Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Péče o pleť podle věku: Které produkty by vám s přibývajícími roky neměly chybět?

S každým dalším rokem se pleť a její struktura trochu mění. Ačkoliv tento proces většinou nevidíte při každodenním pohledu do zrcadla, stačí si prohlédnout své staré fotky a věřte tomu, že rozdíl poznáte. Proto je potřeba změnám pleti přizpůsobit i produkty, které si na pokožku aplikujete. Každá žena má své favority, na které ve své skin care rutině nedá dopustit. I jim je ale potřeba dát v jednu chvíli sbohem a pořídit si takové, které jsou pro starší pleť přímo určené.

Aneta Akgül | 13. 05. 2024

Jak se s věkem mění pleť?

To, že se pleť s přibývajícím věkem mění, je zcela normální. Pokožka ztrácí svou elasticitu a pevnost, mizí akné a nedokonalosti a naopak se objevují první obličejové vrásky a jemné linky. Pojďme si společně shrnout to, jak pleť v různých období vypadá:

Jak vypadá pleť ve 20 letech?

Pleť je obvykle pevná a rozzářená, nové buňky se vytvářejí rychle a mazové žlázy jsou aktivní. Vlivem hormonálních změn se u mnohých mladistvých objevují rozšířené póry, černé tečky a pupínky.

Jak vypadá pleť ve 30 letech?

Mazové žlázy už nejsou tak aktivní, což je často důvodem, proč může pleť vypadat unaveně. Kolagenová a elastinová vlákna se totiž začínají rozpadat a rychlost obnovy buněk se zpomaluje. Objevují se také první jemné linky kolem očí a vrásky na obličeji se čím dál více prohlubují. Právě v tomto věku nejčastěji saháme po různých kolagenových doplňcích stravy, kterými se snažíme pleti pomoci.

Jak vypadá pleť ve 40 letech?

Ve 40 letech je zcela normální, že pleť ztrácí svou pružnost a zářivost. Vrásky se prohlubují ještě více a schopnost regenerace je zpomalená víc než kdy dříve. Mnoho žen se v tomto věku uchyluje k různým estetickým zákrokům a kyselinovým výplním, aby pleti navrátily svěžest.

Jak vypadá pleť v 50 a 60 letech?

Ženy starší padesáti a šedesáti let mnohdy bojují s výrazně suchou pletí, která je způsobena minimální produkcí mazu. Právě proto je důležité o pokožku pečovat a především používat hydratační produkty. Klíčová je také péče určená pro oční okolí, kde pleť vykazuje největší známky stárnutí.

Mohlo by se vám líbit

Potraviny, které zhoršují stav pleti: Kterým je lepší se vyhnout?

Ačkoliv akné a další různé nedokonalosti pleti trápí především teenagery, mnoho žen s těmito problémy bojuje i v dospělosti. Můžete mít sebelepší skin care produkty, ale příčinou těchto potíží mohou být mnohdy i potraviny, které konzumujete. Kterým je lepší dát sbohem?
marianne.cz

Jaké produkty by měly používat ženy nad 30 let?

Jak již bylo zmíněno, pleť se s věkem mění a její struktura se transformuje. Pro ženy bývá třicítka jakýmsi životním mezníkem – a narůstající věk pociťuje i pleť. Změnám ve vašem obličeji je tedy třeba podřídit i produkty. S některými se budete muset rozloučit, neboť už pro vaši pokožku nejsou vhodné. Místo nich zvolte takové, které budou nové textuře vaší pleti sedět o něco lépe.

Klíčová je také hydratace, proto místo báze pod make-up použijte tónovací hydratační krém. Na oblasti, které potřebují extra krytí, použijte hydratační korektor, který opatrně zapracujte štětcem nebo houbičkou. Pokud jste byla zvyklá používat pudrové tvářenky a rozjasňovače, vyměňte je za krémové. Ty na vaší pleti vytvoří sametový vzhled a dodají vaší tváři šťavnatý dojem.

 

Jaké produkty by měly používat ženy nad 40 let?

Stejně jako v předchozím případě je velmi důležité, abyste svou pleť udržovala hydratovanou. Místo matujícího make-upu si tedy pořiďte hydratační. Opět apelujeme na to, abyste místo pudrových tvářenek a rozjasňovačů sáhla po krémových – věřte tomu, že tak malý detail, je jako textura produktu, může ve vzhledu pleti udělat velký rozdíl.

Co se týče líčení očí, vrásky v této oblasti jsou po 40 již výraznější, a proto vsaďte spíše na jemný look. Místo černých očních linek, které působí tvrdě a upozorní na jemné linky v této oblasti, sáhněte například po hnědé tužce, kterou jemně rozmažte doztracena. Oční stíny taktéž volte v neutrálních barvách. U líčení rtů dbejte na to, abyste vždy používala konturovací tužku, která zabrání tomu, aby se vám rtěnka rozpíjela do vrásek kolem pusy.

 

Mohlo by se vám líbit

Dejte sbohem obyčejné řasence. Už jste slyšela o trendu tubing mascara?

Asi každá žena zná ten pocit, kdy se marně snaží najít řasenku, která by jí vyhovovala ve všech směrech. Koupit si takový produkt, který neslepuje řasy, dodává jim objem, prodlouží je a nerozmazává se, může být opravdový boj. Kosmetický průmysl ale přišel s revoluční novinkou, která všechny tyto požadavky splňuje. Už jste slyšela o tzv. tubing maskaře?
marianne.cz

Jaké produkty by měly používat ženy nad 50 let?

V tomto věku bývají vrásky již opravdu výrazné a pleť působí suše. Dámy mají často tendenci tyto nedokonalosti maskovat krycím make-upem, který ale udělá opačný efekt. Do vrásek vám nepříjemně “zaleze”, čímž je ještě zvýrazní. Proto raději volte produkty s lehčím složením. Ideální jsou například BB nebo CC krémy, které pleť pěkně sjednotí a zároveň jí dodají potřebnou dávku hydratace.

Rozloučit byste se také měla s příliš výraznou tvářenkou, která ve větším množství nemusí vypadat dobře. Sáhněte raději po přirozenějších odstínech, které vás pěkně rozzáří, ale zároveň zachovají vaši eleganci. A opět jako v předchozích případech – volte produkty s krémovou texturou. Velký pozor si dávejte při volbě barvy rtěnky – s přibývajícím věkem se totiž rty zmenšují a výrazné barvy jako je fialová, rudá a křiklavě růžová tento fakt ještě zvýrazní. Raději než po matných a výrazných rtěnkách sáhněte po jemných balzámech v odstínech starorůžové či meruňkové, které vám budou lichotit.

 

Mohlo by se vám líbit

Zapomeňte na botox: Přirozeného omlazení pleti dosáhnete pomocí obličejové akupunktury

O klasické akupunktuře jste již určitě slyšela. Možná jste ji i někdy vyzkoušela. Tato tradiční technika čínské medicíny našla své využití i v kosmetice, kde pomáhá zjemnit a vyhladit vrásky v obličeji, aniž by byl do pokožky aplikován botox či jiné látky. Jak přesně obličejová akupunktura funguje a co se s pletí děje? To nám prozradila odbornice Barbora Dvořáková.
marianne.cz

Ať už jste v jakémkoliv věku, rozhodně nezapomínejte na správnou skin care rutinu. Pečlivé (nejlépe dvojí) odlíčení, vyčištění pleti a hydratační produkty jsou pro zdravě vypadající pleť klíčové. Nezapomínejte ani na krém s SPF (ideálně 50+), který byste měla používat každý den bez ohledu na to, zda jste vystavená přímému slunci, či nikoliv. Řádná skin care rutina je základní stavební kámen a věřte tomu, že vám vaše pleť jednou poděkuje.

 

Produkty, které nesmí chybět ve vaší make-up taštičce v jakémkoliv věku:
Zdroj článku

Související články

Krása
Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Krása
Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Krása
Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy