Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

V rámci Giving Friday se uskutečnila charitativní dražba umělecké kolekce Múzy inspirace

Zatímco si všichni užívali jednu z největších nákupních akcí v podobě Black Friday, dm se rozhodlo uskutečnit opak v podobě Giving Friday. V souvislosti s ním pořádala značka i charitativní dražbu unikátní kolekce obrazů.

Tereza Čaladi | 29. 11. 2022

Dm drogerie se letos zapojila do mezinárodní kampaně Zažij sílu inspirace. Jejím smyslem je pomoci zákazníkům a spolupracovníkům dm najít sebe sama, ve změnách vidět příležitosti a vytvořit prostředí i komunikaci, které budou inspirovat k opakovaným návštěvám prodejen. Má přitom tři fáze, během nichž se konaly menší i větší akce související s tématem. V první, která trvala od února do dubna, se zaměřila na krásu. Druhá se soustředila na přírodu a udržitelnost. A třetí přímo na lidi.

Z toho důvodu se rozhodlo dm pomáhat těm, co se ocitli v tíživé sociální situaci. Což symbolicky učinili na Black Friday, tedy v období, kdy obchody zavádějí obrovské slevy. Lidé si tak kupují více věcí než obvykle, ale dm se rozhodlo naopak dávat potřebným v rámci dobročinné iniciativy Giving Friday.

Do této iniciativy se zapojili již po páté. Vedle toho, že jako v předchozích letech věnují 5 % z obratu uskutečněného daného dne prostřednictvím Charity ČR na pomoc osobám ohroženým chudobou, letos přispěli ještě jiným způsobem. V souvislosti s kampaní Zažij sílu inspirace příspěvek navýšili o výtěžek z prodeje unikátní kolekce obrazů Múzy inspirace. Ta se skládá z šesti ilustrací nazvaných Múza Přírody, Lásky, Krásy, Empatie, Umění a Spirituality. Byla přitom vytvořena speciálně pro tuto událost s tím, že každý z autorů namaloval, co pro něj daná múza představuje. Prodej obrazů měl přitom poněkud inovativní pojetí.

V předvečer Giving Friday (25. listopadu) byla uskutečněna dražba těchto fyzických obrazů, které si jejich noví majitelé mohli z akce odnést i s podpisem jejich autorů. To ovšem nebyla jediná možnost koupi těchto uměleckých děl. Každé z nich totiž obsahovalo NFT, neboli Non-Fungible Token, což v překladu znamená „nezastupitelný žeton“. Jedná se o druh kryptoměny. Její podstata je, že každý žeton/token/NFT reprezentuje unikátní objekt. Je to vlastně certifikát pravosti zapsaný v technologii blockchain, díky kterému si múzu můžete zakoupit v digitální podobě. A na každou z múz bylo 100 těchto certifikátů. S tím, že jeden stál 30 maticů (kryptoměna, za níž je možné koupit NFT), což v přepočtu bylo okolo 600 korun. Zakoupit šel v obou měnách.

Info ikona
dm charitativní dražba

Chceme zákazníky motivovat, aby hledali inspiraci v každodenním životě. A hledali inspiraci v nové technologie i NFT,“ řekl v úvodním proslovu na čtvrteční události Jiří Peroutka, manažer komunikace dm. Zároveň dodal, že do těchto uměleckých děl se promítají i hodnoty společnosti dm.

Na aukci nakonec dorazilo přes 200 lidí a tištěné múzy se vydražily za necelých 50 000 Kč. Prodej NFT Múz Inspirace stále pokračuje. Pokud se na ně tedy chcete podívat či stojíte o jejich koupi, můžete tak učinit na stránce dm Múzy Inspirace.

Mohlo by se vám líbit

Švédská FIKA: Čas na kávu, skořicovou rolku a konverzaci s kolegy

K tomu, aby byli zaměstnanci produktivní, potřebují také přestávky. Kromě běžné pauzy na oběd uplatňují Švédi také pauzu na kávu, a to nejen dopoledne, ale i odpoledne. Říká se jí FIKA.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě