Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Střídání stráží: Vyměňte hutný zimní krém za odlehčenou verzi

Info ikona
Pleť

Stejně jako obměňujeme podle ročního období šatník a botník, měly bychom aktualizovat i svou kosmetickou výbavu.

Karolína Demelová | 19. 04. 2023
Mohlo by se vám líbit

Potřeby naší pleti se mění nejen s přibývajícími lety, ale i během roku v závislosti na počasí. Čím vyšší teploty, tím víc jí nejspíš budou vyhovovat lehčí textury, které se do ní rychle vstřebají – samozřejmě pod podmínkou, že jí stále dodají veškerou potřebnou hydrataci a výživu. Pokud tedy přemýšlíte, že byste vyměnily svůj „zimní“ pleťový krém za nějakou odlehčenou verzi, máme pro vás spoustu tipů na senzační krémy, fluidy, emulze a gely vhodné i do teplejšího počasí.

Mohlo by se vám líbit

Vsaďte na osvědčené

Nejjednodušší, co můžete udělat, je zapátrat po letní variantě přímo v portfoliu značky, kterou už používáte a máte rády – spousta z nich totiž nabízí své oblíbené pleťové krémy ve vícero podobách. Například kultovní omlazující krém od Augustinus Bader je k mání ve výživné verzi Rich, klasické hydratační i v provedení Light s matujícím efektem; tři variace na svůj ikonický krém nabízí i Dr. Barbara Sturm. Lehounkou gelovou verzi bez olejů má taky bestseller Ultra Facial od Kiehl’s; Weleda zase před lety představila podstatně odlehčenou podobu své výživné hvězdy Skin Food.

A co typ pleti?

Některé pečující řady pak rovnou nabízejí více verzí krémů v závislosti na typu pleti. Spolehnutí je v tomto ohledu na Clarins, podobné dělení (minimálně v populárních kolekcích) ale najdete třeba i u Chanel, Payot, Korres a dalších. Na výživnější a odlehčenou variantu téhož krému leckdy narazíte i u osvědčených značek z lékárny, jako je La Roche-Posay, Uriage, Eucerin nebo Vichy. Není pak nic snazšího, než si na zimu vybrat trochu hutnější variantu pro normální až suchou pleť – a na jaře ji pak nahradit třeba tou pro normální až smíšenou.

Vsaďte na odlehčené krémy
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku