Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vlasový trend pro rok 2024 předpovězen: Bude to kočičí sestřih

Loňský rok ovládl motýlí střih, ten budoucí bude podle odborníků v oboru patřit takzvanému kočičímu střihu. Pokud nevíte, co si pod tím představit, pomůžeme vám s tím.

Tereza Čaladi | 7. 12. 2023

V roce 2023 byl na vzestupu vlčí střih a ještě větší hitem byl motýlí střih, kterému podlehla i princezna Kate. Ovšem korunu pro rok 2024 ukradne docela jiný střih, jehož název je opět inspirovaný zvířetem. Nese název „kitty cut“ neboli kočičí sestřih. Navazuje přitom na více trendů z loňského roku.

Jak přesně vypadá „kočičí sestřih“?

Jedná se o elegantnější vzhled motýlího střihu v kombinaci s takzvaným shobem. Aby se to dalo lépe představit, jednotlivé střihy vám přiblížíme.

Motýlí střih je vrstvený střih, který vytváří rovnováhu mezi kratšími a delšími prameny vlasů. Zakládá si na dlouhých pramenech, které padají až pod ramena, a vytvářejí iluzi dlouhých vlasů. Nedílnou součástí motýlího střihu jsou ale také kratší prameny vlasů, které rámují obličej a dodávají účesu na objemu.

Účes shob vychází ze slov „bob“ a „shoulder“. Jedná se tedy o střih, který je inspirovaný klasickým bobem, avšak v tomto případě nekončí v úrovni čelistí, nýbrž lemuje ramena.

Kočičí sestřih si bere délku shobu a kombinaci nerovnoměrně dlouhých vlasů z motýlího střihu. Od čeho přesně je odvozen jeho název, není zcela jasné. Kromě toho, že v tomto střihu budete vypadat jako kočky, to podle nás je zejména tím, že se chtělo navázat na „zvířecí“ trend vlasů. A tento sestřih může působit trochu nedokonale dokonale jako kočičí srst.

Kočičí střih je méně huňatý, ale stále nabízí jemné, sofistikované vrstvy, které vlasům dodávají strukturu a pohyb. S délkou spadající mezi ramena a klíční kost je kratší než účes The Rachel , ale delší než Bob . Klíčové je, že se v něm mísí jemně kaskádovité vrstvy se smyslnou zkrácenou délkou – vlasy jsou tak uhlazené, ale také sexy a kočičí,“ objasňuje beauty redaktorka časopisu Glamour, který byl prvním, kdo o tomto trendu informoval.

Mohlo by se vám líbit

Bude vám slušet krátký sestřih? Odpověď zjistíte díky jednoduchému triku

Zatímco jeden den toužíte po krátkém mikádu, druhý den oslavujete své dlouhé vlasy? Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda udělat razantní krok a ostříhat se na krátko, máme pro vás jeden trik. Pravidlo 5,5 centimetrů napoví, jaký typ účesu vám bude slušet.
marianne.cz

Jak na kočičí sestřih?

Klíčem je sestříhat vlasy tak, aby nejdelší vrstva byla jen o centimetr delší než nejkratší délka. Přes záda a kolem obličeje jsou jemně stoupající vrstvy, ne příliš krátké a trhané. Kolem obličeje mohou vrstvy přidat orámování – zvažte záclonkovou ofinu v délce lícní kosti až čelisti,“ upřesňuje Elle Turner z Glamour.

Pokud jde o texturu, střih může fungovat na rovných, vlnitých i kudrnatých vlasech. U kudrlinek zajistí střih, že jsou dokonale přizpůsobené vám. Co se týče konkrétních úprav kočičího sestřihu, viděli jsme ho vyfoukaný, objemný, přírodní, napůl zvlněný, trochu rozcuchaný, či převrácený na stranu pro větší šmrnc. Jeho různé varianty si můžete prohlédnout v naší galerii.

Kočičí sestřih na mnoho způsobů
Mohlo by se vám líbit

Motýlí střih: Nejkrásnější sestřih podzimu, který sluší každé ženě

Hledáte účes, který vám bude slušet? Toužíte po změně? A nebojíte se vrátit zpátky do let minulých? Pokud jste třikrát odpověděla ano, pak na scéně přivítejte butterfly cut, tedy motýlí střih! Aktuální trend, který můžete vídat u světových celebrit i hvězd sociálních sítí.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

Krása
Ani Francie ani neutrální barvy: Manikúru v létě 2024 ovládne velmi zábavný trend

Ani Francie ani neutrální barvy: Manikúru v létě 2024 ovládne velmi zábavný trend