Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Co dělat v případě, že vám váš partner už nepřijde atraktivní

Info ikona
Partnerská krize

Můžete toho druhého milovat, ale jednoduše mezi vámi vymizí sexuální napětí, které tam bylo dříve. To ovšem neznamená, že se musí jednat o konec vztahu. Dá se obnovit.

Tereza Čaladi | 13. 09. 2022

Nejspíš se nic nevyrovná začátku vztahu, kdy to mezi vámi a vaším novým partnerem jiskřilo, vzájemně jste se objevovali a měli pocit, že už nejde být šťastnější. Ale nic netrvá věčně a i když ve vztahu může přetrvávat zamilování, tyto ohňostrojky, které jste pociťovali na začátku, mohou jednoduše vyprchat. Někdy je to chvilkový problém, jindy může působit trvale a je těžké ho překonat. Není to ale nemožné. Níže vám přiblížíme 3 kroky, jak na to.

1. Zjistěte proč

Intimní bod mrazu může přijít tak nějak sám a vy to ani nevnímáte, proto možná máte pocit, že žádný důvod nemá. Ale může za tím stát hned několik věcí. A předtím, než jej začnete nějak řešit, musíte zjistit, z čeho pramení.

Jednak to může být tím, že před sebou s partnerem navzájem až příliš zpohodlníte. Je jasné, že když s někým začnete bydlet, tak nebudete každý večer nosit saténové pyžamo a občas vás uvidí s maskou na obličeji. Ale může se i stát, že se o sebe přestanete starat úplně – chodíte pouze v teplákách, vlasy si myjete jen když je to nutnost a celkově nesportujete tolik jako dřív a nejíte tak zdravě, protože máte pocit, že už nepotřebujete být ve formě, abyste někoho ohromili. A tak se jednoduše nepřitahujete tak jako dřív z fyzických důvodů. Může se to ale týkat koníčků celkově. Možná jste přestali dělat to, co vás naplňovalo a dělalo šťastnými, a teď se spolu ve vztahu začínáte nudit. Je nutné cítit s vaším partnerem stabilitu a bezpečí, ale zároveň se bavit – ve vztahu i mimo něj. V neposlední řadě může jít o to, že se celkově o vztah přestanete starat (berete ho automaticky), nebo to mezi vámi jednoduše přestane fungovat. Pokud vám chybí emoční intimita, pak je jasné, že nebude skvělá ani ta fyzická.

2. Upřímně se o tom pobavte

Tenhle krok může znít hrozně a rozhodně tím nemyslíme, ať jdete za svým partnerem a jednoduše mu řeknete, „už se mi nelíbíš“. Upřímnost je v tomto případě klíčová, ale je důležité to udělat citlivě. Neobviňujte toho druhého, zkuste k tomu přistoupit s otevřenou myslí a ochotou zlepšit vztah a tak to i podat. Řekněte mu, jak jste nad tím přemýšleli, k čemu jste došli a zajímejte se o to, jak to vnímá on.

3. Najděte společně řešení

Řešení se výrazně odvíjí od důvodu. Pokud je váš problém čistě fyzický a váš protějšek to vnímá stejně, můžete se rozhodnout, že společně začnete zdravě jíst, cvičit a pracovat na sobě. Jedná-li se o to, že jste se omrzeli a začínáte se ve vztahu nudit, existuje celá řada řešení, jak obnovit romantiku – začněte spolu znovu chodit na rande, svěřte se jeden druhému s tím, co vás vzrušuje, a celkově vyzkoušejte něco nového. V případě, že za tím stojí to, že máte celkově krizi ve vztahu, o to více je potřeba ji probrat. Není dobré ji přecházet. Upřímnost, i kdyby se měla překlopit v hádku, pomáhá uvolnit napětí a vyčistit vzduch. Pokud zlepšíte vaši emoční intimitu, zlepší se i ta fyzická.

Mohlo by se vám líbit

Když se partner stane vaším koníčkem aneb Proč je důležité mít i jiné zájmy

Všude slýcháme, že je důležité, aby ti dva, co se dají spolu dohromady, měli něco společného. A jistě, je to podstatné. Ale dělat spolu úplně vše také není to nejlepší.
marianne.cz
Zdroj článku