Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Příliš hezké počasí na posilovnu aneb Venkovní sporty, které si zamilujete

Info ikona
Sporty

Ať už jste sportovec tělem i duší, nebo sportujete spíše z povinnosti, jistě nám dáte za pravdu, že letní ovzduší v posilovnách není zrovna vábné. I proto není od věci, když na chvilku opustíte cvičební stroje a pustíte se do sportu, který lze provádět na čerstvém vzduchu.

Když se řekne venkovní sport, většina z nás si vybaví běh. Pravdou ale zůstává, že existuje mnohem více sportovních aktivit, které si můžete vychutnat právě během letních dnů.

Neobjevený discgolf

Co se stane, když se spojí frisbee s golfem? Vznikne netradiční sportovní aktivita s názvem discgolf, která oslovuje čím dál tím více sportovních nadšenců. Princip tohoto sportu je poměrně jednoduchý. Stačí, když se s partou přátel nebo rodinou vydáte do parku, ve kterém jsou umístěny speciální ocelové koše určené přímo na discgolf. Cílem hry je trefit létající disk do koše na co nejmenší počet hodů. I když by se na první pohled mohlo zdát, že discgolf je jednoduchá zábava, u které se příliš nezapotíte, opak je pravdou. Vězte, že strefit ocelový koš je poměrně náročné, obzvláště, když se v parku nachází mnoho přírodních překážek. Náročnější sportovci také můžou volit mezi různými druhy létajících talířů.

V České republice si discgolf můžete zahrát třeba v Nučicích, Poděbradech, Běchovicích, Teplicích nebo třeba v Hrochově Týnci.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zábavný paddleboarding

I když by se mohlo zdát, že paddleboarding je sportovní nováček, opak je pravdou. Už v 60. letech si tento sport vychutnávali lidé žijící na Havaji. V paddleboardových kruzích se navíc proslýchá, že pádlování na prkně se oddávali už i domorodci na Velikonočních ostrovech. Ať je historie tohoto sportu jakákoliv, jedno je jasné. V současné době se paddleboarding těší velké oblibě. Pravděpodobně za to může fakt, že pádlování na prkně nepatří mezi složité úkony, a zvládne ho opravdu každý. Pokud vás paddleboarding láká, poohlédněte se ve svém okolí po místu, kde si paddleboard můžete zapůjčit. Samotná aktivita není příliš náročná, a tak nečekejte, že po jedné projížďce vypotíte tisíc kalorií. V případě, že byste paddleboarding chtěli využít k hubnutí nebo protažení, můžete zkusit jógu na paddleboardu, během které kombinujete jógové pozice s příjemnou projížďkou po vodě.

Oblíbená kolečka

V posledních letech se velké popularitě těší také sporty, ke kterým potřebuje náčiní s kolečky. Řeč je například o longboardech, tedy prknech podobných skateboardu, na kterých můžete urazit i několik kilometrů. Pokud se řídíte heslem – čím více koleček, tím lépe, pak si letos v létě pořiďte klasické dvouřadé kolečkové brusle, o kterých se hovoří jako o předchůdcích klasických inline bruslí. I když na inline bruslích ujedete delší vzdálenost, kolečkové brusle vám poskytnou mnohem více zábavy. Samozřejmě nejde opomenout ani velmi oblíbené koloběžky, které už dávno nejsou doménou pouze dětských radovánek. Aktuálně můžeme potkat mnoho dospělých lidí, kteří na koloběžce cestují do práce, nebo ji využívají právě ke sportování. Pokud je vám sympatická druhá varianta, pak si pořiďte nebo vypůjčte koloběžky s většími koly.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Znovuobjevená turistika

Pokud jste četli náš článek o reinkarnaci turistiky, pak jistě víte, že chození v přírodě v současné době zažívá boom. Nejen, že během výletu objevíte nová zákoutí naší republiky, ale také protáhnete tělo a neinvazivním způsobem se zapotíte. Turistika je tedy ideální sportovní aktivitou pro všechny, kteří z duše nenávidí sportování, a přesto chtějí zůstat fit a ve formě. Zároveň je atraktivní i pro zkušení sportovce, kteří milují nové výzvy. V případě, že patříte k tomuto typu lidí, dopřejte si během letošního léta trekking. Tento několikadenní pochod, během kterého musíte přenocovat v noclehárnách nebo horských chatách, vám přinese zbrusu nový pohled na turistiku. 

Mohlo by se vám líbit