Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Matka ji týrala a přesvědčila, že je nemocná: Blanchard neměla jednoduché dětství, dospělost takovou mít nehodlá

Gypsy Rose Blanchard je momentálně věnovaná obrovská pozornost médií, je totiž jednou z nejkontroverznějších osob tohoto století. Měla šílené dětství, své trápení ale ukončila naplánováním vraždy své matky. A nyní je zpět na svobodě.

Tereza Čaladi | 14. 01. 2024

Zvracení, padání vlasů, ztráta většiny zubů, operace, invalidní vozík… To všechno začalo, když byla Gypsy Rose Blanchard ještě malé dítě. Sousedé a známí považovali její matku Clauddine (říkalo se jí Dee Dee) za ženu, která obětovala své dceři celý svůj život. Jak se ale časem ukázalo, obětovala život své dcery pro to, aby byla druhými považovaná za světici.

Dětství Gypsy Rose Blanchard

Kvůli počínání své matky byla odstřižena od světa, nechodila do školy a vážně věřila, že je nemocná. Dee Dee Blanchard k tomu taky všechny přesvědčila, a to včetně otce Gypsy, který žil se svou novou rodinou, ošálila i doktory. Napovídala jim, že lékařské zprávy své dcery ztratila při hurikánu Katrina. Když to bylo někomu z nich podezřelé a moc se ptali, našla jiného lékaře. A jak je možné, že jí to celé procházelo do dospělosti Gypsy? Dávala jí léky, které nepotřebovala a kvůli kterým jí ve skutečnosti nebylo dobře. Pro větší věrohodnost jí i oholila hlavu. Všichni si tak mysleli, že Gypsy trpí svalovou dystrofií, leukémií i dalšími nemocemi a že mentálně je stále na úrovni malého dítěte. Protože to všem Dee Dee řekla.

Proč to její matka dělala? Trpěla Münchausenovým syndromem. Jedná se o vzácnou formu zneužívání, při které opatrovník zveličuje nebo vyvolává u dítěte nemoc, aby získal pozornost a sympatie okolí. „Rodiče se snaží získat sympatie tím, že zveličují nebo si vymýšlí nemoci svých dětí. Lidé Dee Dee neustále říkali, jak je úžasná matka, a dostávalo se jí tak veškeré pozornosti,” objasnil právník Blanchard Michael Stanfield The New York Times.

Jak ale dívka dospívala, matka se k ní chovala stále brutálněji. Mladá žena vypověděla, že ji i bila a připoutávala k posteli. A že zuřila, když si Gypsy nechtěla vzít své léky. Pomalu začala chápat, že není tak nemocná, jak matka tvrdila. Dospělo to do bodu, kdy se rozhodla, že musí něco udělat, aby to zastavila.

Osudný den

Tajně si založila profil na křesťanské seznamce. Nicka Godejohna, kterého tam potkala a který se do ní zamiloval, pak přesvědčila, aby za ní přijel a vzal její matce život. On za ní skutečně přijel, Gypsy mu dala nůž a on v noci, když Dee Dee spala, udělal, oč ho jeho přítelkyně žádala, jak uvedla stanice BBC. To se stalo v červnu roku 2015.

Poté na soudním přelíčení týkajícím se Godejohna Gypsy opětovně přiznala, že ho k vraždě přemluvila.. „Nick byl do Gypsy tak zamilovaný a byl jí tak posedlý, že by pro ni udělal cokoliv,” vysvětloval jeho činy jeho právník. Hájil ho tím, že trpí autismem a Gypsy ho zmanipulovala. Soud přesto rozhodl, že ve vězení stráví zbytek života. Gypsy byla ve svých 23 letech odsouzena k 10 letům vězení.

Mohlo by se vám líbit

Hanne Gaby Odiele: Belgická modelka, která se nenarodila jako žena ani jako muž

Hanne Gaby Odiele patří nejen k výrazným modelkám současné doby, ale také k lidem, kteří otevřeně hovoří o intersexualitě. Tedy vrozeném stavu, kdy se člověk narodí s variací ženských i mužských pohlavních orgánů.
marianne.cz

Propuštění z vězení

Nakonec byla propuštěna po 85 % svého trestu 28. prosince 2023. To z toho důvodu, že čas strávený ve věznici Greene County přispěl k jejímu celkovému trestu, který strávila v oddělení nápravných zařízení v Missouri.

Nikdo mě nikdy neuslyší říkat, že jsem hrdá na to, co jsem udělala...

Nikdo mě nikdy neuslyší říkat, že jsem hrdá na to, co jsem udělala, nebo že jsem ráda, že je moje matka mrtvá. Nejsem na to hrdá. Lituji toho každý den,“ řekla v exkluzivním rozhovoru magazínu People těsně před jejím propuštěním. Byla to nemocná žena a já jsem bohužel neměla dostatek vzdělání na to, abych to poznala. Zasloužila si být tam, kde jsem já. Sedět ve vězení a odpykávat si trest za kriminální chování,” dodala.

V rozhovoru také zmínila, že má do budoucna spoustu plánů. Především chce šířit povědomí o Münchausenově syndromu, kterému se nyní již věnuje pod záštitou advokátní kanceláře, informovat lidi o své změně a motivovat je k jejich změně. A zdá se, že přesně k tomu směřuje. Na svém Instagramu má již 8,3 milionů sledujících. Kromě toho vyšly její rozhovory z vězení jako kniha 9. ledna, zatím v angličtině s titulem Released: Conversations on the Eve of Freedom, spolupracovala také na dokumentárním seriálu The Prison Confessions of Gypsy Rose Blanchard a předtím o ní vyšel seriál Odhalení, který je stále dostupný na Netflixu. Nakonec plánuje budovat i rodinu, a to se svým manželem, Ryanem Scittem Andersonem, se kterým si začala dopisovat, když byla ve vězení a i se tam za něj provdala. V budoucnu o ní tak uslyšíte spíše jako o Gypsy Anderson.

Gypsy Rose Blanchard jako dítě a dnes
Mohlo by se vám líbit

„Ztratila jsem se svými dětmi téměř 10 let. Teď si je vynahradíme,“ říká Filipínka, která odešla do ČR, aby své děti uživila

Když žila Roselyn ještě na Filipínách, hlad pro ni nebyl ničím výjimečným. Ale nechtěla, aby to tak měly i její děti. Proto od té doby, co se narodily, pracovala a dělala co mohla, aby je dokázala nakrmit. Jenomže to stále nebylo dost. Žili ze dne na den. Proto, když se jí naskytla příležitost odcestovat do zahraničí za lepšími penězi, v hlavě si řekla, že možná právě to je ta cesta, jak se z tohoto kolotoče chudoby dostat a jak dopřát svým dětem lepší život.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky