Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Trendy kalhoty na sezónu jaro/léto 2024: Zúží pas a prodlouží nohy

Kalhoty s vysokým pasem už moc dobře známe. V roce 2024 však tento módní trend povýšíme na ještě vyšší úroveň. Z přehlídkových mol se do našich šatníků dostávají kalhoty se super vysokým pasem. Ten dosahuje délky až nad pupík, téměř k linii poprsí. Letos tedy platí, že čím vyšší, tím lepší.

Ve jménu nostalgie jsme si kalhoty s nízkým pasem užili víc než dost a obnovená éra Christiny Aguilery a jejích odhalených kyčlí může opět skončit. Bokovky jsou totiž naprostým opakem toho, co si pro nás módní návrháři a módní domy připravili letos, a sice kalhoty se supervysokým pasem. A to tak vysokým, že u některých modelů dokonce přechází v korzet.

Mohlo by se vám líbit

Baggy džíny jsou největším trendem roku 2024! Jsou neuvěřitelně pohodlné a sluší všem

Až příliš dlouho jsme se soukali do úzkých džínů, které sice dávaly na odiv naše křivky, ale příliš pohodlné nebyly. Přišel čas, aby jim tak definitivně odzvonilo. Kalhoty, které budou vládnou roku 2024 se nazývají baggy a vyznačují širokými nohavicemi. Proč si módní návrháři tyto džíny tak oblíbili a jak se dají nosit?
marianne.cz

Kalhoty s vysokým pasem jsou lichotivější i zdravější

Kalhoty s vysokým pasem jsou poněkud lichotivější než bokovky, které vypadají dobře patrně jen na tak hubených dívkách, že jim kalhoty drží právě na vystouplých kyčlích. Když si vybavíme všechny holky, kterým koukaly kalhotky (ať už nechtěně, nebo to byl záměr) z džínů s nízkým pasem, jsme rády, že je opět na jaře a v létě 2024 vystřídá vysoký pas. Jistě za tento trend poděkují i ledviny všech vyznavaček bokovek, které byly ochotné módě obětovat i své zdraví. Kromě toho, že je vysoký pas bezpečnější, protože udržuje ledviny v teple, krásně prodlouží nohy, opticky zúží pas a obecně má tu schopnost, že žena s nim působí celkově štíhleji. Důležité však je vybrat správnou velikost, příliš těsné džíny by zvýraznily bříško.

S čím kalhoty s vysokým pasem v roce 2024 kombinovat

Některé jsou vhodné jako součást elegantního obleku, některé snesou jen obyčejný bílý top, jiné jsou jako stvořené pro stylové kšandy nebo kvalitní pásek, který pomůže pas ještě víc opticky zúžit. Dobrou zprávou je, že ať k nim zvolíte jakýkoliv vršek, musí být vždy zastrčený dovnitř. Jedině tak kalhoty zeštíhlí postavu a prodlouží nohy. Další tipem k dokonalému stylingu kalhot s vysokým pasem je dobře zvolená podprsenka. Cokoliv s vysokým pasem má totiž za úkol vytvořit siluetu přesýpacích hodin, čehož bez podprsenky, která drží ňadra pevně nahoře, nedosáhneme. Poslední pravidlo, které si nošení kalhot s vysokým pasem žádá, jsou podpatky. Není potřeba mučit se na extra vysokých jehlách, bohatě postačí drobný klínek. Tak se nohy prodlouží dostatečně pro skutečný „wow“ efekt.

Prohlédněte si galerii a nechte se inspirovat, jak kalhoty s vysokým pasem v roce 2024 nosit.

Trend JARO/LÉTO 2024: Kalhoty s vysokým pasem
Zdroj článku

Související články

Móda
Jako rebelka z 90. let: Do módy se vrací kraťasy jorts. Jak je stylově nosit?

Jako rebelka z 90. let: Do módy se vrací kraťasy jorts. Jak je stylově nosit?

Móda
Zapomeňte na oranžovou i tyrkysovou: Létu 2024 bude dominovat těchto 5 barev

Zapomeňte na oranžovou i tyrkysovou: Létu 2024 bude dominovat těchto 5 barev

Móda
Jak se obléct na různé typy sportu: I při pohybu můžete být stylová

Jak se obléct na různé typy sportu: I při pohybu můžete být stylová

Móda
Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit