Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zvolte vhodné oblečení a omezte kofeinové nápoje! 5 tipů, jak zvládnout letní cvičení bez ujmy

Málokdo chce během léta sedět zavřený doma. A tak vymýšlíme různorodé aktivity, dopřáváme si dlouhé procházky a nezapomínáme na sportování. Pokud patříte k aktivním lidem, kteří si neodpočinou ani během třicítek, pak byste měli respektovat nejen limity těla, ale i počasí. Jedině tak se vaše léto neponese v duchu „sportem ku trvalé invaliditě“.

Kdy jindy sportovat než v létě? Právě v letních měsících si můžeme užívat všechny venkovní sporty, a tak mnozí běhají, jezdí na kole, zkouší paddleboard nebo plavou na koupališti. Zároveň lze na zahradu položit jógamatku a vychutnat si oblíbené ásany za zvuků okolní přírody. Přesto platí, že bychom to v létě se sportováním neměli přehánět. Obzvláště, pokud jde o parné léto, během kterého jsou třicítky každodenní realitou. Inspirujte se tedy následujícími pěti body, díky kterým si sportovní aktivitu ve zdraví užijete.

Mohlo by se vám líbit

Příliš hezké počasí na posilovnu aneb Venkovní sporty, které si zamilujete

Ať už jste sportovec tělem i duší, nebo sportujete spíše z povinnosti, jistě nám dáte za pravdu, že letní ovzduší v posilovnách není zrovna vábné. I proto není od věci, když na chvilku opustíte cvičební stroje a pustíte se do sportu, který lze provádět na čerstvém vzduchu.
marianne.cz

1. Kvalitní příprava

V letních měsících platí, že byste před sportovním výkonem neměli pít kofeinové nápoje. Důvodem je skutečnost, že v létě potřebujeme, aby naše tělo zadržovalo vodu. Močopudnost kofeinu ale způsobuje pravý opak. Zároveň je důležité, abyste zvolili vhodný sportovní oděv. Zapomeňte na slušivé instagramové oblečky a raději sáhněte po kouskách, které jsou vyrobené z lehkého a prodyšného materiálu. Nemusíme snad ani připomínat, že pokrývka hlavy je povinnost! Stejně tak se vybavte slunečními brýlemi a nezapomeňte ani na opalovací krém. I když se sluníčko skrývá za mraky, rozhodně to neznamená, že se nemůžete spálit.

2. Studená sprcha

Obzvláště v tropických dnech je sportování náročnou aktivitou. I proto osobní trenérka Bianca Errigová doporučuje, abyste si před sportováním naordinovali studenou sprchu. Tělo nejen osvěžíte, ale zároveň nabudíte na sportovní výkon. Následně už stačí obléknout sportovní oblečení a vyrazit vstříc osobnímu rekordu. Mimochodem, nic nebrání ani tomu, abyste si před sportováním umyli hlavu. I tato drobnost vás příjemně osvěží.

Info ikona
Voda

3. Hydratace

Není žádným tajemstvím, že během horkých dnů bychom neustále měli popíjet čistou vodu. Dvojnásob to ale platí v případě, že se chystáte podávat sportovní výkony. Stejně tak by vám lahev s vodou měla dělat společnost i při sportování. Chápeme, že není atraktivní běhat s vodu v batohu, ale věřte, že vám tělo poděkuje. Podle odborníků byste při sportování měli vypít alespoň 750 ml vody za hodinu. Pamatujte na to.

4. Ideální čas

Špatná zpráva pro všechny noční sovy! Nejlepší čas na letní cvičení je totiž ráno! Ať už jde o běh, jízdu na kole nebo plavání, během rána si užijete příjemné klima, které vás nebude omezovat. Zřejmě nikoho nepřekvapí, že naopak nejhorší hodinou na sportování je poledne a časné odpoledne. V tyto časy si rozmyslete, zda vám sportovní aktivita za případné zdravotní potíže doopravdy stojí. Nic nebrání ani tomu, abyste sportovali v podvečer. Pravdou ale zůstává, že ve večerních hodinách je vzduch ještě vlhký a příjemné klima nenajdete na silnici ani na cyklostezce.

5. Ve jménu těla

Problém mnoha sportovních nadšenců je ten, že nevědí, kdy přestat. A tak své tělo zbytečně přetěžují a ženou sportovní výkony do extrémů. Snažte se být chytřejší a naslouchejte potřebám svého těla. Pokud budete mít pocit, že venku panují vysoké teploty, raději si dopřejte odpočinkový den s knihou v ruce. Nikde není psáno, že musíte cvičit za každého počasí.

Zdroj: stylist.co.uk, health.com

Mohlo by se vám líbit

Tipy na letní sportovní výbavu. Vybrali jsme ty nejstylovější outfity i doplňky

Krásné letní počasí přímo vybízí k pohybu venku, a tak si určitě také jdete občas zaběhat, projet se na kole nebo si zacvičíte jógu na zahradě. A protože hezký sportovní outfit je tou nejlepší motivací, jak se k pravidelnému pohybu přemluvit, vybrali jsme nejstylovější sportovní oblečení a doplňky, které jsou ideální do letních dnů.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Životní styl
Jarní Apetit piknik v Grébovce: Připravte se na nezapomenutelný kulinářský zážitek

Jarní Apetit piknik v Grébovce: Připravte se na nezapomenutelný kulinářský zážitek

Životní styl
Zdravě, chutně a zároveň rychle? Zkuste tyto 4 recepty a uvařte výborný oběd pro celou rodinu

Zdravě, chutně a zároveň rychle? Zkuste tyto 4 recepty a uvařte výborný oběd pro celou rodinu