Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Fantomové vztahy aneb Když rozchod přijde dřív než seznámení naživo

Uplynulé koronavirové měsíce byly náročné nejen pro páry, ale také pro svobodné lidi. Samota, lockdown i všudypřítomná negativní energie si žádala alespoň malé světlo na konci tunelu. A tím světlem se staly online seznamky a seznamovací aplikace, které oplývaly zajímavými profily. Bohužel, z lásky za časů korony se rychle vyklubaly tzv. fantomové vztahy.

Není pochyb o tom, že seznamovací aplikace zažívají boom. Výměna zpráv v aplikaci Bumble vzrostla o 25 %, během loňského března zaznamenal Tinder neuvěřitelné tři miliardy aktivních uživatelů v jeden den a špatně na tom nejsou ani klasické seznamovací weby. Důvod je zřejmý! Během tvrdého lockdownu byly seznamovací aplikace jedinou cestou, jak poznat nového člověka. A tak jste na Tinderu, Bumblu nebo třeba Badoo mohli objevit nespočet zajímavých lidí, kteří by za normálních okolností do seznamkových vod nikdy nevkročili.

Mohlo by se vám líbit

Vztahy nevztahy. Co od nich čekat?

To, že se lidé neberou, už dnes nikoho nepřekvapí. Ale „život na hromádce“ nebo single život zcela bez partnera zdaleka nejsou jedinými typy dnes už obvyklých vztahů. Jak spolu lidé žijí a co všechno jim další alternativy vztahů (ne)dávají? Vítejte v éře friend with benefits, sex buddies, otevřených partnerství a dalších alternativ vztahů.
marianne.cz

Tvrdý střet s realitou

Zatímco v dobách předkoronavirových bychom na seznamovací aplikace neměli příliš času, během uzavřených okresů jsme zvesela chatovali s neznámými lidmi nebo si vyměňovali dlouhé hlasové zprávy.

To je případ i devětadvacetileté Hany, která prostřednictvím seznamovací aplikace poznala zajímavého muže. „Bylo to skvělé. Od rána do večera jsme si psali, po několika týdnech jsme si vyměnili telefonní čísla a ve volných chvílích jsme si volali,“ vypráví začátek slibné lovestory. Bohužel, s prvním rozvolňováním přišlo i velké zklamání. „Jakmile bylo jasné, že se otevřou zahrádky restaurací, domluvili jsme si první schůzku naživo. Myslela jsem si, že se těší, ale těsně před schůzkou mi přišla zpráva, že nemůže dorazit,“ líčí Hana.

Příběh Hany není ojedinělý. Právě během pandemie koronaviru vzrostl počet tzv. fantomových vztahů. Nehledejte za tímto pojmem žádné složitosti, jednoduše jde o vztahy, které zprvu vypadají velmi nadějně, ale následně se jeden z páru vypaří.

Další podoba fantomových vztahů spočívá v tom, že v seznamovací aplikaci nabijete dojmu, že jste poznali dokonalého člověka, který je s vámi kompatibilní po všech směrech. Při reálném setkání ale rychle zjistíte, že domnělá jiskra neexistuje. „Na Tinderu všechno fungovalo, byla mezi námi jiskra a já si byla naprosto jistá, že jsme pro sebe stvoření,“ vzpomíná třiatřicetiletá Monika. Rychlé vystřízlivění přišlo v momentě, kdy se Monika měla s vyvoleným setkat. „Doteď to nechápu. Neměli jsme si co říct, byli jsme rozpačití a cítili, že to není ono,“ dodává zklamaně. Po nevydařené první schůzce se dotyčný zcela vypařil z jejího života.

Info ikona
Láska

Když propadneme lásce přes internet

Seznamovací aplikace můžou sloužit jako skvělý pomocník k seznámení s novým člověkem. Pravdou ale zůstává, že bychom s reálnou schůzkou neměli otálet. Naopak, čím dříve se potkáme ve skutečném světě, tím rychleji zjistíme, zda na seznamce neplýtváme energií na člověka, se kterým následně nemáme společnou řeč.

Data ale naznačují, že trend se ubírá přesně opačným směrem. Nejenže lidé s reálnou schůzkou nespěchají, ale především se nebojí vyslovit „miluji tě“ právě v online prostoru. O tom svědčí britský průzkum, kterého se zúčastnilo 2000 dospělých uživatelů online seznamek. Z průzkumu vyšlo najevo, že třetina z nich vyslovila „miluji tě“ už před prvním reálným setkáním s daným člověkem.

Mohlo by se vám líbit

31 otázek, které prověří váš vztah

Nalijte si čistého vína a upřímně zodpovězte jednatřicet otázek, které vám naznačí, zda žijete po boku dokonalého partnera.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Nejlepší last minute dovolená roku 2024: Dáte přednost divoké přírodě, nebo tyrkysovému moři?

Nejlepší last minute dovolená roku 2024: Dáte přednost divoké přírodě, nebo tyrkysovému moři?

Životní styl
Nebojte se AI: Jak zahrnout umělou inteligenci do svého života a kde všude vám pomůže?

Nebojte se AI: Jak zahrnout umělou inteligenci do svého života a kde všude vám pomůže?

Životní styl
Vášnivá červená, klidná modrá: Zjistěte, které barvy se hodí do vašeho šatníku i domova

Vášnivá červená, klidná modrá: Zjistěte, které barvy se hodí do vašeho šatníku i domova

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink