Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Milánský týden módy udal barvu letošního jara. Zařaďte ji do šatníku i vy

Jaro už je za rohem a to znamená, že se blíží osvěžení našeho šatníku. Kromě toho, že schováme huňaté bundy a kabáty, které nahradíme trenčkoty, „obarvíme“ náš šatník trochu jako kraslice. Letos mu přitom podle módních guru bude dominovat jedna konkrétní barva.

Tereza Čaladi | 13. 03. 2024

Na módních molech se občas objevují věci, které v reálném životě až tak často nenosíme. Na milánském fashion weeku to ale letos bylo docela jinak. Renovované značky zařadily do svých kolekcí celkem obyčejnou barvu, která ovšem dokáže dokonale rozzářit každý outfit a k jaru prvoplánově patří.

Barva letošního jara: žlutá

Prada zvolila žlutou barvu pro jarní svetřík, Fendi pro návleky na ruce a Bottega Veneta pro výrazné svršky. Navíc jsme také zaznamenali více zlatožlutých odstínů u značky Onitsuka Tiger, jejíž žluté tenisky se nyní vracejí na výsluní, a citronových odstínů u MSGM, Blumarine i Gucci. Je tedy zřejmé, že žlutá prošla letos mnoha návrhářskými domy.

Psychologie žluté barvy

Každá barva má na lidskou psychiku nějaké účinky. Ty se různí dle individuálních zkušeností každého člověka, existují ale i nějaké obecné znaky jednotlivých barev. V mnoha kulturách, ale ne ve všech, je žlutá barva spojována s pozitivitou, štěstím, teplem a vitalitou,“ tvrdí psycholožka a autorka knihy The Psychology of Fashion Carolyn Mair. Je tomu tak přitom zejména z toho důvodu, že si ji lidé pojí se slunečním svitem a letními dny. Pokud i vy vnímáte žlutou barvu tak, že vám vlastně instantně zlepšuje náladu, stačí už jenom najít způsob, jak ji nosit.

Mohlo by se vám líbit

Módní boty na jaro 2024: Zjistěte, jaké modely budou nejvíce trendy

Když jste v roce 2007 kráčeli po ulici, bylo téměř nemožné nenarazit na dívky a ženy v balerínách, které se tehdy staly obrovským trendem a tyto pohodlné, rozkošné botky ze šedesátek se dostaly opět na výsluní. Později se stáhly do ústraní a najít jste je mohli jen v dětském oddělení nebo na nožkách školaček. A po několika sezónách, kdy jsme klopýtaly na podpatcích, jsou milované baleríny neboli "ballet flat" zpět. Klasické však nechte v botníku a na jaře a v létě 2024 si vykračujte přímo oslnivě. Prim bude hrát třpyt.
marianne.cz

Jak ji zařadit do svého jarního šatníku?

Ačkoliv je žlutá velmi veselá barva, ne každému sedí. Zejména lidé se světlejším typem pleti to mají se žlutou trochu složitější…ale zase ne až tak.

  • Zvolte různé odstíny

Žlutá“ je velmi široký pojem. Pokud máte světlou pleť, bude vám nejspíše sedět nejlépe hořčicově nebo tmavě žlutá. Může k vám jít ale i pastelově žlutá. V případě, že máte teplejší odstíny pleti, vaší barvou je citronově žlutá. A máte-li snědší pleť či jste zrovna opálené, máte vyhráno. Můžete nosit prakticky jakoukoli žlutou, od světlé po tmavou.

  • Stačí mít žluté doplňky

To, že je žlutá barvou jara 2024, neznamená, že v ní musíte být zahalené od hlavy až k patě. Bude bohatě stačit, když budete mít žluté doplňky, tedy například brýle, kabelku či náušnice.

  • Nemusíte nosit jenom žlutou

Tento bod souvisí s předchozím zmíněným. Na sobě můžete mít i jiné barvy a čím více pestré budou, tím lépe! Správně zvolená kombinace barev dokáže člověku dodat sebevědomí. Vůbec se jich tedy nemusíte bát.

Jak nosit žlutou na jaře 2024?
Mohlo by se vám líbit

Zářit budou kabelky, boty i kalhoty. Poradíme vám, jak nosit největší trend jara 2024 v každém věku

Když se řekne jarní móda, většinou nás hned nenapadnou metalické odstíny, ale spíš ty pastelové. Letos na jaře je to ale jinak – velkým trendem se stala stříbrná barva, která je jinak obvykle spojená spíš s obdobím večírků a plesů. Stříbrné boty, kabelky, ale i kalhoty, sukně či kabáty teď ale můžete směle oblékat i pro každodenní nošení. Jak na to?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Móda
Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Móda
Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Móda
Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků