Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Poklady z lékárny: Skvělá péče o tělo, obličej i vlasy

Info ikona
lékarna

Do lékárny se vyplatí zajít nejen s receptem od doktora nebo pro vitamíny, hned vedle polic s léky je totiž spousta vynikající kosmetiky.

Karolína Demelová | 27. 05. 2023

Ultra šetrná péče pro citlivou pokožku, speciální přípravky zacílené na kožní problémy, jemné dětské krémy a mycí gely... Ale taky senzační opalovací kosmetika, vlasová péče i řady určené pro problematickou pleť nebo anti-age séra a krémy nabité aktivními ingrediencemi. Kdyby s vámi na dovolenou nedejbože nepřiletěl kufr s kosmetickou taštičkou, máte jistotu, že v lékárně seženete úplně všechno, co potřebujete.

Mohlo by se vám líbit

Rodinné zlato

Pilířem lékárenské kosmetiky je dodnes ta francouzská, která je po celém světě zárukou kvality a šetrné péče vyvinuté odborníky. Rodinným zlatem těchto značek bývá termální voda, kterou obvykle najdete přimíchanou do většiny jejich produktů. Klidně si ji ale můžete koupit i v „čisté podobě“ ve formě jemného spreje – oceníte ho třeba jako podklad pod sérum či olej, na zklidnění podrážděné pokožky i coby osvěžující spršku kdykoliv během dne.

Další univerzální věcí v portfoliu nejen francouzské dermokosmetiky jsou pak cica krémy, které zmírňují začervenání a podráždění, urychlují hojení a obnovují kožní bariéru – namazat je můžete na oděrky a bolístky sobě i dětem a rozhodně se vyplatí mít je nejen v létě vždycky po ruce.

Poklady z lékárny: Skvělá péče o tělo, obličej i vlasy

Nejen na citlivou pokožku

Sázkou na jistotu jsou v lékárně taky pleťové i tělové řady určené pro hodně suchou, citlivou či atopickou pokožku; skvělé jsou ale i ty zmírňující růžovku nebo aknózní projevy. Do sekce pleťové péče ovšem zamiřte, i když hledáte „pouze“ kvalitní hydratační či anti-age sérum a krém, nebo účinný a zároveň šetrný čisticí gel. Pokud se v té široké nabídce trochu ztrácíte, vždycky vám poradí vyškolený personál lékárny; leckde narazíte přímo na dermocentra, kde se vám budou ochotně věnovat a pravděpodobně domů odejdete i se spoustou vzorečků.

Široká nabídka opalovacích krémů

Nevynechejte ani opalovací přípravky, v lékárnách si stoprocentně vyberete ten pravý na obličej, tělo i pro ty nejmenší – značky svou nabídku každoročně rozšiřují a vylepšují textury i složení. Najdete tu samozřejmě i spoustu ikonických produktů prověřených časem, skvělou dětskou kosmetiku a v neposlední řadě vlasovou péči, často zaměřenou i na velmi specifické potřeby, jako je třeba posílení vlasů a zamezení jejich vypadávání nebo odstranění lupů.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku