Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Jak se zabavit na podzim? Zkuste třeba pečení, procházky nebo relax v posteli

Podzim je v plném proudu a příroda se pomalu připravuje na zimní spánek. Spolu s tím se zpomaluje i každodenní shon a většina z nás má nyní více času na to, aby dohnala vše, na co během léta nebyl čas. Které činnosti jsou na podzimní to do listu samozřejmostí?

Jana Kantorová | 16. 10. 2023

Pečení a vaření

Zatímco v létě jsme neustále v pohybu a málokomu se chce během horkých dnů stát u plotny, podzim je ideální dobou na experimenty v kuchyni. Zkoušejte nové recepty, dolaďte ty staré a pečte jako o život. Podzimní suroviny jsou barevné a ideální na experimentování. Nyní si beztrestně můžete dopřávat jablečné koláče, exotické kořeněné čaje a pokrmy, které vás zahřejí. Podzim můžete pojmout i ve formě nejrůznějších výzev. Zkuste se zapsat na kurzy vaření nebo zdokonalujte váš um v pohodlí domova.

Galerie: Jak se zabavit na podzim?
Mohlo by se vám líbit

Nezapomínejte na své mazlíčky: Postarejte se na podzim správně o svého pejska

Léto je už bohužel za námi, ozval se podzim a s ním i chladnější počasí. Pejskaři začínají řešit, jak se o svoje mazlíčky postarat a jak pomalu přicházejícím novým podmínkám přizpůsobit jejich potravu. Stejně jako lidé se změnou ročního období mění často svůj jídelníček a fyzické tempo, tak i život ovlivňují pejskům sezónní změny. Především pak těm, kteří žijí venku v kotci.
marianne.cz

Pryč s letním oblečením

Během září bylo kvůli vysokým teplotám letní oblečení skoro na denním pořádku. Nyní je ale čas udělat si v šatníku prostor. Vytřiďte všechno letní oblečení, vyperte ho a dejte ho na několik měsíců k ledu. Naopak vytáhněte podzimní a zimní oblečení a nezapomeňte i na obuv. Nyní je zároveň ideální čas i na probrání toho oblečení, které už nenosíte. Buďte nekompromisní a pošlete některé kousky dál. Můžete je věnovat na charitu, prodat na webech s oblečením z druhé ruky nebo uspořádejte swap oblečení se známými.

Mohlo by se vám líbit

Dobrý nápad: Když to zahradou zasvítí...

... může se v ní s rodinou či přáteli vysedávat klidně do rána! Od toho letní večery a noci přece jsou, užijte si je naplno.
marianne.cz

Kreativní chvilky

Duševní hygiena je na podzim důležitější než kdy jindy. S urovnáním myšlenek vám pomůže kreativní tvoření. Inspirovat se můžete na webu pro kreativce Idea Creative, kde zároveň nakoupíte i vše, co byste mohli potřebovat. Můžete si vytvořit nejrůznější věnce, svíčky nebo se pusťte do zařizování vlastního kreativního koutku.

Mohlo by se vám líbit

Beskydy: užijte si podzim s wellness a skvělým jídlem

Plánujete vyrazit na podzim aspoň na pár dnů za relaxací? Milujete vyhřáté bazény, sauny, masáže? Rádi si pochutnáváte na kvalitním jídle? Všechny tyto požitky na jednom místě najdete ve Velkých Karlovicích - ve Spa hotelu Lanterna.
marianne.cz

Útulná domácnost

Podzimní sychravé počasí se lehce může vkrást i do vašich domovů. Udělejte si čas a domov zútulněte, ať se vám v něm lépe přebývá. Můžete nakoupit nové závěsy nebo nejrůznější deky a přehozy. Vyměňte letní povlečení za teplejší, oblíbené je například mikroplyšové povlečení, které vás zahřeje. Pusťte se také do hlubšího úklidu a vyměňte sezonní dekorace. Můžete například pověsit nové obrázky nebo po interiéru rozmístěte podzimně laděná světýlka, která vytvoří útulnou atmosféru.

Procházky přírodou

Mnoho lidí má na podzim co dělat, aby nepropadli nostalgii a zbytečným chmurám. S pročištěním hlavy pomohou procházky podzimní přírodou. Nachytejte poslední sluneční paprsky letošního roku a vyvětrejte se v přírodě. Uvidíte, že i hodina venku bude velmi přínosná. Po cestě zároveň můžete nasbírat typické podzimní plody jako šípky, ořechy, houby apod.

Mohlo by se vám líbit

Dobrý nápad: Hrátky se střípky

Pár zbylých dlaždic poslouží k vytvoření mozaiky, na jejímž konci vznikne úplně nový stůl, židle či atypický tác. Nevěříte? Přesvědčte se sami.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!

Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!

Dobrý nápad
KVÍZ: Kolik toho víte o kávě, kterou možná právě vy pijete každý den?

KVÍZ: Kolik toho víte o kávě, kterou možná právě vy pijete každý den?

Dobrý nápad
Muškáty na slavnostní výzdobu? Rozhodně ano! Takhle jste je možná ještě neviděli

Muškáty na slavnostní výzdobu? Rozhodně ano! Takhle jste je možná ještě neviděli

Dobrý nápad
Sezóna jahod vrcholí! Pusťte se do marmelády a užívejte si jejich chuť po celý rok

Sezóna jahod vrcholí! Pusťte se do marmelády a užívejte si jejich chuť po celý rok