Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Také tento týden přinášíme originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Nadcházejících sedm dnů po nás bude žádat, abychom trochu zvolnili a nezapomínali na skutečnost, že nejen práce je důležitou součástí života. Velmi podstatné jsou i mezilidské vztahy a kvalitní odpočinek; to vše utváří naše pocity a celkovou spokojenost. Jaká další témata na nás čekají, se dozvíte v následujících řádcích.

Ilona Lea Kotková | 16. 06. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Říká se, že život je jedno velké dobrodružství. Přivádí nás do nejrůznějších – i velmi podivuhodných – situací, pohrává si s naší trpělivostí a emocemi, nabízí zajímavé příležitosti; občas i takové, se kterými si příliš nevíme rady. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nenechte se odradit neznámem, nedovolte strachu, aby vás ovládl. Buďte odvážná a vytrvejte. Máte šanci stát se tou, která cestu nehledá, ale vytváří. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Je pro mě velký problém vstoupit na neznámou půdu?
 • Kdy naposled jsem se vydala nevyšlapanou cestou a jak to vnímám nyní?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Riziko s sebou obvykle přináší vzrušení, často strach, stejně jako naději a pocit, že se děje něco výjimečného. Ne každý je na to stavěný, nutno ovšem dodat, že život prožitý naplno se neodehrává pouze v bezpečí domova. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebojte se trochu zariskovat, ačkoli výsledek není nikdy jistý. Trocha adrenalinu v žilách vám ale dodá náboj a vědomí, že se dokážete vymanit ze svých stereotypů. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposled jsem opravdu zariskovala?
 • Patřím k lidem, kterým určitý stupeň rizika nevadí, nebo obvykle volím jistotu, abych měla klid?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Klíč často spočívá v detailech. Těch si ale mnohdy nevšímáme, protože veškerou pozornost věnujeme „velkým“ věcem. Ti nejúspěšnější ale dobře vědí, v čem síla detailů spočívá. Nadcházející týden vám ukáže, jak důležité mohou právě ony drobnosti být. Vnímejte všemi smysly, pozorujte řeč těla i prchavé výrazy v obličeji, čtěte mezi řádky a soustřeďte se na malá písmenka „pod čarou“. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Říká se, že žádné setkání není náhodné. Nejspíš se to netýká těch letmých, ale každé, nad kterým se aspoň na chvíli zamyslíme, nám do života něco přináší. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Věnujte svou pozornost lidem, kteří vám překříží cestu, donutí vás zastavit se a uvažovat. Buďte vnímavá a bdělá, přemýšlejte, co vám ta setkání – byť i nepříjemná – chtějí ukázat. Často nám ti druzí zrcadlí i nějakou naši vlastnost. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co mě na druhých obvykle rozčiluje?
 • Které své setkání bych označila jako osudové?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop na červen: Kozorozi budou čelit svodům, Vodnáři vyhroceným emocím

Je tu červen, měsíc dozrávajících jahod, rozkvetlých zahrad a povznesené nálady. Počasí láká k procházkám a příroda otevírá svou zelenou náruč. Je tu i náš pravidelný měsíční horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Jako obvykle nabízíme letmý pohled na nadcházející období, abyste si počátek léta užila v co největším klidu. Nahlédněte pod pokličku příštích týdnů, získejte náskok i případné podněty k zamyšlení.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Úklid je obvykle záležitost, kterou nevyhledáváme; dá se ovšem pojmout hezky ze široka – na více úrovních. Tím spíš se mu ale můžeme vyhýbat, protože udělat si pořádek uvnitř bývá záležitost značně náročná a někdy dokonce bolestivá. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Pusťte se do toho, co je pro vás momentálně důležité – vyčistěte své vnitřní prostředí, pracujte na sobě. Bude se vám lépe dýchat a snadněji orientovat v tom, co chcete a co už je třeba pustit. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Na čem v současné době lpím?
 • Kdy naposledy jsem si v sobě udělala pořádek, od něčeho se oprostila a začala dělat věci jinak?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Spolehnout se na intuici nebývá pokaždé snadné. A přestože občas míváme rozporuplné pocity a nepříjemná tušení, dějí se nám „zvláštní“ věci, které jakoby se nás snažily zabrzdit, poslechneme raději rozum a upřednostníme logiku. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebuďte slepá a hluchá; vnímejte pozorně signály zevnitř, nepochybujte a uvěřte ve svůj šestý smysl – on jediný vás dovede na správnou cestu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy se mi vyplatilo dát na svou intuici?
 • Na základě čeho se obvykle rozhoduji?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Pokud bychom měli možnost podívat se na své problémy shora, nejspíš by najednou vypadaly jinak. Byly by menší a – v porovnání s okolní krajinou – nicotnější. Přestože by šlo stále o tytéž záležitosti, objevili bychom novou perspektivu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Problém, který řešíte, je třeba pojmout jinak. Dopřejte si čas, získejte odstup, abyste dostala možnost vidět celou záležitost z jiného úhlu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Umím najít alespoň kapku lehkosti i v náročných okamžicích?
 • Dokážu nahlížet na problémy hned z více úhlů, což mi často pomáhá najít optimální řešení?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Upíráme-li svůj vnitřní zrak příliš často do budoucnosti a v myšlenkách se jí opravdu intenzivně věnujeme, můžeme ztratit kontakt s přítomností. Přestáváme cítit pevnou půdu pod nohama, jako bychom stáli v tekutém písku. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nesoustřeďujte se příliš na to, co bude. Zaměřte se na přítomnost, buďte všímavá a prožívejte tady a teď. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co cítím, když se řekne „budoucnost“?
 • Co pro svou budoucnost dělám nyní – v přítomnosti?
Mohlo by se vám líbit

Sestavte si letní outfit podle znamení zvěrokruhu. Přizpůsobte oblečení své osobnosti a charakteru

Čtení horoskopu nemusí být vaší každodenní oblíbenou činností, přesto ani ti největší skeptici nemohou popřít určité charakteristické rysy, které jednotlivá znamení zvěrokruhu vykazují. Takové informace mnoho lidí využívá například při hledání partnera nebo k lepšímu pochopení druhého člověka. My jsme se rozhodli využít charakter každého znamení k tomu, abychom mu vytvořili jedinečný outfit, který bude dokonale odrážet jeho povahu. Podívejte se, jak za pomoci oblékání nejlépe vyjádříte svou osobnost, díky čemuž se budete cítit sebevědomě a uvolněně.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Někdy se setkáváme s překážkou, která se zdá nepřekonatelná. Brání nám v cestě, je jako obrovská hora dělící nás od úspěchu a domnělého zadostiučinění. Můžeme se pokoušet přelézt ji, pomyslně odklidit z cesty, plahočit se a zbytečně vysilovat. Ztrácet tolik energie ale není nutné. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zkuste být jako řeka, která horu přirozeně obteče. Přizpůsobte se jejímu povrchu a svobodně pokračuje dál. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Co za problém se snažím opakovaně a bez úspěchu vyřešit?
 • Umím se příležitostně chovat jako zmiňovaná řeka, přizpůsobit se podmínkám a tiše plynout dál?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Občas to může vypadat, jako by život, který žijeme, byl vzhůru nohama. Téměř nic nám nedává smysl, cítíme nesoulad, ocitáme se v nejistotě a začínáme o sobě pochybovat. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Právě teď nastává vhodná doba k posouzení, která z oblastí vašeho života není v rovnováze. Buďte k sobě pravdivá a poctivě vyhodnoťte, kde to drhne a proč. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Co mi v životě stabilně dodává sebedůvěru?
 • Kde naopak dlouhodobě cítím nesoulad?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vlastní zkušenost je bezesporu tím nejcennějším, co můžeme získat, protože nás nejvíc posouvá. To ale neznamená, že nemá smysl naslouchat druhým a do jisté míry čerpat také z jejich poznatků. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nepohrdejte dobře míněnými radami a neuvádějte své blízké do rozpaků jejich cíleným přehlížením. Nezapomínejte, že občas můžete i tímto způsobem získat velmi užitečné informace a zajímavý pohled na věc. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaké pocity ve mně vzbuzuje, když mi někdo bez vyžádání radí?
 • Kdy naposledy mi můj problém pomohl vyřešit pohled či zkušenost někoho jiného?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Jsme zvyklí mít všechno rychle a nejlépe hned. Nechce se nám na nic čekat, na ničem dlouhodobě pracovat, stáváme se příliš nedočkavými. Je ale třeba uvědomit si, že ty nejlepší výsledky jsou dílem právě veliké trpělivosti, poctivosti a píle. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zůstaňte klidná a neztrácejte naději ani v okamžiku, kdy se nedaří a věci neběží podle předpokladů. Vytrvejte, abyste později sklidila sladké plody své práce. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Řekla bych o sobě, že jsem trpělivá?
 • Kdy naposledy jsem uznala, že se trpělivost a píle bohatě vyplatily?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Zábava
Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech