Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Věnujte si předvánoční dárek: Fitness výzvu v Dubaji!

Info ikona
Dubaj na kolách

Vánoční období, po kterém míváte každoročně výčitky svědomí z nabraných kil, je za dveřmi. Ale vy na to letos vyzrajete s úplně chladnou hlavou a vybroušenou kondicí. Máme pro vás jeden žhavý tip: Co kdyby se celá vaše fyzická proměna odehrávala na prosluněném pobřeží Perského zálivu — a ještě před tím, než se celý adventní kolotoč rozjede? Řeč je o festivalu Dubai Fitness Challenge!

Promotion | 10. 10. 2022

Dubai Fitness Challenge přináší měsíc plný akcí, sportovních aktivit a lekcí, kam mají všichni účastníci vstup volný. Před pěti lety tuhle iniciativu založil šejk Hamdan bin Mohammed bin Rašíd Al Maktúm s dvojím cílem — povzbudit lidi ke zdravějšímu životnímu stylu, a přitom také upozornit na dechberoucí atmosféru Dubaje.

Letošní ročník Dubai Fitness Challenge startuje 30. října 2022 a poběží přesně měsíc — do 30. listopadu 2022. Pojďte se přidat a během této 30denní výzvy se věnujte alespoň 30 minut denně nějaké sportovní aktivitě. Ve slunné Dubaji! Úplně zdarma! #DUBAI30X30

Co všechno je na programu?

Gratis vstup do tři fitness vesniček, které se rozprostírají na pláži Kite Beach, na výstavě Expo Dubaj nebo v parku Mushrif, k nimž se přidruží prestižní fitness centra a tisíce bezplatných live či virtuálních fitness lekcí. HIIT, jóga, spinning, plážové sporty nebo odborné workshopy na téma zdravý životní styl… to všechno bude k mání.

Láska ke sportu má tisíce podob

Chcete si na vlastní kůži vyzkoušet běh nejrušnější ulicí jednoho z nejmodernějších měst na světě? Pak se rozhodně přidejte mezi účastníky již tradičního závodu Dubai Run Na výběr je možnost střihnout si závod na 5, nebo 10 kilometrů. Druhá zmíněná trasa začíná, stejně jako kratší varianta, začíná na dynamické Sheikh Zayed Road, ovšem vede dál — podél Dubajského kanálu, aby se stočila kolem Business Bay a Emaar Square a vyvrcholila na Al Mustaqbal Street.

Dubai Ride. Řadíte se mezi zkušenější cyklisty? Pak musíte vyzkoušet závod, který startuje u Dubai World Trade Center, pokračuje do parku Safa a zpátky. Součástí téhle dvanáct km dlouhé trasy je i výstup přes Dubai Canal Bridge, proto se účast doporučuje spíše těm zdatnějším. Chcete nasát náladu dubajské cyklistiky a mrknout, jaké cyklo trasy nabízí? Mrkněte sem. Je libo něco jednoduššího, ovšem se stejně opojnou náladou? To nabízí čtyři kilometry dlouhá trasa Downtown Family vedoucí po bulváru Sheikh Mohammed Bin Rashid Boulevard, přičemž projedete kolem nákupního centra Dubai Mall, Dubajské opery nebo mrakodrapu Burdž Chalífa. A nebojte, tuhle trasu zvládnou s úsměvem úplně všichni!

Info ikona
Dubai Fitness Challenge

Nálož energie, kterou si můžete dávkovat: 30 minut denně po dobu 30 dní

Jak už bylo řečeno, součástí výzvy je, abyste po dobu 30 dní strávila vy nebo vaši blízcí alespoň 30 minut pohybem. Když si k tomu připočtete pohádkové prostředí pohostinné Dubaje, půjde pilování kondice hladce a návykově. Do čeho se pustit? Tady najdete tipy na další aktivity.

Festival eventů a lekcí, při kterých do zásoby načerpáte slunce, radost z pohybu, lepší figuru a hlavně moře zážitků už za pár dní otevírá své brány. Teď už proto zbývá jen se zaregistrovat. #DUBAI30X30. Proč se účastí na něčem tak úžasném neodměnit už před svátky? Vy si to maximálně zasloužíte.

Info ikona
Dubai Fitness Challenge
Měření