Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Chcete ušetřit planetu? Perte ekologičtěji. Tady máme pár triků.

Info ikona
Ariel

Jistě to také znáte: je víkend a vy čelíte hromadě špinavého prádla – ručníky, povlečení a spousta dalších kousků, které potřebujete vyprat. Pravděpodobně máte rádi, když je vaše oblečení čisté a voňavé. Stejně tak vám ale určitě záleží na přírodě a planetě – jak tyhle věci skloubit, aniž byste museli dělat kompromisy?

Promotion | 14. 06. 2023

Bohužel data mluví jasně – skutečně udržitelným životním stylem žije jen malá část populace. Vyžaduje to totiž změnu návyků a také musíme sáhnout hluboko do kapsy. To ale neznamená, že se nedá začít malými krůčky. Zaměřte se na běžné prací prostředky, které umožňují prát šetrněji. Ariel patří mezi značky, které zajistí perfektně čisté a vonící prádlo, ale také šetří naši planetu. Přinášíme vám jednoduché triky, které vám pomohou s udržitelnějším praním.

Perte jen špinavé oblečení

Zní to jako samozřejmost, ale ruku na srdce: perete vždy jen kousky, které skutečně potřebují vyprat? Nestačilo by jim jen vyvětrání? Často totiž není nutné prát šaty, sukni nebo kalhoty, které nenesou výrazné známky zašpinění. Zbytečným praním navíc poškozujete oblečení a zkracujete také jeho životnost. Proto sáhněte po kvalitních pracích prostředcích, které zvládnou vše vyprat hned na první pokus.

Info ikona
prádlo v pračce

Naplňte pračku tak akorát

Perte po větších dávkách, ale zároveň tak, abyste pračku nepřeplňovali. Do bubnu zkrátka vkládejte tolik prádla, na kolik je vaše pračka stavěná. Rozdělte prádlo podle barev a materiáů a perte ho ve větších várkách. Pokud často perete například jen dvě trička, je to velmi neekologické, protože spotřebováváte zbytečně moc vody i energie.

Info ikona
Ariel

Perte pomocí cyklů s nízkou teplotou

Věděli jste, že největší energetickou zátěží během praní představuje ohřev vody? Většina praček nabízí programy s nízkou teplotou, které jsou ekologičtější. S kvalitními pracími prosřtedky, jako je Ariel, nemusíte mít obavy, že z pračky vytáhnete stále znečištěné prádlo po vyprání na nižší teplotu. Prací prostředky Ariel jsou navrženy s důrazem na úsporu energie. Dokážou vyprat prádlo opravdu dokonale i při nižší teplotě.

S práškem, gelem nebo kapslemi Ariel zbavíte své prádlo veškerých nečistot při teplotě 30 °C. Vaše oblečení tak déle udrží svůj tvar, barvu i kvalitu, protože při nižších teplotách zkrátka tolik netrpí. Navíc snížením teploty praní z 60 °C na 30 °C může v běžném pracím cyklu snížit spotřebu elektrické energie až o 60 %.

O prací prostředky si nyní můžete i zasoutěžit. Stačí, když v obchodech Albert nakoupíte Ariel alespoň za 399 Kč, zaregistrujete účtenku na webu Procter & Gamble mujsvet-pg.com a můžete vyhrát roční zásobu produktů Ariel. A to už je pořádná úspora energie! 

Měření