Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Jennifer Aniston a dalších sedm osobností, které se potýkaly s neplodností

Třiapadesátiletá hvězda z Přátel po dlouhodobých spekulacíh odhalila pro server Allure, že se o děti snažila, zkoušela i umělé oplodnění, ale neúspěšně. Jennifer Aniston přitom není jediná, kdo se s problémem neplodnosti z řad celebrit setkal.

Tereza Čaladi | 10. 11. 2022

Neplodnost je problém, který trápí mnoho žen a teprve v posledních letech se začíná velmi opatrně otvírat a přibližovat veřejnosti. Netrpí jím přitom pouze „běžné ženy“, tedy vaše kamarádky, ty, co potkáváte na ulicích, nebo vaše kolegyně v práci, ale i ty slavné.

Jennifer Aniston v rozhovoru pro server Allure prozradila, že když jí bylo okolo 30-40 let, tak si procházela těžkým obdobím, které souviselo s tím, že se snažila otěhotnět. Bohužel bez úspěchu.

Procházela jsem IVF (asistovanou reprodukcí), pila čínské čaje...dávala jsem tomu všechno. Dala bych cokoli za to, kdyby mi někdo řekl: ‚Zmraz si vajíčka. Udělej si laskavost.Takhle člověk ale nepřemýšlí. Tak jsem dnes tady. Loď odplula," přiznala redaktorovi Allure Daniellu Pergamentovi.

Na rozdíl od žen, které nejsou veřejně známými osobnostmi, se ty ve světlech reflektorů potýkají s tím, že čelí i souzení ze strany společnosti. Aniston přiznala, že titulky a články rozebírající, že vypadá těhotně, že dala přednost kariéře před dětmi a že ji vlastně děti nikdy nezajímaly, ji o to více ubližovaly. A to je něco, čemu musí čelit i její slavné kolegyně.

  • Anne Hathaway

Když na Instagramu v roce 2019 herečka oznámila, že čeká druhé dítě, ke svému příspěvku napsala: „Pro všechny, které si procházejí peklem neplodnosti a početí, vězte, že to nebylo u žádného z mého těhotenství snadné. Posílám vám extra lásku."

  • Nicole Kidman

I Nicole Kidman přiznala, že pro ni oplodnění nebylo jednoduché. Během manželství s hercem Tomem Cruisem se tak rozhodli adoptovat si děti Isabellu a Connora. V roce 2006 se Kidman provdala za zpěváka Keitha Urbana a poté, co v roce 2008 porodila dceru Sunday Rose, měla problémy znovu otěhotnět. Pár se rozhodl použít k porodu své druhé dcery Faith náhradní matku (která jim dítě odnosila).

  • Jessie J

Na koncertě v roce 2018 zpěvačka oznámila davu své problémy s plodností před zahájením písně Four Letter Word. „Nesmí to (neplodnost) být něco, co nás definuje. Chtěla jsem napsat tuto píseň pro sebe ve chvíli bolesti a smutku, ale také proto, abych si dala radost, abych dala druhým lidem něco, co mohou v poslouchat v opravdu těžkých chvílích. Takže pokud jste si prošli něčím podobným, vězte, že nejste se svou bolestí sami a myslím na vás, když zpívám tuto píseň," dodala. O oplodnění se přitom pořád snaží, bohužel zatím neúspěšně.

Mohlo by se vám líbit

Nejhorší člověk na světě? Bezdětná žena přes 30

Víte, že představitelka Sam ze Sexu ve městě, herečka Kim Cattrall, se z vlastního rozhodnutí nestala matkou? Ani nyní ve svých 65 letech rozhodnutí nelituje. Říká, že to pro ni byla vědomá volba, když si jako mladá herečka řekla, že chce veškerou svoji energii a čas věnovat kariéře. Odsuzujete ji za to? Můžete, připravte se ale na to, že fenomén bezdětnosti bude stále častější.
marianne.cz
  • Céline Dion

Zpěvačka si prošla šesti koly IVF a potratem. Poté v roce 2010 porodila dvojčata, chlapce.

  • Michelle Obama

Bývalá první dáma měla své dcery Maliu a Sashu prostřednictvím IVF poté, co utrpěla několik potratů. Když jí bylo okolo čtyřiatřiceti, řekla si, že je čas na asistovanou reprodukci. V rozhovoru pro Good Morning America přitom zmínila, že je neplodnost rozhodně tématem, o kterém by se mělo začít více mluvit.

  • Courteney Cox

I další hvězda z Přátel přiznala, že její otěhotnění nešlo hladce. Courteney Cox absolvovala poměrně hodně potratů, než počala svou dceru Coco prostřednictvím IVF. Tímto obdobím si přitom procházela během natáčení seriálu s Aniston a scéna, kdy Rachel porodí v seriálu své první dítě a celá parta ji přijde podpořit do porodnice, je natáčena den po potratu Cox.

  • Sarah Jessica Parker

Hlavní hrdinka ze Sexu ve městě porodila své nejstarší dítě v roce 2002. Její dvojčata s manželem Matthewem Broderickem se však narodila pomocí náhradní matky v roce 2009.

Mohlo by se vám líbit

Nedaří se vám počít dítě? Psychoterapeut radí, jak dlouhé čekání neproměnit v partnerskou krizi

Dnešní doba příliš nepřeje rychlému početí. Děti míváme později než dříve a řadu párů stav, kdy nemohou počít dítě v časovém rámci, ve kterém si představovali, tento stav výrazně zatěžuje. Některé páry dokonce už v prvním měsíci, kdy se o dítě snaží, otevřeně mluví o umělém oplodnění a chodí na testy plodnosti. Jak si s touto situací poradit a jak nezměnit čekání na miminko a sex v pouhé oplodňování?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Výživová koučka Dominika Hostinská o hubnutí: Nepočítejte kalorie, vnímejte své tělo a výsledky se dostaví

Výživová koučka Dominika Hostinská o hubnutí: Nepočítejte kalorie, vnímejte své tělo a výsledky se dostaví

Zdraví
Naučte se zvládat stres, emoce i negativní myšlenky: Vyzkoušejte jednoduchou metodu sofrologie

Naučte se zvládat stres, emoce i negativní myšlenky: Vyzkoušejte jednoduchou metodu sofrologie

Zdraví
Cvičení podle Jennifer Lopez: Nikdy nesportujte jen kvůli postavě a využijte každý den naplno

Cvičení podle Jennifer Lopez: Nikdy nesportujte jen kvůli postavě a využijte každý den naplno

Zdraví
Polykat ráno hrst prášků? Nesmysl. Víme, kdy během dne užívat důležité vitamíny a minerály

Polykat ráno hrst prášků? Nesmysl. Víme, kdy během dne užívat důležité vitamíny a minerály