Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Kvíz: Dobro došli! Jak dobře znáte Čechy milované Chorvatsko?

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější prázdninové destinace českých turistů. Každoročně ho navštěvuje přes 700 tisíc z nás. Ne náhodou je 18. nejpopulárnější turistickou destinací na světě. Čím to je, že právě do Chorvatska se tak hojně a rádi vracíme?

Do Chorvatska na památky

Ačkoliv historické památky a architektura nebývají tím hlavním lákadlem, proč tuto zemi v létě navštívit, rozhodně jsou to jeden z důvodů. Často se zde střídaly vládnoucí národy, díky čemuž můžeme obdivovat spoustu památek nejrůznějších kulturních i historických směrů.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Dovolená se blíží! Jak dobře znáte oblíbené prázdninové destinace Čechů?

Už se nemůžete dočkat letní dovolené, na kterou vyrazíte za sluníčkem a mořem, za krásnou přírodou nebo za poznáním architektonických skvostů? Každý preferuje něco jiného, existují však destinace, pro které mají Češi slabost. Podívejte se na naše oblíbená prázdninová místa a zjistěte, jak dobře je znáte.
marianne.cz

Krásná příroda chorvatského vnitrozemí

Kromě romantických historických měst je zde úžasné i vnitrozemí a tamější panenská příroda. Oblíbená jsou především Plitvická jezera, která jsou zapsána na listinu světového dědictví UNESCO. Zelené lesy, tyrkysová jezera a šedobéžové skály jsou velkým lákadlem pro návštěvníky z celého světa.

Překrásné pláže a čiré moře 

Většina lidí sem jezdí samozřejmě k moři, takže obdivují překrásné pláže s čistou vodou. Přestože si často lidé myslí, že v Chorvatsku najdete jen oblázkové pláže, není tomu tak, najdete tu i písčité. Navíc si můžete vybrat, zda preferujete rušnější pláže s atmosférou a sportovním vyžitím, nebo dáváte přednost romantice a soukromí na těch odlehlejších a klidnějších. Dalším důvodem, proč je chorvatské pobřeží ve světě tak oblíbené, je jeho rozmanitá krása, kdy některé zátoky jsou chráněné skálami, jiné dlouhé pruhy pláží nabízejí výhled na horské masivy, borové lesíky nebo vegetací porostlé ostrůvky.

Pestrá kuchyně 

Turisté jezdí do Chorvatska také potěšit své chuťové buňky. Tamější kuchyně totiž v sobě kloubí středomořskou tradici, lehkost italské kuchyně a výraznost maďarských pokrmů. Skvělé je místní čevabčiči i ražniči, sušená šunka pršut nebo olivy. Jako v každé přímořské zemi také v Chorvatsku je bohatá nabídka ryb a mořských plodů. Kromě dobrého vína je pak u turistů velmi oblíbená pálenka rakije.

Parádní dovolená za dostupné ceny 

Tento aspekt je samozřejmě také velmi důležitý. Přestože i zde najdete spoustu luxusních resortů, Chorvatsko má velmi rozšířenou nabídku ubytování i pro běžné rodiny s dětmi či studenty. Vyberete si z velkých hotelových resortů přes soukromé penziony a apartmány až po klasické kempy. A pivo v restauraci stojí přibližně stejně jako ve velkých městech v Česku.

Z České republiky jste tu za pár hodin 

Geografická blízkost umožňuje Čechům dopravit se sem pohodlně autem bez omezování ohledně množství a váhy zavazadel. Díky tomu si můžete všechny nafukovací matračky, konzervy i zásoby českého piva vzít s sebou. Z Prahy se dá až na úplný jih Chorvatska do Dubrovníku dojet za 13 hodin.

Podívejte se do galerie na krásná místa, která můžete v Chorvatsku navštívit.
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Výživová koučka Dominika Hostinská o hubnutí: Nepočítejte kalorie, vnímejte své tělo a výsledky se dostaví

Výživová koučka Dominika Hostinská o hubnutí: Nepočítejte kalorie, vnímejte své tělo a výsledky se dostaví

Zdraví
Naučte se zvládat stres, emoce i negativní myšlenky: Vyzkoušejte jednoduchou metodu sofrologie

Naučte se zvládat stres, emoce i negativní myšlenky: Vyzkoušejte jednoduchou metodu sofrologie

Zdraví
Cvičení podle Jennifer Lopez: Nikdy nesportujte jen kvůli postavě a využijte každý den naplno

Cvičení podle Jennifer Lopez: Nikdy nesportujte jen kvůli postavě a využijte každý den naplno

Zdraví
Polykat ráno hrst prášků? Nesmysl. Víme, kdy během dne užívat důležité vitamíny a minerály

Polykat ráno hrst prášků? Nesmysl. Víme, kdy během dne užívat důležité vitamíny a minerály