Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop na březen: Váhy mají být obezřetné, Kozorozi najít svou hodnotu

Placeholder image

Je tu březen, měsíc probouzející se přírody a hlubokého nádechu po dlouhé zimě, a s ním i náš originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Jako vždy pro vás máme drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít v co největší pohodě, bez zbytečných komplikací a nepříjemných překvapení. Získejte náskok a přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.

Ilona Lea Kotková | 28. 02. 2024

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Plakat nad rozlitým mlékem a točit se v kruhu sebelítosti nikdy nic dobrého nepřineslo. A přestože se věci často vyvíjejí docela jinak, než bychom si přáli, důležité je neztrácet naději. Cítíte-li smutek, přijměte jej a dovolte si ho naplno prožít, poté ale jděte dál. Březen vás v tomto smyslu trochu potrápí a vedle hezkých okamžiků zažijete i ty náročné. Dostanete však zároveň šanci poučit se a na základě nabytých zkušeností pochopit to podstatné: nikdy nikoho nemůžete vlastnit a vyčítat mu, že nejedná podle vašich představ.

Rada:

Neživte své křivdy, nehledejte viníka a odpusťte také sama sobě.

Březnová afirmace pro Berany:

Pouštím veškeré křivdy i pocit viny. Jsem svobodná a šťastná bytost.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Laskavě o druhé pečovat a věnovat jim svůj čas i plnou pozornost jsou zcela přirozené, přesto – v dnešním světě – často vzácné věci. Pro jedno nevidíme druhé a úplně přehlédneme třetí; zapomínáme, co je opravdu důležité. Březen vás s tímto tématem bude konfrontovat. Přivede vás do situace vyžadující jasný žebříček hodnot. Budete se muset rozhodnout, bude potřeba zvolit z více variant tu jedinou (pro vás) správnou. Mějte oči i srdce otevřené a nezapomeňte na pomíjivost života i škodlivost lpění.

Rada:

Dobře zvažte své možnosti a zeptejte se sama sebe, jaká hodnota je ve vašem životě stálá.

Březnová afirmace pro Býky:

Rozhoduji se vždy správně, volím pro sebe tu nejlepší cestu.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Někdy změně vzdorujeme tak dlouho, až přijde sama; nekontrolovaně a chaoticky. Věci se dají do pohybu, jedno navazuje na druhé a naše jistoty se postupně boří jako domino. Březen vám podobné povyražení chystá, abyste pochopila, že donekonečna čekat se nevyplácí. Trpělivost je sice důležitá a i potřebná, nelze ji ale zaměňovat za nerozhodnost či strach z převzetí zodpovědnosti. Můžete zažívat pocit, že se věci zcela vymkly kontrole, nepodléhejte ale panice. Brzy se v nastalých změnách zorientujete, abyste následně zjistila, ž e nové uspořádání je v mnohém přínosnější.

Rada:

Využijte okamžik překvapení a jednejte spontánně. Dlouhá příprava je někdy na škodu.

Březnová afirmace pro Blížence:

Cítím jistotu v každém okamžiku svého života. Jsem v bezpečí.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Svou realitu si z velké části utváříme sami a příběh, který žijeme, je v očích druhého člověka někdy až diametrálně odlišný od toho, jak jej vnímáme my. Vždy je tu ale možnost změnit úhel pohledu a nahlédnout na svůj život, resp. události v něm, z jiné perspektivy. Březen vám právě to bude chtít ukázat a nabídnout nové a překvapivé obzory. Záležitost, kterou vnímáte jako nešťastnou, bolestivou či bezvýchodnou, zkuste přehodnotit. Najděte potřebný odstup a vžijte se do role pozorovatele. Přemýšlejte, co byste si jako někdo cizí poradila.

Rada:

Nezapomínejte, že žádná situace není bezvýchodná – nikdy nejsme zcela bezmocní.

Březnová afirmace pro Raky:

Vždy pro sebe najdu to nejlepší řešení.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop lásky na březen 2024: Co čeká vaše znamení zvěrokruhu?

Ačkoliv bývá za měsíc lásky běžně považován únor, březen je měsíc, kdy všechno začíná pučet a příroda se probouzí k životu a k lásce. První jarní měsíc symbolizuje začátek něčeho nového a krásného, symbolizuje novou naději. A třeba právě vás čeká nová naděje v oblasti citů. To už prozradí velký březnový horoskop lásky. Podívejte se, co si pro vás hvězdy tentokrát připravily?
marianne.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Počáteční energie čehokoli je zásadní pro další vývoj věci. Toužíme-li uspět, je nutné řádně si svou touhu uvědomovat, vyhnout se ale lpění, urputnosti či dogmatismu. Nadšení a vášeň mohou být velmi užitečnými nástroji, stejně ale také tím, co celou záležitost nakonec zhatí. Březen vás do podobného konfliktu přivede a bude velmi záležet na tom, jaký postoj zaujmete. Dobře važte své kroky, ale jednejte. Udržte si svou ohnivou energii, nepřepalte však začátek. Vnímejte signály, nepřehlížejte maličkosti a směrujte svou sílu efektivně.

Rada:

Kultivujte svůj vnitřní oheň a dbejte na to, aby byl produktivní, nikoli destruktivní.

Březnová afirmace pro Lvy:

Svou energii a využívám smysluplně.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Cykličnost života je evidentní na mnoha úrovních naší existence a horší období pravidelně střídají lepší. Ať se však nacházíme na jakémkoli místě pomyslného kola štěstí, bezesporu platí, že příležitosti patří těm, kdo jsou vnímaví. Je ale nutné chtít své šance vidět a nebát se po nich sáhnout, všímat si šťastných „náhod“ a nesetrvávat v negativním myšlení. Březen vám bude chtít ukázat, kolik pravdy je na prohlášení, že každý je tvůrcem svého štěstí. Nestrkejte hlavu do písku a využijte příznivých okolností. Aktuálně máte reálnou šanci posunout se blíž tomu, co – přes všechna ale – znamená naplněný život.

Rada:

Zaměřte se několikrát během dne na své myšlenky a sledujte, jakým směrem se ubírají. A odpovězte si na otázku, zda se vám jejich energie zamlouvá.

Březnová afirmace pro Panny:

Rozpoznávám a využívám všech šťastných příležitostí, které mi život nabízí.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Až na výjimky si většina z nás nejspíš přeje, aby svět byl šťastné a bezpečné místo. Abychom se nemuseli bát, co bude zítra, a pravda byla samozřejmou hodnotou nás všech. Jenomže mnohdy zůstává u pouhého přání a realita se tváří výrazně temněji. Březen vás bude s podobnou situací konfrontovat. Mějte se na pozoru, chraňte své nápady a jen tak se nesvěřujte. Energie kolem vás nejsou takové, jaké se zdají být. Proto se dočasně stáhněte a raději pozorujte, aby vás později nemrzelo, co jste, byť v dobré víře, někomu prozradila.

Rada:

Buďte obezřetná i opačně. Chovejte se čestně a držte se zásady, že cizí nápad je cizí, ne váš.

Březnová afirmace pro Váhy:

Žiji v pravdě, radosti a dostatku.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Při hledání své osobní pravdy si nevědomky utváříme nejrůznější systémy přesvědčení, které nám pomáhají rozvíjet vědomí a ukotvit se ve stávající realitě. Je však dobré pochopit, že co nám fungovalo před lety, nemusí být dostačující dnes. Březen vás přivede k zamyšlení, zda jste v některém ze svých vzorců chování neuvízla a jestli jsou vám vaše myšlenková schémata stále ku prospěchu. Situace, v níž se v průběhu nadcházejícího měsíce ocitnete, bude vyžadovat zralou úvahu a otevřenost případným nekonvenčním krokům.

Rada:

Zamyslete se nad tím, zda není správný čas některé věci ve svém životě přehodnotit. Zdánlivá ztráta může v konečném důsledku znamenat zisk.

Březnová afirmace pro Štíry:

Jsem otevřená novým myšlenkám a způsobům řešení. Vzdávám se lpění na čemkoli.

Mohlo by se vám líbit

Jaká jste matka podle svého znamení zvěrokruhu: Lvice vedou své děti k odvaze, Vodnářky mají zájem o alternativní směry

Datum narození a znamení horoskopu má na naše životy vliv ve všech ohledech – od práce, přes mezilidské vztahy, komunikaci, zdraví až po rodičovství. Ano, je to opravdu tak, i na to, jací jste rodiče, má vliv vaše znamení zvěrokruhu. Zjistěte, co říkají charakteristiky o vás nebo třeba o vaší mamince.
marianne.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Pokud bychom prožívali jen šťastné okamžiky, dříve či později bychom si je nejspíš přestali dostatečně uvědomovat. Možná bychom kvůli nekončícímu komfortu zlenivěli a přestali osobnostně růst. Proto je dobré tu a tam zažít i méně příjemné chvíle, abychom si udrželi motivaci a chuť hledat; bychom i nacházeli. Březen vás bude chtít dovést k úvaze právě nad tímto tématem. Vychutnejte si příjemné období, které vás momentálně čeká, ale nezapomínejte si uvědomovat, že nic není samozřejmé. Važte si toho, co máte, a udržte si správnou míru pokory.  

Rada:

Buďte motivací pro druhé a pomáhejte, pokud můžete. Váš postoj a chování se zrcadlí, motivace i pomoc se vrátí v okamžiku, kdy je budete potřebovat naopak zase vy.

Březnová afirmace pro Střelce:

Jsem vděčná za svůj šťastný život.

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Každý člověk v sobě ukrývá vysoký potenciál, často netušený. K tomu, abychom jej objevili, pochopili a dokázali naplno využít, potřebujeme být v první řadě upřímní a otevření vůči sobě, svému srdci a původnímu nastavení. Bez posuzování, hodnocení a přetvářky. Je nutné si odpustit a přijmout svoji jedinečnost včetně všeho, čím jsme si prošli i co jsme dělali. A své zkušenosti, ať byly jakékoli, zúročit ve svůj prospěch. Březen vás bude chtít navést na cestu zdravé sebe-lásky, abyste našla svou hodnotu a pochopila, jak smysluplně pokračovat dál.

Rada:

Není potřeba se opakovaně obhajovat, omlouvat se a vysvětlovat své jednání. Jediný, s kým byste měla být opravdu v souladu, jste vy sama.

Březnová afirmace pro Kozorohy:

Plně využívám svůj potenciál. Vedu šťastný a naplněný život.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Přicházející jaro s sebou přináší i novou naději. Svět začíná být barevnější a naše myšlenky jasnější. Přesto se můžeme cítit vyčerpaní a bez potřebné energie, abychom se po dlouhé zimě pustili se do něčeho nového, smysluplného. Právě na toto téma v březnu opakovaně narazíte. Nápady budou přicházet, sílu k jejich realizaci však budete hledat jen těžko. Buďte k sobě vnímavá a netlačte na sebe; tím situaci jenom zhoršíte. Hledejte raději způsoby, jak efektivně dočerpat vitalitu a nenechte se znervóznit svou momentální indispozicí. Budete-li naslouchat svému tělu, brzy odezní.

Rada:

Vyzkoušejte některou z jemných aktivit, které propojují tělo i mysl. Řeč může být třeba o józe, stejně jako obyčejné procházce probouzející se krajinou.

Březnová afirmace pro Vodnáře:

Jsem silná a plná tvůrčí energie. Má mysl a tělo zůstávají v jednotě.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Jsou lidé, kteří si dokážou plně vychutnat svůj úspěch. Vědí, co mu předcházelo, znají svou hodnotu a chápou, že nezdravá skromnost je zbytečná. Jsou motivování vlastním úspěchem a mají chuť i dostatečné sebevědomí posouvat se dál. Existují však také lidé, kteří jsou minimálně stejně schopní, jen se tak nevnímají. Březen vás k zamyšlení nad tímto tématem dovede. Dostanete se do situace, která prověří, jak jste na tom s vírou v sebe sama, a ukáže i zajímavé aspekty v souvislosti s druhými lidmi. Buďte k sobě vnímavá, laskavá, ale pravdivá.

Rada:

Nepodceňujte, ale ani nepřeceňujte své síly.

Březnová afirmace pro Ryby:

Jsem si vědoma své skutečné síly.

Zdroj článku