Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Kouzlo Vánoc v Německu – dva tipy na adventní trhy

Info ikona
Adventní trh v Norimberku

Vánoce jsou pro spoustu lidí tím nejkrásnějším obdobím v roce! K adventu také neodmyslitelně patří procházky po útulných adventních trzích, pití svařeného vína a ochutnávání perníčků. A kde by to mohlo být lepší než na nejstarším a nejznámějším adventním trhu na světě?

Promotion | 18. 11. 2022

Norimberk těší návštěvníky z okolí i z daleka známým norimberským Christkindlesmarkt už od poloviny 17. století. Letos bude otevřen 25. listopadu již tradiční slavnostním úvodem norimberského Ježíška, jehož řeč začíná takto: „Ježíšek Vás na trh zve, a kdo přijde, ať vítán je.“ Pak už k návštěvě zvou zdobené dřevěné stánky s tradičními, často ručně dělanými vánočními ozdobami a dalšími předměty, sladké dobroty a voňavý svařák.

Norimberské Vánoce pro děti

Norimberské Vánoce pro děti, které letos začínají už 14. listopadu, se konají přímo vedle adventního trhu a nadchnou ty nejmenší návštěvníky. Nádherně osvětlený stupňový kolotoč, mini ruské kolo a parní vláček rozzáří dětské oči. K aktivní účasti a tvoření děti zvou s láskou zdobené tematické domečky jako je třeba vánoční pekárna nebo dílna na výrobu svíček.

Info ikona
© Steffen Oliver Riese

Zimní pohádka na pevnosti Königstein

Historicko-romantický vánoční trh "Königstein - zimní pohádka", který se nachází jen kousek od hranic, se letos koná poprvé od roku 2019. Königstein nabídne atmosféru Vánoc po všechny čtyři adventní víkendy. Těšit se můžete mj. na gulášovou polévku a pevnostní punč, ukázku tradičních řemesel, živá zvířata ve vánočním betlému a varhanní hudbu. Dále zde najdete nejdelší adventní kalendář v Německu, který měří neuvěřitelných 112 metrů. Více informací naleznete zde.

Info ikona
Advent v Německu
Měření