Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak uspět při domácím barvení vlasů?

Info ikona
Palette

Krásný odstín si zvládnete vykouzlit i vy sama, kadeřníka k tomu nutně nepotřebujete. Stačí sáhnout po kvalitní barvě na vlasy a dodržet pár jednoduchých pravidel. Přinášíme vám pár osvědčených tipů, díky kterým budete s výsledkem určitě spokojená.

Promotion | 18. 09. 2023

Budete potřebovat něco speciálního? Kromě standardního vybavení koupelny a barvy na vlasy v požadovaném odstínu si pořiďte také štětec na nanášení, se kterým docílíte preciznějšího výsledku. Dále se vám bude hodit obyčejná miska a tričko či ručník, u kterých vám nebude líto, pokud si je omylem potřísníte barvou. Na pročesání a uhlazení barvy ve vlasech je vhodný ještě hřeben s řídkými zuby.

Info ikona
barvy na vlasy

Tady máte 8 tipů, jak na to: 

1. Vybíráte si barvu na vlasy podle největší přední fotky na krabičce? Pozornost byste měla věnovat i zadní straně obalu, kde najdete ukázky barevného efektu na třech různých odstínech vlasů. Pokud se nemůžete rozhodnout, sáhněte vždy po barvě světlejší.

2. Pro bezchybný výsledek je nutné striktní dodržování pokynů z příbalového letáku. Pokud si barvíte vlasy poprvé nebo třeba zkoušíte novou značku barvy, určitě doporučujeme tzv. test snášenlivosti, ať pak neřešíte nepříjemná překvapení.

3. Před tím, než začnete se samotným barvením, si pleť v linii u obličeje kolem kořínků vlasů potřete mastnějším krémem. Usnadníte si pak odstranění barvy, kterou nedopatřením nanesete na tvář.

Info ikona
barvení vlasů

4. Máte dlouhé nebo husté vlasy? Nebojte se a raději pořiďte dvě balení barvy na vlasy. Budete mít jistotu, že barva se dostane opravdu na všechny vlasy a po celé jejich délce.

5. Dlouhotrvající barvu Palette nanášejte na suché, nemyté vlasy. Před samotným barvením vlasy důkladně pročešte.

6. Na samotném nanášení barvy není nic složitého. Barvu aplikujte od kořínků ke konečkům. Při pokrytí odrostů začněte půlobloukem v týle, barvu nanášejte po pramíncích. Tam, kde s nanášením začínáte, budou vlasy nejtmavší. Nakonec všechny vlasy pročešte hřebenem. Přípravek nechte působit podle návodu a až potom naneste zbytek barvy od středních délek až do konců vlasů.

7. Barvu nechte působit tak dlouho, jak je uvedeno v návodu. Nikdy byste neměla překročit doporučený čas, ale nedoporučujeme ani výrazné zkrácení působení barvy. Kratší doba totiž zase může zapříčinit, že odstín nebude dostatečně intenzivní.

8. Po důkladném opláchnutí použijte šampon. Na závěr aplikujte regenerační masku, která je přiložena v každé krabičce barev Palette.

Chcete experimentovat s novým odstínem vlasů, ale nejste si jistá, jak vám bude slušet? Pomocí QR kódu na každé krabičce barev Palette můžete snadno vyzkoušet tuto barvu virtuálně. Stačí naskenovat kód svým chytrým telefonem a prohlédnout si, jak byste v různých odstínech vypadala.

Info ikona
Palette
Měření