Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Soutěžící Ivka z MasterChef 2020: Sport a vaření jdou dohromady, mlsat se dá i zdravě

Soutěžící Ivka z MasterChef se sice před čtyřmi lety v soutěži neumístila v TOP 3, i tak ale dosáhla skvělého čtvrtého místa. Je známá svou vášní pro sladké pochoutky, přesto si udržuje vypracovanou postavu, na které neustále pracuje. V exkluzivním rozhovoru pro Marianne se podělila o svou cestu za splněním snu a poradila, jak si užívat zdravé mlsání.

Jana Szkrobiszová | 4. 07. 2024

Jaký byl váš skutečný sen? Chtěla jste péct sladké, nebo soutěžit ve fitness?

To je dobrá otázka. Ale chtěla jsem vždycky obojí. Pekla jsem od malička. Učily mě ty nejlepší – moje maminka i babičky. Vždycky jsem ráda pekla buchty, koláče a různé další dobroty. Ale také jsem sportovní nadšenec. Miluji sport, disciplínu a vše s tím spojené. Myslíte si, že tyto dva směry nejdou dohromady? Víte, že nic není nemožné. Vše je jen o nastavení vaší mysli.

Mohlo by se vám líbit

Pavel Berky: vytvořil zdravý jídelníček a recept pro šampiony

Semifinalista MasterChef 2020 a módní návrhář Pavel Berky už nejednou ukázal svůj vrozený talent pro vytříbenou chuť a originální recepty, které si sám vymyslel. Exkluzivně pro Marianne vytvořil zdravý fit recept pro sportovce a připravil si několik rad, jak zpestřit náročný jídelníček farmářskými a bio surovinami.
marianne.cz

Takže jste soutěžila a pekla zároveň?

Ano, i když se to na první pohled neslučuje. Neznamená to, že to nejde. Když jsem se připravovala na závody v bikiny fitness, bylo to jako sebemrskačství – velké odříkání, ale to ke sportu prostě patří. Měla jsem čtyři až pět tréninků týdně a pak jsem běžela péct. Poháněla mě vnitřní motivace, která ve mně byla.

Co vám účast v soutěži MasterChef přinesla?

Především nové přátele, které bych bez ní nepotkala, například mou srdcovku Pavla Berkyho. Soutěž mi také pomohla rozjet mé podnikání. Díky sledovanosti se mi zvýšil počet zakázek. Účast v takovém typu soutěže je skvělý zážitek. Nasbíráte cenné zkušenosti, které jinde jednoduše nezažijete.

Jste maminka dvou synů. Vedete je také ke sportu?

Ano, oba dva jsou sporťáci a mám z toho velkou radost. Motivovala jsem je naším rodinným seznamem priorit. Dojalo mě, když jsem viděla, že si ten seznam začali tvořit také. Jsou cílevědomí a jdou si za svým, což mě hřeje u srdce. Snažila jsem se jim předat lásku ke sportu a vše, co s tím souvisí. Vždycky jsem jim říkala, že pokud sami nechtějí, nemusí, ale jak jsem zmínila, vše je o nastavení v hlavě. Když něco opravdu chcete, prostě toho dosáhnete.

Mohlo by se vám líbit

Jak být dobrými rodiči? Psycholožka má pro vás tři jednoduché rady

Možná z vás nikdy nebudou dokonalí rodiče. Můžete však být „dost dobří” rodiče. Zkuste se řídit radami od renomované psycholožky, která rodičům doporučuje opakovat si určité mantry.
marianne.cz

Jak motivujete a povzbuzujete své syny k lepším výkonům?

Od malička jim říkám, že jsme tím, co si myslíme. Když mi syn řekne, že jednou bude mít Ferrari, nevezmu mu ten sen. Klidně ať si to vizualizuje. Řeknu mu: "Ano, budeš mít auto snů a já tomu věřím." Právě teď má můj mladší syn Hugo zápas v kriketu. Když říká, že něco nedokáže, povzbuzuji ho a říkám, ať si představí, že to dokáže. Neberu jim žádné sny, ať jsou jakkoli neslučitelné s realitou. Chci, aby věřili, že to dokážou, protože já věřím, že to dokážou.

Prozraďte nám, jak je možné mlsat a přitom si udržet formu?

Je to otázka rovnováhy. Musíte si vybalancovat příjem stravy s výdejem energie. Pokud sportujete, můžete si dovolit přijímat více cukrů, ale vše s mírou. Cukry lze výborně nahradit cukry z ovoce nebo proteiny. Je to jako matematika – počítejte výdej a příjem. Pak si můžete dovolit si klidně zamlsat. U dětí, které sportují, je celkový výdej energie vyšší, takže bych se nebála jim něco dopřát.

Mohlo by se vám líbit

Jak vychovat šampiona: Když chcete mít ze sportovce týmového hráče

Ve světě, kde je týmová spolupráce zásadní pro úspěch ve sportu i osobním životě, je důležité naučit mladé lidi fungovat v kolektivu. Solidarita, vzájemná podpora a schopnost držet spolu jsou zásadní vlastnosti každého týmového hráče. V tomto procesu hrají nezastupitelnou roli rodiče a trenéři, kteří jsou průvodci ve výchově jedinců připravených stát se členy jakéhokoli týmu.
marianne.cz

Dala byste nám tip na zdravé mlsání bez výčitek?

Určitě. Vyvažujte sacharidy, tuky a bílkoviny. Ráno si dejte proteinovou kaši z ovesných vloček, klidně s ovocem. Na svačinu doporučuji banánové lívance, které jsou neskutečně jednoduché a každé dítě je miluje. Pro slanou svačinu doporučuji celozrnné wrapy s kuřecím masem, ledovým salátem, avokádem a rajčaty. Večer si můžete dát nízkotučný tvaroh s ovocem, oříšky nebo trochou proteinu. Tvaroh s mraženým ovocem rozmixujte do krému, který chutná výborně.

Vzkaz pro šampiony od Ivky

Nemožné neexistuje, nic mezi tím není. Nemám ráda polovičatost – když už, tak už. Můžete mít sny, ale pokud na nich nebudete pracovat, nic se nestane.

Galerie: Ivka z MasterChef a její sladké podnikání
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení