Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nevěsta Pilar oblékla netradiční zimní svatební šaty plné třpytu a promyšlených detailů

Svatby v zimních měsících mají své jedinečné kouzlo. Své o tom ví i španělská nevěsta Pilar, která řekla své „ano“ na začátku prosince.

Kdy bude svatba? To je pravděpodobně jedna z prvních otázek, na kterou se snoubenci snaží najít odpověď. Mnoho párů se při hledání ideálního termínu soustředí především na jarní a letní měsíce, což dokazují i data z Českého statistického úřadu. Například v roce 2019 se nejvíce svatebních obřadů odehrálo v červnu a v září. Naopak nejmenší zájem o svatbu panoval od prosince do února. Zatímco v českých podmínkách je pochopitelné, že mnoho nevěst netouží po zimní svatbě, v jižních státech jsou prosincové veselky velmi častým jevem. Jemné sluneční paprsky, ospalá příroda, ale také příjemné teploty, díky kterým si nevěsta může pohrát se svatebním outfitem - téměř by se chtělo zvolat, že zimní svatba na jihu Itálie nebo Španělska je ideálním rozhodnutím. A jedno takové prosincové rozhodnutí udělala také španělská nevěsta Pilar, která se za svého snoubence Tadea provdala na začátku prosince.

Mohlo by se vám líbit

40 svatebních šatů, které psaly svatební historii

Některé byly dlouhé, jiné krátké, další zase velmi extravagantní. Pokaždé však splnily svůj účel, a to udělat ze svatby nezapomenutelnou a z nevěsty krásnou. Díky těmto šatům si možná slavné svatby pamatujete i vy. Prohlédněte si čtyřicet svatebních šatů, které psaly svatební historii.
marianne.cz

Svatební šaty v zimním hávu

Ano, zima ve Španělsku rozhodně nepřipomíná to, co v zimních měsících vídáme za okny v České republice. Na druhou stranu platí, že ani na Pyrenejském poloostrově nepanují během zimy příliš vysoké teploty. Není tedy divu, že Pilar zvolila svatební šaty s dlouhým rukávem a stojáčkem u krku, které pro ni ušila španělská módní návrhářka. Originální šaty s blyštivými flitry mandlového tvaru dokonale podtrhly charakter svatby a navíc v sobě nesly i malé poselství. „Svatebním šatům jsem chtěla dodat osobitější nádech díky knoflíkům, které odkazovaly na svatební šaty mé maminky,“ řekla Pilar pro španělskou Elle.

Zajímavá byla i volba doplňků. „Co se týče náušnic, bylo mi naprosto jasné, že nebudou tradiční, protože to by se nehodilo k mému stylu ani ke svatebním šatům. Takže když mi maminka ukázala náušnice ve tvaru sedmikrásky, neváhala jsem a ihned jsem je koupila. Věděla jsem, že to jsou TY náušnice,“ dodala Pilar. Pomyslnou tečkou na jejím svatebním outfitu byly lodičky, které se – překvapivě - třpytily.

Okouzlující nevěsta Pilar

Španělská inspirace

Možná už jste si všimli, že originální svatební šaty španělských nevěst máme dlouhodobě pod drobnohledem. Stále nemůžeme zapomenout na krásné šaty s nabíranými rukávy a objemnou sukní, které oblékla nevěsta Noelie. Oslnivé byly také odnímatelné romantické svatební šaty od proslulé španělské značky Bouret nebo bílé kalhoty a dlouhý asymetrický plášť nevěsty Paz. Mimochodem, španělské nevěsty nás baví také tím, jak dokonale kombinují originální kousky s běžnou konfekcí. Jenom vzpomeňte na nevěstu Anu, která oblékla bílý kalhotový kostýmek z Manga a květinový top z H&M.

Mohlo by se vám líbit

Levně, a přesto stylově! Španělská nevěsta překvapila v outfitu z konfekce

Výběr svatebních šatů není jednoduchý. Některé nevěsty prahnou po originálních šatech od návrháře, jiné dávají přednost svatebním šatům ze salónu. V posledních letech ale můžeme natrefit také na nevěsty, které své svatební šaty objevily v obchodě s konfekcí. A pozor, ve většině případů to byla trefa do černého!
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Móda
Jak nosit obyčejné tričko a džíny během léta 2024? Stačí přidat jeden zajímavý kousek, který už máte ve skříni

Jak nosit obyčejné tričko a džíny během léta 2024? Stačí přidat jeden zajímavý kousek, který už máte ve skříni

Móda
Letní trendy 2024: Které sandálky vám opticky prodlouží nohy? Inspiraci hledejte v hluboké historii

Letní trendy 2024: Které sandálky vám opticky prodlouží nohy? Inspiraci hledejte v hluboké historii

Móda
Kontroverzní sukně z 80. let hlásí v létě 2024 velký návrat. Netradiční střih nosila i princezna Diana

Kontroverzní sukně z 80. let hlásí v létě 2024 velký návrat. Netradiční střih nosila i princezna Diana