Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Jeden jediný cvik na ploché břicho a správné držení těla. Zvládnete ho doma a zabere vám jen tři minuty

Naučte se správně provádět jeden cvik, který vám nejen pomůže zhubnout, zpevní svalstvo a vyrýsuje bříško, ale také vám napraví špatné držení těla a zbaví vás bolesti zad. Není to sice krátkodobý proces, vyžaduje trpělivost a vytrvalost, ale postačí vám k tomu jedna póza, která je jednoduchá na pochopení a nic k ní nepotřebujete. Naučte se správně provádět obrácené prkno.

Neustále se honíme za krásou, mučíme se v posilovně, běháme, děláme dřepy, kupujeme drahé krémy proti vráskám, chodíme na kosmetické úpravy, k předraženému kadeřníkovi… hlavě, abychom se líbili. Přitom zapomínáme na jeden důležitý aspekt, který nám může výrazně ubrat na kráse - na držení těla. V literatuře často autoři vyzdvihovali krásu svých múz, vyplývající z jejich držení těla a ženské, ladné chůze. Staňme se i my múzami s plochými bříšky. 

Zkuste se na chvíli zastavit a uvědomit si, jak stojíte, nebo sedíte. Většinou máme tendenci se hrbit, ulevovat nevypracovaným zádovým svalům, ramena máme svěšená a hlavu vystrčenou dopředu. Nejen že je tento postoj velice neatraktivní a téměř jistě se za vámi nikdo na ulici neotočí, jak to známe z filmů, ale také si zaděláváme na pořádnou bolest zad, která nás pak může pěkně potrápit. Když si držení těla uvědomíte, stačí se narovnat, stáhnout ramena k sobě směrem dolů a zvednout bradu. Hned budeme vypadat mnohem lépe a i se tak budeme cítit. Problém je však v takovém postoji vydržet a bezmyšlenkovitě se zase neschoulit do původní nežádoucí pozice. A právě k tomu postačí dlouhodobě správně provádět jeden cvik, který je známý jako obrácené prkno.

Mohlo by se vám líbit

Za vleklou bolest zad obvykle může tzv. kancelářský syndrom

Nejčastější příčinou bolesti zad jsou nesprávné návyky životního stylu a špatné držení těla v sedavém zaměstnání. Týká se to až tří čtvrtin všech případů. Sedavá práce není nápor jen pro záda, krční páteř a oči, ale také pro kardiovaskulární systém a srdce.
marianne.cz

Jak správně provést zázračný cvik obrácené prkno

Obrácené prkno je cvik s vlastní vahou a zaměřuje se komplet na všechny svalové skupiny najednou. Právě v tom je tato póza úžasná.

  • Posaďte se na zem a natáhněte nohy před sebe.

  • Dlaně položte za hýždě na šířku ramen tak, aby směřovali směrem k nohám a prsty roztáhněte co nejvíc, abyste udrželi stabilitu.

  • Zakloňte se v úhlu 45° a neprohýbejte se v zádech, držte je rovně.

  • Opřete se o dlaně a paty a hýždě zvedněte z podlahy, tlačte je směrem nahoru.

  • Bradu držte po celou dobu cviku staženou tak, jako byste pod ní drželi vajíčko.

  • Nohy, hýždě a trup musí vytvořit rovnou linii. Neprohýbejte se v bedrech a držte zpevněné břicho.

  • V této pozici vydržte ze začátku alespoň 15 vteřin, cílem je ale setrvat minimálně 60 vteřin.

  • Položte hýždě na zem a vraťte se do výchozí pozice.

  • Provádějte vždy minimálně 3 opakování.

Info ikona
obrácené prkno

Jaké jsou výhody cviku obráceného prkna

Tento cvik aktivuje břišní svaly, především pak přímý břišní sval. Když budete provádět obrácené prkno správně, pomůže vám zhubnout a zpevnit střed těla, čím že se nám vyrýsuje krásné ploché bříško.

Na rozdíl od běžného prkna, který se zaměřuje na přední část svalů, se obrácené prkno zaměřuje především na zadní svalstvo, jako jsou hýždě a spodní zádové svaly.

Abyste tento cvik mohli provádět, nepotřebujete žádné speciální vybavení, ani extra velký prostor. Můžete ho provádět kdykoliv doma.

Jaké jsou účinky cviku obráceného prkna

Tento cvik zrychlí metabolismus, což má za následek snadnější hubnutí. Posílíte s ním svalstvo, které vám umožní správné držení těla a vypracuje vám krásné ploché bříško. Navíc s ním uvolníte páteř a zbavíte se nepříjemné bolesti zad.

Zdroj článku

Související články

Zdraví
Zatočte s jarním nachlazením: Stačí si pomoct těmito překvapivými potravinami

Zatočte s jarním nachlazením: Stačí si pomoct těmito překvapivými potravinami

Zdraví
Oprah Winfrey nestačilo jen držet dietu a cvičit. Zhubnout jí pomohla jedna překvapivá věc

Oprah Winfrey nestačilo jen držet dietu a cvičit. Zhubnout jí pomohla jedna překvapivá věc

Zdraví
Jak zlepšit sexuální život po porodu? Odborníci doporučují jeden účinný trik

Jak zlepšit sexuální život po porodu? Odborníci doporučují jeden účinný trik

Zdraví
Pro lepší hubnutí a pevné zdraví: 5 benefitů kokosové vody, kvůli kterým byste ji měla pít každý den

Pro lepší hubnutí a pevné zdraví: 5 benefitů kokosové vody, kvůli kterým byste ji měla pít každý den