Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Svatba

Vítězka Top Image Look Lucie Cikrytová: Trendům v líčení 2024 vévodí přirozenost, na svatbu využijte pomoc profesionální vizážistky

Lucie Cikrytová, svatební vizážistka a stylistka, se svému oboru věnuje již více než 15 let. Bohaté zkušenosti získala při líčení nespočtu modelek na přehlídkových molech, což ji nakonec přivedlo až k zaměření na styling a vizáž nevěst. V exkluzivním rozhovoru pro Marianne.cz nám Lucie prozradila, proč je důležité ve svatební den využít služeb opravdových profesionálů.

Jana Szkrobiszová | 22. 06. 2024

Můžete nám přiblížit, jak jste se dostala k profesionálnímu stylingu a co vás na této práci nejvíce baví?

K profesionálnímu stylingu jsem se dostala díky osobním problémům s pletí. Nejdříve mě zajímalo, jak s těmito problémy pracovat, aby má tvář vypadala přirozeně a esteticky příjemněji. Postupně mě tento obor zcela pohltil a začalo mě fascinovat, co vše dokáže make-up, korektor a různé fixační produkty.

Mohlo by se vám líbit

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Pravé letní počasí je tady a mnozí z vás se již nemohou dočkat, až vyrazí k vodě, kde se dá krásně svlažit a strávit příjemný den. Možná vás také čeká letní dovolená, a tak řešíte, jak si užít parádní den na pláži a ve vlnách a zároveň zůstat krásně nalíčená. Přestože je nejlepší si v takových dnech make-up odpustit, chápeme, že byste se zcela nenalíčená mohla cítit nesvá. Poradíme vám, na co se soustředit, jaké produkty zvolit a jak se správně nalíčit.
marianne.cz

Jaké byly vaše pocity po vítězství v soutěži Top Image Look 2018? Jak vás tato výhra ovlivnila profesně i osobně?

To, co jsem zažila, se slovy jen těžko popisuje. Byla to neuvěřitelná euforie, okamžik, kdy jsem si uvědomila, že moje práce má skutečný význam pro mou kariéru. Nikdy bych nevěřila, že se něco takového může stát. Tato zkušenost mě jednoznačně posunula v mé kariéře vizážistky o významné kroky vpřed.

Co vás inspirovalo k tomu, abyste se specializovala na svatební styling?

Ten den je plný nepopsatelných emocí. Nervozita spojená s touhou co nejlépe zvýraznit krásu nevěsty a podtrhnout její výraz v obličeji je ohromující. Když nevěsta vyjádří svou vděčnost a vy vidíte, jak sebejistě a nádherně se cítí, když kráčí v bílých šatech, je to nezapomenutelný okamžik. Když dokončuji poslední detaily a vidím, jak se kráska v bílém zvedá, vždy mě zaplaví stejný pocit takového zvláštního mrazení z očekávání co nastane.

Jaký je podle vás hlavní důvod, proč by se měly nevěsty nechat profesionálně upravit na svůj svatební den?

Nevěsty by se měly nechat profesionálně upravit na svůj svatební den kvůli jedinečnosti a výjimečnosti tohoto okamžiku. Profesionální make-up a účes zvýrazní jejich přirozenou krásu a dodají sebevědomí, což považuji za důležité pro den, kdy chtějí být nejkrásnější. Svatba je plná stresu, a proto je lepší svěřit se do rukou odborníků, kteří zajistí, že vizáž vydrží po celou dobu a odolá všem emocím i nepředvídatelným situacím.

Jaký je váš přístup k práci s nevěstami? Jaké kroky podnikáte, aby byla každá nevěsta spokojená?

Můj přístup k práci s nevěstami je založen na otevřenosti a individuálním přístupu. Od prvního kontaktu se snažím navázat s nevěstou spojení a být jí plně k dispozici, abych ji lépe poznala. Společně konzultujeme všechny detaily, abych mohla navnímat její osobnost a přání, a vytvořit tak perfektní vzhled na její svatební den. Mým cílem je, aby se každá nevěsta cítila jedinečně a výjimečně a byla naprosto spokojená s výsledkem.

Mohlo by se vám líbit

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Ačkoliv se většina z nás na dovolené u moře maluje zcela minimálně, někdy přeci jen lehkému make-upu neodoláme a snažíme se vytvořit ten nejkrásnější letní look. Právě proto jsme pro vás vybrali několik tipů líčení, které rozhodně musíte v létě 2024 vyzkoušet! Nejen, že se budete cítit krásně, ale spolehlivě rozzáříte každou místnost, do které vstoupíte.
marianne.cz

Jak probíhá konzultace s nevěstou před svatbou? Co vše je třeba zohlednit při plánování svatebního vzhledu?

Konzultace s nevěstou před svatbou zahrnuje několik důležitých kroků. Nejprve provádíme zkoušky, abych mohla odhadnout její typologii a styl. Je zásadní zjistit, jak se nevěsta cítí v různých stylech líčení, a sjednotit detaily, jako je správný odstín make-upu. Dále bereme v úvahu všechny aspekty jejího vzhledu, aby byl výsledný svatební make-up dokonalý a nevěsta se cítila pohodlně a sebejistě.

Existují nějaké trendy v svatebním líčení a účesech pro rok 2024, které byste doporučila nevěstám?

Trendy ve svatebním líčení a účesech pro rok 2024 se vyznačují jemností a přirozeností. Doporučuji nevěstám volit nadčasové styly, které podtrhnou jejich přirozenou krásu bez přehnaného líčení. Například lehké, zářivé make-upy, které dodávají pleti zdravý a svěží vzhled. Výrazné líčení ustupuje do pozadí, preferuje se přirozený vzhled, který zdůrazňuje rysy nevěsty bez přetěžování. Co se týče účesů doporučuji přirozené vlny, jemné copánky nebo nízké drdoly jsou ideální volbou, která dokonale doplní svatební make-up.

Mohlo by se vám líbit

Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty

Svatební sezona je v plném proudu a možná i vás čeká svatba kamarádů či někoho z rodiny. Jednou z klasických otázek je – co na sebe? Některé svatby mají přísně stanovený dresscode, jiné předepisují pouze barvu a další naopak nechávají svatebčanům úplnou volnost. Šaty bývají volba číslo jedna, proč ale nejít třeba i cestou kalhotového kostýmu či overalu? Máme pro vás tipy na ty nejkrásnější kousky, ze kterých sestavit outfit vhodný na svatbu.
marianne.cz

Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se nevěsty dopouštějí, když se rozhodnou pro vlastní úpravu na svatbu?

Špatně zvolený make-up: Použití nevhodných produktů pro typ pleti nebo podmínky svatebního dne může vést k nežádoucím odleskům na fotografiích.

Nevhodná řasenka: Použití nevoděodolné řasenky může vést k rozmazání během emocionálních momentů.

Nesprávný tón rtěnky: Volba rtěnky, která nekoreluje s make-upem nebo tónem pleti, může působit rušivě.

Nesprávné úpravy obočí: Obočí, které je příliš tmavé, světlé nebo špatně tvarované, může negativně ovlivnit celkový výraz tváře.

Přetrvávání špatných návyků: Držení se každodenních líčících návyků, které nejsou vhodné pro svatební den, může být problém.

Nedostatek konzultací a zkoušek: Bez konzultací s odborníky a zkoušek líčení hrozí, že make-up nebude podle očekávání.

Jakou radu byste dala budoucím nevěstám, které váhají, zda si najmout profesionálního stylistu?

Užijte si svůj den bez starostí a svěřte se do rukou profesionálům. Je to přeci jen jednou za život.

Mohlo by se vám líbit

Redaktorky Marianne doporučují: Jaký make-up zvolit pro letní sezónu?

Teploty venku čím dál víc upozorňují na přicházející léto a s nimi přichází i téma perfektního krytí. A protože parné dny nás často odrazují od líčení, případně svůj beauty look minimálně uzpůsobujeme podle ročního období, máme pro vás tipy na produkty, které má naše redakce osvědčené na vlastní kůži.
marianne.cz

Bonus od vizážistky Lucie Cirkrytové: Tip na celodenní festivalový look

Pro letošní festivalovou sezónu jsou v módě oční linky jakékoliv barvy, které nikdy nic nezkazí. Aktuálním trendem jsou také spodní linky ve spojení s tmavým kouřovým líčením. Mohutné obočí ustupuje a na výsluní se dostává přirozené, avšak pečlivě upravené, ideálně laminací nebo voskem.

Rty by měly být šťavnaté, lesklé a konturované, aby vypadaly plné a svěží. Make-up by měl být lehký, s důrazem na sjednocenou pleť s maximálně středním krytím a glow efektem. Korektor by měl být používán minimálně, pouze k potlačení nedostatků nebo lehkému rozjasnění. Tvářenku a kontury doporučuji aplikovat výše, než je obvyklé, což vytváří efekt přirozeného liftingu a zvýraznění tváří. Tento trik dodá obličeji svěžest a mladistvý vzhled.

Doporučuji kvalitní produkty od renomovaných značek: Pro make-up volím Maybelline Affinitone, Inglot a NYX, oční linky a stíny aplikuji od Anastasia Beverly Hills a Benefit. Pro líčení rtů využívám kombinaci produktů od Kylie, korektor od L'Oréal a rozjasňovač Fenty Beauty by Rihanna. Tvářenka je od značky Catrice, blush od Milk a řasenka opět od L'Oréal.

Lucie Cikrytová a její make-upové umění:
Zdroj článku

Související články

Tradice
Kapličky nebyly jen místem k modlitbě, významů měly víc, než byste možná řekli

Kapličky nebyly jen místem k modlitbě, významů měly víc, než byste možná řekli

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Dobrý nápad
Naši předci dávali rozmarýn do věnců i svých domovů. Měl totiž důležitou symboliku

Naši předci dávali rozmarýn do věnců i svých domovů. Měl totiž důležitou symboliku

Lidé a místa
Knihovna v Rožnově prošla ohromující proměnou a nadchne každého návštěvníka

Knihovna v Rožnově prošla ohromující proměnou a nadchne každého návštěvníka