Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Jídelníček podle Nicole Kidman: Australská herečka sází na přerušovaný půst a ještě jednu osvědčenou metodu

Australská herečka Nicole Kidman působí jako éterická bytost. Superštíhlá, vysoká a s dokonalou pletí jako porcelánová panenka není úplně typickou dámou ze stříbrného plátna. Tím spíš je tato máma čtyř dětí inspirací a mnoho žen zajímá, jak to dělá, že vypadá stále tak mladistvě a v šestapadesáti letech má figuru jako dvacetiletí andílci Victoria's Secret. Sází na dvě osvědčené stravovací metody a umírněnost. Které to jsou a co to znamená?

Liv Boková | 27. 03. 2024

Nicole Kidman drží přerušovaný půst 5+2

Australská herečka patří mezi slavné ženy, které nedají dopustit na přerušovaný půst, tedy střídání určitého počtu hodin v rámci dne, kdy mohou jíst, a hodin bez jídla, které organismus využívá na strávení veškeré přijaté potravy. Zvládne tak spálit všechny načerpané kalorie, neukládají se přebytečné tuky a člověk nepřibírá. Nicole Kidman se běžně drží režimu 16:8, který znamená, že během 8 hodin musí sníst veškerou potravu za daný den, přijmout všechny pro dobré zdraví potřebné živiny a po dobu 16 hodin pak nechá tělo odpočívat od soustavné konzumace a trávení. Když herečka cítí, že by potřebovala větší odlehčení, dočasně zavádí přísný režim 5+2, při němž 5 dní v týdnu jí a 2 dny, obvykle o víkendu, se postí.

Ke kráse a zdraví pomáhá jóga a meditace

Nicole Kidman si už nedokáže představit život bez pravidelného praktikování jógy a meditace. „Během let jsem si uvědomila, že když nemáte zdraví, nemáte nic,“ prozradila herečka v nedávném rozhovoru pro magazín Woman's Health. „Je tedy na prvním místě. A jak ho docílíte, když máte dvě malé děti, manžela a spoustu práce? Musíte pracovat na rovnováze. Dělám jógu, běhám a medituji. Dobře se o sebe starám a dobře jím."

Přerušovaný půst kombinuje s metodu 80:20

Vysoké a štíhlé herečce se osvědčuje i další metoda, které se drží už mnoho let a kombinuje s pravidly přerušovaného půstu. Tento způsob stravování jí umožňuje občas si v jídle tak trochu zahřešit. Znamená jíst z 80 % opravdu zdravě a z 20 % nemusí být při stravování až tak striktní. Máma čtyř dětí a podporující manželka úspěšného australského hudebníka Keitha Urbana to nicméně s takzvanými „guilty pleasures“ nijak zvlášť nepřehání ani v onom dvacetiprocentním okně. Při rodinných výletech se jí přesto občas stane, že se dostává na poměr 70:30, protože si při nich dopřává spoustu nezdravého jídla.

Mohlo by se vám líbit

Jídelníček podle Margot Robbie: Chce vypadat nejlépe, jak může, zároveň miluje nezdravé jídlo

Australanka Margot Robbie je dlouhodobě v dobré formě, její filmové postavy však vyžadují formu skvělou a k tomu dokonalé křivky. Ať jde o olympijskou krasobruslařku, historickou královnu či komiksovou superhrdinku, před natáčeními upravuje stravu a přitvrzuje se cvičením. Na míry panenky Barbie 91-46-84 se pochopitelně dostat nemusela, i tak ale byla příprava na roli výzvou. Co tedy Margot dělá pro výbornou kondici a supertělo?
marianne.cz

Co konkrétně Nicole Kidman jí?

Herečka miluje mořské plody, zejména ty z její rodné Austrálie, ale také jídla typická pro venkovní grilování, včetně klobás. Nejspokojenější je, když si může dát „talíř s čerstvými mořskými plody a ústřicemi ze Sydney, tygřími krevetami, bahenními kraby a humry“. Její běžný každodenní jídelníček se neobejde bez spousty zeleniny, lososa, vajec. Co se týká sladkého, výjimečně si pochutná na hořké čokoládě. Jako malý stravovací hřích má Nicole Kidman ráda chléb, domácí, ještě teplý s parmezánem Reggiano. Jejím nejméně oblíbeným jídlem vůbec je šunka. Ke spokojenému životu potřebuje také kávu: „Keith a já milujeme kávu. A víc než kávu samotnou miluji tu pěnu na ní,“ svěřila se před časem australskému Vogue. „Když si objednávám cappuccino, vždycky říkám, aby mi ho připravili s minimem kávy a spoustou pěny.“

Štíhlost a tónované svaly díky běhu a plavání

Nicole Kidman má kromě jógy a meditace ráda také intenzivnější pohyb. Od dětství je zvyklá běhat. „Pocházím z maratonské rodiny, takže to bylo součástí mého života už od malička. Táta mě vytáhl z postele a nutil běhat dokolečka na hudbu. Teď si užívám běhání v lese,“ prozradila herečka s tím, že stejně uspokojující je pro ni běhání po pláži. Dodala, že běh občas střídá se spinningem. Je o ní známé také to, že je vodní živel a miluje plavání, zejména v moři.

Mohlo by se vám líbit

Co se stane s vaším tělem, když přestanete pít kávu: Ženám tato změna prospěje v mnoha směrech

Ranní káva z oblíbeného hrníčku, milé posezení s kamarádkou nebo rodinou u kávy, chvilka jen pro sebe v oblíbené kavárně s šálkem cappuccina. Tyto vzácné momenty dělají život krásnější a vlastně i zdravější, pokud pijeme kávu a přijímáme kofein nejen v ní obsažený s mírou. Ne každému ale dělá káva dobře, pak je lepší si najít příjemnou alternativu. Můžeme být na kávě závislí? Co pozitivního se stane, když ji přestaneme pít? Souvisí s tím i nějaké problémy?
marianne.cz

Nicole Kidman má pravidlo „všeho s mírou“

Herečka věří v umírněnost, jak ve stravě, tak ve fitness režimu. „Nemám žádný tajný recept ani striktní režim. Nejsem ani přísná dietářka. V pohybu i v jídle musím mít všeho s mírou. Různě si to kombinuji tak, aby mě to bavilo.“ Dělá to i z toho důvodu, že che jít dobrým příkladem svým dětem. Chce, aby viděly, že zůstává aktivní a zároveň se tím baví, není to něco, co by musela, do čeho ji někdo nebo něco nutí. „Jsem si jistá, že všechny pracující matky si uvědomují, jak těžké je vybalancovat rodinu s dobrým zdravím a hezkým vzhledem. Proto dělám od všeho trochu. Běhám, jezdím na kole, dělám jógu, co můžu a kdekoli na světě jsem. Snažíme se cvičit jako rodina společně, o to je snadnější vmáčknout pohyb mezi povinnosti, a samozřejmě i mnohem příjemnější.“

Za neplánované hubnutí mohl stres

Už tak velmi štíhlá herečka v posledních letech ještě viditelně zhubla, ovšem neplánovaně. Nabrala si totiž příliš mnoho práce. Natočila pět televizních pořadů a tři filmy, mezi tím se věnovala také produkování a reklamám. Působila i jako nová ambasadorka módního domu Balenciaga. Protože je Nicole Kidman vyznavačkou techniky metodického herectví, na všechny role se připravuje nesmírně intenzivně. Například při natáčení seriálu Mělas to vědět, prakticky zkolabovala, protože nedokázala z intenzivního nasazení vyskočit a vypnout ani doma. „Na týden jsem se úplně sesypala, protože váš imunitní systém nezná rozdíl mezi hraním a skutečností,“ přiznala. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Mindfulness jako cesta k plnému soustředění a vnímání: Stačí jej trénovat pár minut denně

Mindfulness jako cesta k plnému soustředění a vnímání: Stačí jej trénovat pár minut denně

Zdraví
Slavné matky po čtyřicítce: Je věk v mateřství opravdu jen číslo?

Slavné matky po čtyřicítce: Je věk v mateřství opravdu jen číslo?

Životní styl
Krásné opálení prochází žaludkem: Vyzkoušejte recepty pro zdravější pokožku

Krásné opálení prochází žaludkem: Vyzkoušejte recepty pro zdravější pokožku

Zdraví
Proč vyrazit ven „naostro“? Snížíte riziko kožních alergií i poranění

Proč vyrazit ven „naostro“? Snížíte riziko kožních alergií i poranění