Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejlepší krémy na zimu, které pleť ochrání jako huňatá šála

Info ikona
krém

Teplý svetr, čepice, rukavice – a taky pořádný krém! Ano, i naše pleť dostává v mrazivém počasí zabrat, takže jí nezapomeňte dopřát odpovídající péči.

Karolína Demelová | 13. 12. 2023

Co dělají s naší pokožkou teploty pod bodem mrazu, štiplavý vítr, ale i suchý vzduch ve vytopených místnostech? Nic hezkého. Předně ji vysušují, takže je neustále napjatá, leckdy svědivá, místy šupinkovitá anebo zarudlá. A zatímco nos zčervenalý procházkou po chvíli „roztaje“, některé škody napáchané zimou na pleti můžou být trvalejší.

Mohlo by se vám líbit

Vyměňte krém za hutnější

Základem zimní pleťové výbavy by měl být kvalitní krém, ideálně trochu hutnější a výživnější než ten, který jste si oblíbily v létě. Stejně jako měníte podle ročního období šatník a botník, byste totiž měly zrevidovat i svou kosmetickou poličku – v jejím případě ovšem obvykle skutečně stačí vyměnit jen zmíněný pleťový krém. Oblíbená séra, masky nebo odličovací přípravky klidně používejte dál stejné. Pokud jste si zamilovaly krém z některé populární řady, možná bude řešení extra jednoduché: často totiž existují ve vícero variantách a texturách, od lehounké až po tu hutnější, která se hodí pro sušší pleť anebo právě na studenější měsíce.

Krémy, které pleť ochrání jako huňatá šála

Oleje, ceramidy i panthenol

V takových krémech obvykle najdete pečující rostlinné oleje a másla, která pokožku ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy a zabrání ztrátě cenné vláhy. Důležitým úkolem je i ochrana, posílení a případně obnova kožní bariéry, o což se umějí postarat například ceramidy nebo prebiotika. Pokud je vaše pokožka vyloženě podrážděná, ocení ve složení i panthenol, výtažky z pupečníku asijského (typicky ho najdete v cica krémech) anebo termální vodu.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku