špatný.  

Na trhu je v současné době možné získat potravinové doplňky až se třemi typy kolagenu – nativní, denaturovaný nebo hydrolyzovaný, označovaný také jako kolagenní peptidy. Tento typ kolagenu je pro organismus nejideálnější, protože je nejlépe a nejrychleji stravitelný a vstřebatelný. Samozřejmě opět záleží na množství užitého kolagenu, aby mohl splnit to, co slibuje. Ideální je ale současné užívání také vitamínu C, který hraje významnou roli při syntéze kolagenu,” vysvětluje Lucie Rajská.

Info ikona
WeCare

Krása zevnitř ven

WeCare a MUDr. Lucie Rajská nám připomínají, že pravá krása a zdraví pokožky začíná zevnitř. Výběrem kvalitních produktů, jako je nápoj about your BEAUTY, a dodržováním jednoduchých, ale důležitých kroků v péči o pleť, můžeme prodloužit mládí naší pokožky a zářit krásou, která je přirozená a autentická. Lucie Rajská považuje z lékařského pohledu drink about your Beauty za ideální dooplněk slibující prevenci stárnutí. Já jako milovník kyseliny hyaluronové oceňuji obsah jejího nízkomolekulárního typu, který podpoří zjemnění drobných linek. Fanoušky kolagenu pro změnu potěší kolagenní peptidy v ideálním doplnění o vitamín C, který kolagen efektivně aktivuje. Zajímavou složkou jsou také ceramidy, které podpoří správné fungování kožní bariéry. Zinek, selen, vitamín E, stejně jako bioitin, jsou už jen tou správnou třešničkou na dortu”, říká dermatoložka a dodává, že je vždycky fajn, když má potravinový doplněk takové složení, kdy jedna složku doplňuje druhou, obsahuje rozumné koncentrace a výsledný efekt je tak maximální.

Měření