Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Diana & Meghan: Co spojuje nejdůležitější ženy v životě prince Harryho?

Na první pohled dvě rozdílné ženy. Zatímco princezna Diana se narodila do šlechtického rodu a toužila po princi na bílém koni, Meghan vyrůstala v Los Angeles a cílevědomě si šla za svým hereckým snem. Pak ale obě potkaly muže, který jim doslova změnil život a rázem se staly osobnostmi, na které celý svět upínal zrak.

Odlišné dětství, jiná výchova i kariérní ambice. Přesto životní strasti Meghan Markle až nápadně připomínají situace, které prožívala Harryho matka, princezna Diana. Pojďme se tedy podívat na věci, které spojují dvě nejdůležitější ženy v životě prince Harryho.

Mohlo by se vám líbit

Soukromé kino, vinotéka nebo dětské hřiště! Meghan a Harry si pořídili luxusní rezidenci

Britské sídlo Frogmore Cottage, útočiště ve Vancouveru nebo stěhování do Los Angeles. Meghan s Harrym vystřídali za poslední rok hned několik nemovitostí. Teď to ale vypadá, že konečně objevili hnízdečko, ve kterém se nadobro usadí. Není divu, vždyť v luxusní nemovitosti v Montecitu, poblíž Santa Barbary, by chtěl žít každý!
marianne.cz

Náročný vstup do královské rodiny

Jak už bylo řečeno, princezna Diana měla oproti Meghan výhodu. Narodila se totiž do šlechtického rodu Spencerů, a tak dostala do vínku aristokratské způsoby i povědomí o tom, jak funguje královská rodina. Naopak Meghan Markle vyrůstala v Los Angeles a už v jedenácti letech si střihla svou první „roli“ v reklamě na mýdlo.

Odlišné byly také jejich studijní výsledky. O princezně Dianě se říkalo, že byla podprůměrnou studentkou, což dokazuje skutečnost, že nezvládla zkoušky na West Heath Girls' School, a tak následně přešla na soukromou školu Alpin Videmanette ve Švýcarsku. Zato Meghan na svá školní léta vzpomíná s láskou. Po absolvování Immaculate Heart High School byla přijata na Severozápadní univerzitu a během studia získala stáž na americkém velvyslanectví v Buenos Aires.

Podobnou životní kapitolu začaly obě ženy psát ve chvíli, kdy se střetly se svým budoucím chotěm. Vstup do královské rodiny totiž není jednoduchý, což Diana i Meghan zažily na vlastní kůži. „Nikdo mi nedal papír, na kterém by bylo napsáno, co se ode mě čeká,“ řekla o začátcích v královské rodině princezna Diana. Podobné pocity měla také Meghan: „Na rozdíl od toho, co vidíte ve filmech, neexistuje žádné doučované, které by vás naučilo, jak mluvit, zkřížit nohy a jak být součástí královské rodiny.“ Není pochyb o tom, že Diana i Meghan musely samy přijít na to, v čem spočívá jejich role v královské rodině.

Mohlo by se vám líbit

Princezna Diana: Žena, která málem zničila monarchii

Pro někoho hloupá fiflena, co nedočetla ani jednu knihu, pro jiné převtělená bohyně seslaná na zem, aby rozdávala dobro, měnila svět a odhalovala pravdu o prohnilé královské rodině. Stala se jejím symbolem a zároveň ji málem zničila.
marianne.cz

Křehké duševní zdraví

Pokud jste sledovali březnový rozhovor Oprah Winfrey s Meghan a princem Harrym, pak vám pravděpodobně neunikla pasáž, ve které Meghan otevřeně promluvila o svých psychických problémech. Tehdy jsem se to styděla říct a styděla jsem se to přiznat Harrymu, zejména proto, že vím, kolik ztrát už utrpěl. Ale věděla jsem, že když to neřeknu, udělám to. Už jsem prostě nechtěla být naživu,“ řekla Meghan a dodala, že pomoci od královské rodiny se nedočkala. „Vzpomínám si na ten rozhovor, jako by to bylo včera, protože řekli: Soucítíme s tebou, protože vidíme, jak je to špatné, ale není nic, co bychom mohli udělat, abychom tě ochránili, protože nejsi placeným zaměstnancem instituce.“

Bohužel, obdobou situaci prožila i princezna Diana, která bojovala s depresemi a bulimií. „Když vás nikdo neposlouchá, nebo máte pocit, že vás nikdo neposlouchá, začnou se dít nejrůznější věci. Například v sobě máte tolik bolesti, že si chcete navenek ublížit, protože toužíte po pomoci,“ nechala se slyšet Diana.

Pod mediálním drobnohledem

S královskou rodinou jde ruku v ruce i bulvární tisk. Bohužel, někteří členové královské rodiny jsou mu vystavování více než jiní. To byl případ i princezny Diany, která dokonce prohlásila, že bulvár jí udělal ze života peklo. Také Meghan zažila mediální štvanici, která nebrala konce. V jejím případě se bulvár zaměřil na porovnávání Meghan s vévodkyní Kate. A výsledek? Trn v oku vs. britská růže!

O stranění britského bulváru hovořila také Oprah Winfrey v rozhovoru s Meghan a princem Harrym. Moderátorka poukázala na několik titulků, které za stejnou věc hanobily Meghan, a zároveň chválily Kate. Vyvstává otázka, proč se britské bulvární plátky ujaly tohoto narativu, a jak je možné, že britská královská rodina proti bulvárním lžím a honu nezasáhla. Pokud vás zajímají konkrétní titulky, přečtěte si článek s názvem 6 důkazů o tom, že britská média straní vévodkyni Kate.

Info ikona
Kate Meghan

Rozvod“ s královskou rodinou

Zatímco Meghan Markle se pokaždé mohla opřít o svého manžela prince Harryho, princezna Diana podobné štěstí neměla. A tak se po letech nenaplněného vztahu s princem Charlesem rozvedla a začala od nuly. V jejím případě šlo ale o šťastný krok, díky kterému se naplno mohla věnovat charitativní činnosti a svým zájmům.

Naopak odstřihnutí Meghan a Harryho od královské rodiny bylo veřejností přijato chladně. Mnozí hovořili o tzv. megxitu a nechápali, proč se Meghan s Harrym rozhodli k tak nekonvenčnímu kroku. „Nikdy jsme neopustili rodinu. Řekli jsme: Dobře, pokud to nefunguje, trpíme a vy nám nemůžete poskytnout pomoc, kterou potřebujeme, můžeme udělat jeden krok zpět,“ řekla Meghan. Přesto to vypadá, že v současné chvíli našla Meghan s Harrym vytoužený klid a konečně žijí život podle svých představ. Podobně jako Lady Di po rozvodu s princem Charlesem.

Mohlo by se vám líbit

Konec dohadů! Princ Harry a Meghan odtajnili, o čem bude jejich první film

Pohodlně se usaďte, zapněte streamovací platformu a podívejte se na dokumentární snímek, v jehož titulcích narazíte na královská jména. První klapka filmu, který produkuje princ Harry s manželkou Meghan, padne již brzy.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě