Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak přirozeně omladit pleť? Zapomeňte na botox a vyzkoušejte techniku z čínské medicíny

O klasické akupunktuře jste již určitě slyšela. Možná jste ji i někdy vyzkoušela. Tato tradiční technika čínské medicíny našla své využití i v kosmetice, kde pomáhá zjemnit a vyhladit vrásky v obličeji, aniž by byl do pokožky aplikován botox či jiné látky. Jak přesně obličejová akupunktura funguje a co se s pletí děje? To nám prozradila odbornice Barbora Dvořáková.

Aneta Akgül | 2. 05. 2024

Co je obličejová akupunktura?

Obličejová akupunktura je forma tradiční čínské medicíny, která se zaměřuje na zlepšení vzhledu pleti, zjemnění vrásek a celkové zdraví. Metoda spočívá v aplikaci tenkých jehliček do určitých bodů na obličeji, což má za cíl podpořit tok energie a spustit přirozené léčebné procesy těla.

Je to technika, která v sobě tak trochu kloubí západní i východní medicínu. Z hlediska čínské medicíny jde o to, že se prvně obličej jehličkami orámuje. Tak se do něj nahrne energie, kterou poté spodním rámováním v obličeji uzavřete. Jakmile se udělá orámování, tak se jednotlivé vrásky vyšívají drobnými jehličkami. A zde zase trochu dominuje západní medicína – touto technikou totiž podpoříme metabolismus a tvorbu kolagenu. Zlepšuje se také prokrvení a podporuje se lymfatický systém. Díky tomu se pleť přirozeně vypne, drobné vrásky se mohou zjemnit až vyhladit a může se zlepšit prokrvení pokožky,” vysvětluje podstatu obličejové akupunktury Barbora Dvořáková, fyzioterapeutka ze salonu The Lounge vyškolená na práci se suchou jehlou a akupunkturu.

Celá metoda je založená na přirozeném rázu, není tam žádná aplikace něčeho, co do těla v podstatě nepatří. Tělo si vše udělá samo. Díky tomu je tato metoda šetrnější a dá se říct, že i konzervativnější oproti ostatním,” dodává.

Jednoduše jde o přírodní a šetrnou alternativu k populárním kosmetickým procedurám, jako jsou aplikace botoxu nebo vyplňování vrásek kyselinou hyaluronovou. Kromě toho může mít obličejová akupunktura pozitivní vliv na celkovou pohodu, snížení stresu a zlepšení spánku.

Mohlo by se vám líbit

Bronzová, ale chráněná: Tipy na opalovací krémy, které nepoškodí vaši pokožku

Teploty se už zase pomalu zvyšují a tentokrát to vypadá, že se tak bude dít až do léta. To také znamená, že se blíží období slunných dnů a opalování. Ruku v ruce by s tím měla jít ale i ochrana před sluncem, které nám může zadělat na pěkné problémy. Máme pro vás tipy, jak svou kůži chránit, ale zároveň se hezky opálit.
marianne.cz

Jehličky do obličeje? Ano, ale jimi to nekončí

Barbora Dvořáková vysvětluje, jaký je při obličejové akupunktuře ideální postup: „Před samotnou aplikací je klientkám podána speciální tinktura z čaje z čínských bylinek, která dokáže zmírnit tvorbu modřinek po aplikaci. Ty se mohou objevit, ale nemusí. Poté následuje lehká lymfatická masáž obličeje a krku, aby se otevřely lymfatické cesty, a pak už přichází na řadu samotná aplikace jehliček. Ty v pokožce zůstávají po dobu 20 až 30 minut, aby se stihl obličej prokrvit a kolagen se začal tvořit. Po vyjmutí jehliček dáváme na pleť emulzi se šnečím slizem, který celkový efekt ještě zvýrazní.” 

Protože se jedná o metodu na přírodní bázi, která není tak intenzivní jako jiné kosmetické zákroky, je třeba aplikaci několikrát opakovat. „U každého to může být trochu jiné, ale obecně doporučujeme 8 až 10 opakování. Samozřejmě to může být i méně. Záleží na mnoha faktorech, například na tom, jak je pleť stará. Efekt by měl po aplikacích vydržet přibližně rok. Nedá se to ale zobecnit, každá pleť je zkrátka jiná,” dodává Dvořáková.

Mohlo by se vám líbit

Objevte tajemství dokonalé pleti Korejek. Jejich péče o pleť patří mezi nejlepší na světě

Pokud jste zvyklá věnovat své pleti dostatečnou péči a zajímáte se o skin care, jistě jste už slyšela o korejské kosmetice. Pleť Korejek je pověstná svou dokonalostí a vypadá to, že právě jejich pečující rutina je řešením všech problémů, které s pletí souvisí. Pojďme se podívat, v čem je tak výjimečná a z jakých kroků se skládá.
marianne.cz

Je pro vás obličejová akupunktura vhodná?

S každou další narozeninovou svíčkou bohužel přibývají i vrásky v obličeji. Pleť přirozeně stárne, kolagen a elasticita se vytrácí. Pokud tedy přemýšlíte o tom, jak se vrásek zbavit, ale nejste přesvědčená o aplikaci botoxu či o jiných estetických úpravách, je pro vás tato alternativa naprosto ideálním řešením. Dvořáková ale upozorňuje na to, že tato metoda nemusí být vhodná pro každého. „Pokud užíváte léky na ředění krve, necítíte se dobře nebo máte alergii na chirurgickou ocel či fobii z jehel, tato metoda pro vás není vhodná. To jsou takové hlavní kontraindikace, kdy tu aplikaci nedoporučujeme, ale samozřejmě je to na zvážení každého člověka,” uzavírá Dvořáková.

 

Zdroj článku

Související články

Krása
Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Krása
Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Krása
Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Krása
Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?

Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?