Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 16. října: Býci se mají přestat bát, Lvi být důslednější

Říjen se přehoupl do své druhé poloviny a my – stejně jako každý týden – přinášíme náš originální horoskop. Nadcházející dny ukážou, jak důležité je věřit ve svůj potenciál a možnosti. Energie, s níž do čehokoli ve svém životě vstupujeme, bývá mnohdy pro výsledek nejvíc určující. Na každé znamení zvěrokruhu navíc čeká ještě další důležité téma, na které se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 15. 10. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Někdy se přihodí, že se ocitneme na pomyslném rozcestí a nevíme, kudy se vydat dál. Stojíme před dvěma možnostmi a ať přemýšlíme sebeusilovněji, nedokážeme se pro žádnou z cest rozhodnout. V takovém případě je dobré utišit se, zklidnit myšlenky a na chvíli zapomenout na logiku. Protože srdce je tím, kdo by měl mít konečné slovo. Rozhodování se je i vaše aktuální téma. Uvolněte se a než se pro některou z variant rozhodnete, soustřeďte se především na své pocity. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Pokud potřebuji učinit nějaké závažné rozhodnutí, čím se řídím především? A vyplácí se mi to?
 • Před jakým rozhodnutím v současné době stojím?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Strach je jednou ze základních emocí. Primárně jej považujeme za negativní, v rámci evoluce však měl ohromný význam především v souvislosti s přežitím. V současném světě jde ovšem mnohdy o něco docela jiného a strach nám bývá z různých zdrojů podsouván cíleně. Důležité je umět rozeznat reálnou hrozbu od snahy zastrašit nás kvůli skrytým zájmům někoho jiného. Je to i vaše aktuální téma. Nezapomínejte, že často platí staré přísloví o tom, že strach má velké oči. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Čeho se momentálně nejvíc bojím – co pro sebe vnímám jako největší hrozbu?
 • Kdy naposledy se ukázalo, že jsem se bála zbytečně, nebo zbytečně moc?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Láska je důležitým zdrojem síly.  Může být naplňující, inspirativní a tvořivá, umí nás posunout a pohánět k pozoruhodným výkonům. Láska, resp. naše představa o ní však může být také rušivá. Řeč je o nezdravé touze a potřebě být v neustálém kontaktu s milovaným člověkem; v takovém případě sebe i druhého dostáváme do nepříjemné pozice, která s láskou v pravém slova smyslu příliš společného nemá. Láska a touha jsou i vašimi tématy pro nadcházející období. Nezapomínejte, že každý člověk je především svobodná bytost. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:  

 • Kdo hraje v mém životě zásadní roli – koho miluji?
 • Jaké bývají mé projevy lásky?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Chceme-li něčeho dosáhnout, musíme častokrát něco obětovat. Někdy to bývá bolestivé, jenomže úspěch sám od sebe nepřichází. O to víc si dosažené mety vážíme a jsme hrdi na to, že se naše úsilí vyplatilo. Úsilí má nicméně smysl i v okamžiku, kdy se neposunujeme vpřed tak rychle, jak bychom si přáli, nebo nepostupujeme vůbec, protože díky tomu dostaneme šanci k přehodnocení. Je to i vaše momentální téma. Neházejte flintu do žita, nerezignujte na stav, který prožíváte, protože změna začíná uvnitř vaší hlavy. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Oč momentálně usiluji a jak se mi to daří? Je mé úsilí efektivní?
 • Kdy naposledy jsem na něco rezignovala a proč?
Mohlo by se vám líbit

Bydlení podle horoskopu! Víme, co které znamení potřebuje ke štěstí

Máte rádi pořádek, eleganci, nebo potřebujete především útulný domov? Napoví to o vás datum narození a znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Jak je to s vašimi blízkými?
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Pokud se některé věci po určitou dobu pravidelně opakují, stává se z nich návyk. To platí napříč tomu, co děláme – ať je řeč o tom, co zdraví prospívá, anebo škodí. To první je samozřejmě žádoucí a vytrváme-li minimálně 21 dnů, stane se záležitost už malou rutinou. Po třech měsících se zafixuje v pevný návyk. Je ale třeba vytrvat a být opravdu důslední. Důslednost je i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že právě ona je jedním z důležitých klíčů k úspěchu. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • V čem dokážu být opravdu důsledná? A kde mi to naopak vůbec nejde?
 • Co bych si chtěla osvojit jako rutinní záležitost?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pro jedno často zapomínáme na druhé. A pro množství nejrůznějších povinností na sebe. Snažíme se, aby všichni okolo byli spokojení, pečujeme o děti a domácnost, někdy také o rodiče, kteří už nemají dostatek vitality, a potřebovali bychom, aby měl den o pár hodin víc. Často si však neuvědomujeme, že základem toho, aby byli spokojeni naši blízcí, je především naše vlastní spokojenost. Jde také o vaše aktuální téma. Nepřehánějte to s péčí o své okolí a myslete i na sebe a své potřeby. Odpovězte si v té souvislosti na následujících otázky:

 • Jak se ve svém současném životě cítím? Jsem plná energie, nebo se mi jí spíš nedostává?
 • Pečuji o sebe pravidelně? Mám v této souvislosti nějaké rituály?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Pohled na pravdu bývá různý. Pro někoho je pravda jen prázdným pojmem a neváhá ji v případě potřeby poupravit k obrazu svému, jiný ji naopak vnímá jako jednu z životních priorit. Je to věc osobního nastavení a pocitu, který následně z případné ne-pravdy máme. Samostatnou disciplínou je pak pravdivost směrem k sobě. Často si namlouváme, že je to či ono trochu jinak, abychom se cítili lépe. Pravda je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte, že sebeklam nic neřeší a odhalená lež vůči druhému se jen těžko napravuje. Zamyslete se v té souvislosti nad těmito otázkami:

 • V čem se opakovaně obelhávám?
 • A co se zdráhám říct druhým? Z jakého důvodu?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Peníze jsou v současném světě tím, bez čeho se obejdeme jen sotva. Činí z nás do jisté míry nesvobodné občany, protože se naprostá většina lidí kontinuálně snaží vydělat je, aby mohla žít v nastaveném systému. Pro spokojený život je však třeba mít kromě peněz i lásku a harmonické vztahy. Rovnováha musí být zachována a pouze peníze nám štěstí nepřinesou. Rovnováha mezi prací a časem, který věnujete blízkým, je i vaše aktuální téma. Možná je načase lehce přehodnotit své priority a definovat to, co je pro vás opravdu podstatné. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaké jsou mé tři nejdůležitější životní preference?
 • Kolik času během dne věnuji lidem, na kterých mi záleží? Dokážeme si čas spolu plnohodnotně užít?
Mohlo by se vám líbit

Numerologie dle data narození: Poznejte své životní číslo a jeho moc. Jedničky jsou individualisté, trojky vtipálci

Když jsme se ve škole učili matematiku, většina z nás těžko mohla tušit, co všechno se skrývá za čísly. Že mají různé energie a vibrují v mnoha dimenzích. A neměli jsme ani ponětí o tom, že existuje prastará nauka s názvem numerologie, která právě s čísly a jejich energiemi pracuje. Pokud jste v této oblasti úplní nováčci a tohle téma vás „volá“, měli byste nejprve odhalit své životní číslo a jeho mocnou roli ve vašem životě. Možná pak pochopíte souvislosti ve vašem postoji, vlastnostech a jednání.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Říká se, že všechno má své meze. To platí i v souvislosti s ochotou pomáhat druhým lidem. Do určité míry je pomoc přirozená, lidská a žádoucí. Ale neměla by přejít do stavu, kdy druhému zametáme cestu způsobem, že dotyčný nemusí dělat vůbec nic pro to, aby něčeho dosáhl a mohl se sám někam posunout. Taková podpora je v konečném důsledku kontraproduktivní. Míra podpory druhých je i vaše současné téma. Nezapomeňte, že je lepší naučit hladového rybařit než mu rybu ulovit sama. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Koho ve svém životě momentálně nejvíc podporuji? Nebráním mu svou pomocí v samostatnosti?
 • Souhlasím s tvrzením, že někdy je nejlepší pomoc neudělat nic? Zažila jsem někdy takovou situaci?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Trpělivost prý přináší růže, jenomže ne vždy to nutně platí. Je totiž třeba dokázat odlišit, kdy má smysl čekat na správný čas nebo okolnosti a kdy je lepší od svého záměru raději upustit. Občas také býváme nepřiměřeně trpěliví v souvislosti s druhým člověkem. Někdy se ale vyplatí uvědomit si, že dávat donekonečna nové šance může taky znamenat jen zbytečnou ztrátu našeho času. Trpělivost je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte, že každá růže má i trny, o které se můžete nehezky poranit. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy se mi trpělivost vyplatila a ukázalo se, že všechno má svůj správný čas?
 • Zažila jsem naopak někdy situaci, kdy jsem vyplýtvala dlouhým čekáním na něco nebo někoho svůj čas úplně zbytečně?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Přátelství hraje v lidském životě jednu z nejdůležitějších rolí. A skutečně často platí, že přátelství znamená víc než láska ve smyslu milostného svazku. Mít někoho, kdo je tu za všech okolnosti pro nás a nerozlišuje, co je za den nebo kolik je hodin, je velikou osobní výhrou. Přátelství je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte na to, že ne všechno, co se třpytí, je opravdu zlato. Možná je načase udělat drobnou inventuru a být k sobě v souvislosti s tzv. přáteli pravdivá. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kolik opravdových přátel, u kterých vím, že při mně budou za všech okolnosti stát, mám?
 • Jsem pro někoho naopak já opravdovým přítelem?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Každý člověk je unikátní bytost se specifickým vnímáním. Co jeden považuje za nezbytné, může být druhému k smíchu. Naše nároky, přání a představy bývají velmi různé a specifické, někdy pro druhé jen sotva pochopitelné. Ta rozdílnost je dána mnoha aspekty, především ale životními okolnostmi, sociální a zdravotní situací. Životní potřeby i pohled na jsou vaše aktuální téma. Nesuďte druhé, aniž byste tušila, v jaké životní etapě se nacházejí a z jakého prostředí vzešli. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaké jsou mé momentální životní potřeby a jak se měnily v průběhu času?
 • Zažila jsem někdy nepochopení či výsměch v souvislosti s mým přáním či potřebou, která byla pro mě zásadní, pro jiné legrační?

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Zábava
Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci

Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci