Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 26. února: Blíženci si mají říct o pomoc, Lvi zariskovat

Období od 26. února potvrdí, že pochybovat je přirozené i potřebné. Jen slepě věřit a informace si neověřovat, obvykle není tím, co nás dovede k nalezení pravdy. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další důležité téma, na něž se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 24. 02. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Sounáležitost s lidmi v nejbližším okolí, laskavost a nacházení společných témat jsou předpokladem spokojeného života. Kromě samotné rodiny je řeč také o lidech, s nimiž plujeme na jedné vlně, což ale může být jen dočasná záležitost. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přijměte, že je přirozené, pokud se vám někteří z vašich přátel začnou vzdalovat a vaše směřování už nebude totožné s jejich. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaký je můj momentální cíl?
 • Získala nebo ztratila jsem v poslední době nějaké přátele?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Každý čas od času potřebuje cítit podporu a otevřenou náruč. Zvlášť po náročné životní etapě, kdy se cítíme unavení, zlomení nebo zrazení, může být takové přijetí velmi uzdravující. Pocit, že nejsme na světě sami, je pro nás často zásadní. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Ať se proces uzdravování týká vás osobně, nebo někoho z vašeho okolí, nezapomeňte, že není dobré být se svými starostmi sami. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem někoho podpořila a dodala mu naději do budoucna?
 • Jakou životní etapu právě prožívám – jsem spokojená?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Celý život se učíme, trénujeme trpělivost, vůli i odhodlání ve snaze žít podle svých představ. Často klopýtneme, někdy klesneme až na dno, abychom se následně opět zvedli. Bezesporu každým dalším pádem, po němž následuje vzestup, získáváme odolnost. Pokaždé je to ale něco za něco. Jde také o vaše téma pro nadcházející dny. Nezapomeňte, že občas si potřebuje říct o pomoc i ten nejsilnější, aby načerpal ztracenou sílu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Patřím k těm, kteří se zdráhají požádat o pomoc?
 • Jak často jedu tzv. nadoraz?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Úspěchy a selhání, dobrá rozhodnutí i chyby, to vše patří minulosti. Po určité době nastane čas obrátit list a pokračovat dál. Je ale třeba uvědomit si, že jak dobré, tak nešťastné má svou hodnotu, protože obojí přispělo k tomu, jací jsme nyní. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přijměte, co bylo, neživte staré křivdy a ze všech těchto lekcí se poučte. Každá domnělá chyba je zároveň vodítkem, jak se ne-zachovat příště. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak se stavím ke své minulosti? Vnímám ji spíše jako zdroj poučení, nebo důvod, proč se mi nedaří?
 • Mívám sklon (jakkoli) si upravovat vzpomínky? Uvědomuji si tuto skutečnost, nebo se mě netýká?
Mohlo by se vám líbit

Jaký je váš smysl života podle znamení zvěrokruhu?

Jaký je smysl života patří mezi ty nejtěžší a nejzáhadnější otázky vůbec. Proč jsme na světě? Jaké je naše poslání? Čeho máme dosáhnout a co od nás vesmír očekává? Každý si určitě minimálně jednou tuto otázku položil. Je to věc samozřejmě individuální, protože pro každého z nás si osud připravil něco jiného. Nicméně nám s odpovědí mohou pomoci hvězdy. Naše znamení zvěrokruhu nám může na tyto otázky částečně odpovědět.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

S odstupem času mnohdy nejvíc litujeme toho, co jsme neudělali, nezkusili. V rozletu nás často brzdí strach, a třebaže nejsme v životě šťastní, řada z nás raději zůstává ve známém prostředí se známým trápením. Bojíme se totiž, že v tom neznámém může být ještě hůř, ačkoli se opakovaně zabýváme myšlenkami typu „co by, kdyby“. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že kdo občas nezariskuje, nic nemá. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co mi brání udělat krok do neznáma, ať jde o jakoukoli oblast mého života?
 • Jak často se zabývám přemýšlením nad tím, jak by se mi žilo, kdybych se tehdy rozhodla jinak?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Jsme sice velmi rozdílní, co člověk, to jiný pohled na život, dokážeme-li však druhého respektovat a připustit, že i on může mít svou pravdu, dokážeme nalézt společný základ a fungovat v jednotě. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že se každému včetně vás bude žít lépe, je-li vůle najít společnou řeč. Pocit osobní důležitosti jistě není tím, co by člověku mělo velet. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Je pro mě těžké uznat, že návrh druhého je v nějakém ohledu lepší než můj?
 • Dokážu fungovat v týmu, občas se přizpůsobit či ustoupit?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Obtížné věci obvykle zaberou víc času než ty jednoduché. Svou roli hraje bezesporu také čas, který máme k dispozici, a jsme-li jím omezováni (což v naprosté většině jsme), plní se náročné úkoly o to hůř. V tomto smyslu zásadní je cíl, o který usilujeme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Máte potenciál zvládnout cokoli, klíč je však v tom neztratit motivaci. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co mě v současnosti nejvíc motivuje?
 • Kdy naposled jsem měla skvělý pocit z dobře zvládnutého náročného úkolu?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Někdy se dostaneme do situace, kdy jsme zároveň vězněm i tím, kdo nás do vězeňské cely uvrhl. Příčinou obvykle bývá strach z nejistoty, ať jde o cokoli. Bojíme se změny, utápíme se v domněnkách, vytváříme katastrofické scénáře. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Uvolněte se z vlastního sevření a představte si, co nejhoršího se může stát, pokud uděláte krok vpřed. Stejně to udělejte s představou toho nejlepšího a na to se pak soustřeďte. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy se vyplnil ten nejhorší scénář, co jsem si vytvořila ve své hlavě?
 • A jak často věci dopadnou lépe, než si myslím?
Mohlo by se vám líbit

Osobnosti žen podle měsíce narození: V prosinci se rodí extrovertky, únorové ženy jsou typické romantičky

Ženy jsou jedinečné osobnosti samy o sobě. Každá má svou vlastní auru a charakteristické vlastnosti. Právě na tom, jaké máme vlastnosti, se podílí několik různých faktorů - od výchovy, přes rodinné zázemí a prostředí, ve kterém vyrůstáme, až po měsíc, ve kterém jsme se narodily. Každý měsíc má své vlastní charakteristiky, které často odrážejí naše osobnostní rysy.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Bez ohledu na to, jak moc něco potřebujeme nebo si přejeme, jsou věci, které nelze uspěchat. To je třeba ctít, být trpěliví a vyčkat na příhodný okamžik. Potíž může být v rozklíčování situace a pochopení, co můžeme ovlivnit hned, a nač není žádoucí tlačit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebuďte urputná ve své touze posunovat věci směrem, kterým chcete, aby se ubíraly. Nezapomeňte, že méně je někdy více. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy se mi nevyplatilo, když jsem příliš tlačila na pilu?
 • Jak často jednám bezhlavě, hnaná svou touhou ovlivnit stav věcí?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Pro spokojený život je kromě řady dalších věcí důležité najít aktivitu, při které se dokážeme zcela odpojit. Kdy zapomínáme na čas, nevnímáme prostor ani dění kolem a prožíváme tzv. flow. Jde o naplňující stav absolutního ponoření se do činnosti, propojení těla a mysli, fascinace přítomným okamžikem. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Netříštěte svou pozornost do mnoha oblastí najednou, neplýtvejte energií zbytečně. Najděte si to své. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Mám ve svém životě takovou aktivitu, při které vnímám popsaný stav?
 • Který z koníčků mi vydržel nejdéle, třeba až z dětství?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Každý člověk vlastní nějaké své tajemství, které si chrání a nesvěří je mnohdy ani těm nejbližším lidem. Vždy je to otázka důvěry, ruku v ruce s předchozími zkušenostmi. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Naučte se znovu vidět lidi jako dobré bytosti, přestože máte zkušenosti, které to popírají. Důvěřujte a buďte upřímná k těm, na kterých vám záleží. Svěřte se, uleví se vám. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Mám ve své blízkosti člověka, kterému mohu svěřit cokoli a vím, že mě nezradí?
 • Dokážu naopak já udržet cizí tajemství, ať jde o cokoli?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Vztah člověka k přírodě se v průběhu let mění, nutno dodat, že nikoli k lepšímu. Ani zdaleka nežijeme v takovém souladu a pochopení přírodních zákonitostí jako generace před námi. Kvůli technickým vymoženostem a pohodlí pronikajícímu do všech oblastí života ztrácíme napojení na náš elementární zdroj. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na obnovování sil tím nejjednodušším způsobem, obraťte se na přírodu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak často si vyjdu jen tak do přírody načerpat ztracenou energii?
 • Dopřávám si občas digitální detox?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu