Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Od mládí po současnost: Leonardo DiCaprio na filmovém plátně v průběhu let

Info ikona
Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Leonardo DiCaprio nedávno oslavil osmačtyřicáté narozeniny a my se při této příležitosti rozhodli připomenout jeho nejrůznější role. Pojďte si zavzpomínat s námi.

Tereza Čaladi | 26. 11. 2022

Všichni si ho pamatují jako odvážného a milujícího Jacka z Titanicu a z jeho dalších velkých rolí, které si užil například ve snímcích Chyť mě, když to dokážeš, Velký Gatsby či Vlk z Wall Street. Vzpomínáte si ale že hrál třeba i ve filmu Co žere Gilberta Grapea, Muž se železnou maskou či Počátek?

Leonardo DiCaprio, kterému je nyní čerstvě osmačtyřicet let, si zahrál celkem 46 rolí a získal jednoho Oscara. Jeho kariéra začala, když byl ještě teenager a účinkoval v nejrůznějších televizních reklamách. Do roku 1990 působil hned ve třech televizních pořadech. Svou první filmovou roli získal v roce 1991, když byl obsazený do jedné z hlavních rolí v hororovém pokračování Critters 3. Poté se jeho kariéra nastartovala rychlostí blesku a on si užíval úspěšná 90. léta.

A čím více byl úspěšný, tím méně přijímal role v televizních seriálech. Naposledy zazářil v letech 1991 až 1992 v roli Luka Browera ve 23 epizodách seriálu Growing Pains.

Jak (nejen) v těchto rolích vypadal, najdete v naší galerii.

Leonardo Dicaprio na filmovém plátně v průběhu let
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku