Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Čeká vás brzká dovolená v plavkách? Výživový poradce a trenér radí, jak se dostat co nejrychleji do formy

Pokud máte v dubnu ještě stále „zimní“ postavu, zjištění, že vás čeká dovolená v plavkách, která se nebezpečně rychle blíží, může způsobit paniku. To ale není třeba. Zachovejte chladnou hlavu a zjistěte, co radí osobní trenér a výživový poradce Michal Šetina. Jak se dostat v krátkém časovém horizontu do formy? 

Pokud nepatříte mezi sportovní závisláky, kteří si nedokážou představit den bez návštěvy posilovny, pravděpodobně víte, že se zimní postava liší od té letní. V zimním období, kdy se halíme do vrstev a i do postele se chumláme, nebereme na naši postavu takový zřetel. Víme, že nějaké to kilo navíc se pod oblečením schová a naše tělo nemusíme nikde pravidelně vystavovat. Když však nastane období odhazování vrstev a postupné odhalování kůže, je načase zase zamakat, odepřít si dobroty, ukončit flákání a připravit svou postavu a své sebevědomí na plavkovou sezónu. 

Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější dámské plavky na léto 2023: Dvojdílné, jednodílné i netradiční střihy

I když počasí zatím tropy nepřipomíná, léto a plavková sezóna jsou bezpochyby za rohem. A třeba už se chystáte na letní dovolenou ještě před oficiálním vypuknutím prázdnin. V takovém případě to chce stylovou plavkovou výbavu. Sáhnete letos po sytě oranžových bikinách či modelech s efektními volány, nebo se budete držet minimalistické jednodílné klasiky? Poradíme, kde pořídit nejrůznější trendy i nadčasové styly plavek.
marianne.cz

Osobní trenér radí, jak se dostat urychleně do formy

Občas se stane, že se na poslední chvíli rozhodnete pro brzkou dovolenou a plavkový outfit budete muset nahodit dřív, než jste původně plánovali. A právě pro takový případ jsme požádali profesionálního osobního trenéra a výživového poradce Michala Šetinu, aby nám poradil, co v takovém případě, kdy nám představa, že se máme ukazovat v bikinách, navozuje úzkostné pocity, dělat. Na co bychom se v takovém případě měli nejvíc zaměřit? Podle něj je samozřejmě nejlepší nerozdělovat postavu na zimní a letní období a pracovat na sobě po celý rok. Pokud tak ale nefungujeme, rozhodně není dobré pustit se do nějaké drastické nezdravé diety a dát tělu příliš velký zápřah, kterým si způsobíme leda tak svalovou horečku a zdravotní potíže. 

V první řadě je třeba upravit jídelníček a v zásadě snížit příjem kalorií, tedy méně sacharidů a tuků a měli bychom pít hodně vody,“ říká Michal a dodává, že jídelníček by měl být individuální. Samozřejmě se neobejdeme bez tréninku. Doporučil bych dělat komplexní cviky, při kterých zapojujeme co nejvíce svalových partii a tělo tím spaluje více kalorií,“ doporučuje trenér a jako příklad uvádí:

  • Dřepy se zátěží či bez zátěže
  • Angličáky
  • Skákání přes švihadlo

Dále určitě zapojit pohyb jako takový, tedy procházky, kolo, plavání…

„Pokud se bavíme o tom, jaký trénink je pro tělo nejnáročnější, je to určitě silový trénink v posilovně, tedy dřepy, mrtvé tahy a všechny možné tlaky s činkou. Člověk při silovém tréninku muže spálit klidně okolo 600 kalorií, záleží na intenzitě tréninku a na tom, kolik daný člověk váží. Velmi účinné jsou také kruhové tréninky, kde se procvičuje celé tělo a člověk při nich může také spálit mnoho kalorií,“ vysvětluje Michal a upozorňuje na nezbytnost správné techniky těchto cviků. „Určitě bych nedoporučoval začátečníkům zkoušet takto náročné tréninky bez odborného dohledu. Myslím si, že ideální volba je oslovit fitness trenéra, který vám tento trénink sestaví na míru,“ uzavírá Michal Šetina. 

Udržte si formu po celý rok, říká trenér

Samozřejmě není lehké, obzvlášť, jestli jste si skutečně zvykli na půlroční nicnedělání, dostat se opět do formy a nastavit si nějaký režim, který budete alespoň během léta dodržovat. Přesto to stojí za to a uvidíte, že si i celou dovolenou a léto užijete mnohem víc, když se budete v bikinách cítit dobře. A kdo ví, třeba se vám podaří tento režim udržet i přes zimu a na jaře pak budete moci vyrazit k moři na dovolenou bez předchozí paniky. 

 

Zdroj článku

Související články

Zdraví
Zatočte s jarním nachlazením: Stačí si pomoct těmito překvapivými potravinami

Zatočte s jarním nachlazením: Stačí si pomoct těmito překvapivými potravinami

Zdraví
Oprah Winfrey nestačilo jen držet dietu a cvičit. Zhubnout jí pomohla jedna překvapivá věc

Oprah Winfrey nestačilo jen držet dietu a cvičit. Zhubnout jí pomohla jedna překvapivá věc

Zdraví
Jak zlepšit sexuální život po porodu? Odborníci doporučují jeden účinný trik

Jak zlepšit sexuální život po porodu? Odborníci doporučují jeden účinný trik

Zdraví
Pro lepší hubnutí a pevné zdraví: 5 benefitů kokosové vody, kvůli kterým byste ji měla pít každý den

Pro lepší hubnutí a pevné zdraví: 5 benefitů kokosové vody, kvůli kterým byste ji měla pít každý den