Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Měsíční horoskop na srpen 2023: Rakům se zlepší finance, Váhy ukončí nevyhovující svazky a Kozorohy čekají milostná dobrodružství

Info ikona
horoskop

Léto se přehouplo do své poslední fáze. Ještě si chceme užít pohodu, slunce, klid nebo se naopak vydat někam za dobrodružstvím. Ale bude tomu opravdu tak? Pokud vás zajímá, co přinese srpen a jeho postavení planet právě vám, nahlédněte do našeho horoskopu.

Zuzana Heralová | 27. 07. 2023

Slunce se pohybuje ve znamení ohnivého Lva, ve kterém setrvá až do 23.srpna, kdy přechází do zemské Panny. Z astrologického hlediska je srpen zvláštní tím, že v něm proběhnou dva úplňky. Jeden bude ve znamení Vodnáře a čeká nás 1.8., druhý se odehraje ve znamení Ryb a vychází na 31.8. Energeticky pak tyto úplňky doplní novoluní 16.8., jež otevře nové možnosti.

Postavení planet celkově naznačuje, že srpen bude příznivý měsíc, který přeje tvoření, kreativitě, komunikaci a také nás donutí zamyslet se nad tím, co nám stále utíká mezi prsty, co nejsme schopni v životě ukotvit.  

Beran

Hned na začátku srpna čekejte silné emoce spojené s úplňkem. Může se odehrát i osudová situace, na kterou nebudete mít žádný vliv, prostě se stane. Díky tomu dostanete příležitost uvědomit si, co je pro vás v životě skutečně důležité. V průběhu měsíce vás čeká také hodně zařizování, komunikování a práce, což vás ale bude bavit, protože vám nebude chybět energie a motivace. Pozor na zdravotní rizika, hrozí drobné úrazy nebo nachlazení.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Zjistěte, v čem je vaše dítě výjimečné. Býci jsou nezastavitelní, Lvi vás rozesmějí

Dle astrologie má každé dítě určitou přednost, která náleží k jeho znamení zvěrokruhu. Zjistěte, v čem vyniká vaše dítě. Bude to pracovitost, cílevědomost, empatie nebo jiná vlastnost? Jaký potenciál se v něm ukrývá?
marianne.cz

Býk

V srpnu se otevřou nové možnosti ve spojení s bydlením, domovem, stabilitou a zázemím, což je pro Býky prioritním životním tématem. Díky působení Marsu budete mít možnost tvořit a být kreativní, úspěšní mohou být i páry, které touží počít potomka. Vaše aktivity se budou točit hodně kolem domova, dětí a rodiny. Čekají vás oslavy, rodinná setkání a schůzky s lidmi, které máte rádi a kteří vám mohou být nápomocni v hledání nové životní cesty. Bude se vám dařit i pracovně, i když to bude místy emocionálně náročnější.

Blíženci

Energie úplňku vám pomůže uzavřít problémy, které máte spojené s financemi nebo bydlením. Otvírají se nové studijní možnosti. Pokud toužíte po sebevzdělávání či rekvalifikaci, přijde skvělá příležitost, jak toho dosáhnout. V tomto období také pocítíte chuť být aktivní doma. Budete toužit vylepšovat byt, koupit nové dekorace, vymalovat nebo přestavět nábytek. Neřešte, co bylo, nyní se soustřeďte na to, co je před vámi, vizualizujte si svá přání.

Rak   

Počítejte s tím, že úplněk i novoluní přinesou díky postavení retrográdní Venuše a Černé Luny zesílené emoce, což může být náročnější na psychiku. Pečujte o sebe, buďte na sebe laskaví, nevyčítejte si chyby, protože ty dělá každý. Čekají vás nadějné vyhlídky na zlepšení finanční situace, dořešení záležitostí spojených se smlouvami, dědickým řízením či investicemi. Nepůjčte nikomu peníze. Pokud jde o zdraví, dbejte na relaxační techniky a cvičení, které vám pomohou předejít bolestem zad.

Mohlo by se vám líbit

Africký horoskop: Jste Baobab, nebo Soudce? Odhalte svůj šťastný den i to, co jste o sobě nevěděli

Africká astrologie je jedna z nejprimitivnějších forem astrologie a je založena na principu geomantie. Zároveň je však považována za jednu z nejpřesnějších forem astrologických průvodců. Přečtěte si, jaké jste africké znamení zvěrokruhu podle data narození, co vás charakterizuje, ale také třeba jaký je váš šťastný den a váš nejlepší smysl.
marianne.cz

Lev

Slunce svítí na vaši cestu poznání a objevování nových skutečností, které vám pomohou splnit vaše sny. Budete chtít být vidět, předvést se v tom nejlepším světle. Pokud budou vaše touhy vedeny ušlechtilým záměrem, bude se vám dařit a dočkáte se uznání. Čekají vás cesty, radost, uvolnění a nové zážitky. Dobře vám bude v kruhu vaší rodiny nebo s blízkými přáteli, kteří vás mohou překvapit skvělou zprávou.

Panna

Začátek srpna otevře cestu do samoty ve smyslu příležitostí, jak se vrátit sami k sobě. Budete mít možnost ponořit se do svých myšlenek, v klidu si ujasnit vaše další záměry a to, kam směřujete. Merkur přinese kolem novoluní zvýšenou aktivitu v pracovní rovině a dodá vám energii pro zvládnutí různých nástrah. Dejte si pozor, abyste neplýtvali svou energií tam, kde to není efektivní. Konec měsíce přeje lásce ve všech jejích podobách. Pokud nejste ve vztahu, je šance potkat někoho, kdo vás chytí za srdce.  

Mohlo by se vám líbit

Mobilní aplikace, které vám vyvěští budoucnost

Někdo na ně věří, jinému se zase nechce věřit, že je osud vepsán do hvězd. Horoskopy vzbuzují v lidech vášně, nadšení i opovržení. Přesto čas od času do nich nahlédne každý z nás.
marianne.cz

Váhy

Úplněk vnese jasno do vztahů obecně. Můžete dokonce i nějaké nevyhovující svazky ukončit, ať už půjde o partnerský či přátelský vztah, ve kterém se dlouhodobě necítíte dobře. Může jít také o práci. Tyto tendence podporuje Mars, který ukončuje vše, co ve vašem životě už nemá dále být. Díky vesmírné rovnováze se ale můžete těšit i na nové začátky, které vám otevřou nové obzory. Buďte v klidu, rozjímejte, ptejte se sami sebe, co skutečně chcete. Pak si svá přání vizualizujte a nenechte se svazovat myšlenkami, které vám budou říkat, proč to nejde. Pamatujte, že kde je vůle, tam je cesta.

Štír

Vaším tématem bude v srpnu vylepšení stability a důležitých pilířů vašeho života. Nové příležitosti v oblasti kariéry přinese v polovině měsíce energie novoluní. Někteří Štíři se rozhodnou pro hledání nové práce, možná i mimo původní obor. Pokud to budou myslet vážně, dostanou příležitost. Srpen přinese také krásné chvíle spojené s přáteli, společností a okruhem vašich blízkých. Choďte mezi lidi, nezůstávejte dlouho sami, sdílejte své pocity a myšlenky. Díky tomu můžete získat zajímavý vhled a nové impulzy na své další cestě.

Střelec

I když byste si přáli ještě chvíli zůstat v letním módu odpočinku a pohody, očekávejte spíše pracovní kolotoč. Přichází doba reorganizace, změn a nových možností, kterým se budete muset přizpůsobit. Vezměte je jako příležitost, protože v životě se neustále všechno mění. To je jeho podstata. Pokud toto přijmete s lehkostí, projdete tímto obdobím úspěšně a s dobrým pocitem. Koncem měsíce očekávejte řešení záležitostí, které budou nejspíš souviset se vzděláváním a studiem.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Poznáte z fotografií české pohádkové hrady a zámky?

Hrady a zámky jsou skvělé na letní výlety. Co takhle se vydat po stopách těch, které vaše děti mají spojené i s jejich oblíbenými pohádkami? Kdo by se také nechtěl podívat tam, kde se natáčely Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna nebo seriál Arabela. Předtím, než na některý z těchto hradů či zámků vyrazíte, si otestujte, jak dobře je znáte.
marianne.cz

Kozoroh

Srpen otevře téma milostných vztahů a sexuality, kde by mohlo dojít k velkému zlepšení, v případě, že nejste dlouhodobě spokojeni. Kolem novoluní očekávejte tyto tendence nejsilnější, což způsobí Černá Luna, u které se bude Slunce v těchto dnech pohybovat. Obecně očekávejte rozšiřování svých znalostí, mohou přijít nabídky na vzdělávání, kurzy, školení. Pokud cítíte, že je to vaše téma a chcete se posunout, neváhejte, budete mít jedinečnou příležitost vylepšit si své pracovní postavení.

Vodnář

Vaším tématem pro měsíc srpen je nastavení hranic. Už vás přestane bavit, že vás druzí lidé využívají a vy se snažíte všem zavděčit. Pohár trpělivosti přeteče a z vás spadne obrovská tíha. Začnete dělat věci jinak a po svém, což se možná mnohým lidem ve vašem okolí nebude líbit.manželství může dojít k neshodám v oblasti společných finančních prostředků. Na duchovní úrovni bude po celý srpen probíhat transformace, můžete si uvědomit, že se mění vaše hodnoty a názory. Začnete si více věcí dávat do souvislostí.

Ryby

Čeká vás velmi kreativní a tvořivý měsíc plný nových nápadů. Budete aktivní, zvídaví a díky tomu si vás najdou zajímavé příležitosti, kterých můžete v budoucnu hojně využít. Úplněk může přinést určité pochybnosti, zda to, co děláte, je v souladu s tím, co cítíte. Budete mít potřebu rekapitulovat svůj život, otevřete se realitě. Může dojít i k vyjasnění určitých vztahových záležitostí, které vás už dlouho psychicky vyčerpávaly. Jste na dobré cestě začít žít svůj život podle sebe.

Zdroj článku