Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Známé osobnosti, které se vyhýbají sociálním sítím jako čert kříži

Info ikona
Scarlett Johansson

Na sociálních sítích najdete amerického prezidenta, medailemi ověnčené sportovce, světové topmodelky i vaši pošťačku nebo souseda. Pokud si ale myslíte, že kouzlu Instagramu nebo Facebooku propadly všechny slavné i neslavné osobnosti, pak jste na omylu. Důkazem jsou tyto hollywoodské hvězdy, které se účtu na sociálních sítích zuby nehty brání.

Sociální sítě zažívají boom. Zatímco starší generace bravurně ovládá Facebook, mileniálové nedají dopustit na Instagram a nejmladší generace tráví většinu svého času na TikToku. Přesto se stále najdou lidé, kteří sociálním sítím nepřišli na chuť či v nich nevidí smysl svého života. Překvapivě se mezi odpůrci sociálních sítí najdou i slavné osobnosti.

Mohlo by se vám líbit

(Ne)sociální Angelina Jolie

Jenom si vzpomeňme na hollywoodskou divu Angelinu Jolie, která dlouhodobě vlastní sociální sítě odmítala a teprve na sklonku letošního srpna zveřejnila, že se připojila k sociální síti Instagram. V případě Angeliny Jolie se ale nejedná o profil, prostřednictvím kterého by herečka sdílela střípky ze svého osobního života.

Naopak, Angelina Jolie své první příspěvky věnovala ženám a dětem v Afgánistánu, který je sužován Tálibánem. „V tuto chvíli Afghánci ztrácejí možnost komunikovat na sociálních sítích a svobodně se vyjadřovat, takže jsem se rozhodla připojit se k Instagramu a být hlasem těch, kterým jsou odpírána základní lidská práva,“ napsala Jolie pod první příspěvek. Nutno dodat, že v případě Angeliny Jolie nejde o „výkřik“ do tmy. Herečka je totiž dlouhodobou ambasadorkou Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Rozhodný Daniel Radcliffe i George Clooney

Není žádný pochyb o tom, že herec Daniel Radcliffe by na sociálních sítích patřil k vyhledávaným celebritám. Přesto představitele Harryho Pottera nenaleznete ani na Instagramu ani na Facebooku nebo Twitteru. „Nemám sociální sítě a myslím si, že je to pro mě mnohem jednodušší. Když člověk půjde na Twitter a každému řekne, co v danou chvíli dělá, a následně prohlásí, že touží po soukromí, pak jeho žádost nikdo nebude brát vážně,“ prohlásil Radcliffe pro Sky News.

Na sociálních sítích byste marně hledali i George Clooneyho. A důvod? Herec se obává, že by na sociálních sítích zveřejnil něco, co by se mohlo obrátit proti němu. „Je možné, že bych řekl něco hloupého, a zároveň si myslím, že není potřeba, abych byl dostupný na sociálních sítích,“ řekl George Clooney pro Variety.

Mohlo by se vám líbit

Ženy Hollywoodu, které sociální sítě nepotřebují

Už dávno neplatí, že si profil na sociálních sítích vytváříme pouze pro zábavu. Řada slavných herců, zpěváků či modelek využívá sociální sítě jako další zdroj své obživy, a tudíž se stávají ambsadory různých značek či své sociální sítě přetváří v reklamní okénko. Najde se ale mnoho hollywoodských hvězd, které tuto potřebu nemají, a naopak si střeží své soukromí jako oko v hlavě. V čele těchto celebrit stojí herečka Scarlett Johansson, která se nechala slyšet, že to poslední, co by chtěla dělat, je spravovat svůj profil na sociálních sítích.

Ani její herecká kolegyně Mila Kunis nepatří k milovnicím sociálních sítí. „Co bych měla tweetovat? Že se právě pohybuji po pokoji nebo jdu na toaletu?“ řekla se špetkou ironie v The Late Late Show. Také Emma Stone si nemyslí, že by sociální sítě vnesly do jejího života nějaká pozitiva. Herečka se navíc netají tím, že dlouhou dobu pociťovala, že lidé zkoumají její život. I proto v dohledné době neplánuje, že by se připojila k instagramové nebo facebookové komunitě.

Mohlo by se vám líbit