Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 4. března: Býci mají sebrat odvahu, Štíři držet jazyk za zuby

Je tu první březnový týden a s ním i pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 4. března ukáže, jak důležité je, aby nám věci dávaly smysl a my jsme věděli, kam směřujeme a proč. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další důležité téma, na něž se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 3. 03. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Sestoupit z pomyslných výšin bývá obvykle těžké. Trýzní nás pocit selhání, stydíme se, že jsme nezvládli nějaký úkol či situaci. Přesto je důležité umět přiznat chybu a také se za ni případně omluvit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Chybovat je lidské, a přestože si vaše ego myslí, že utrpělo ránu, o škodlivou věc nejde. Může být naopak užitečná, dokážeme-li se poučit. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:  

 • Dokážu přiznat chybu a také se za ni omluvit?
 • Kdy naposledy jsem nějakým zásadním způsobem chybovala a jaké byly důsledky?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Život spočívá v postupném odkrývání vrstev, v objevování a snaze pochopit jeho smysl. Jen to ale nestačí. Důležité je nejen poznání, ale také každodenním uplatňování toho, co jsme se naučili. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Otevřít oči a vidět, sebrat odvahu a konat je tím, oč ve vašem případě momentálně běží. Při tom všem ale nezapomínejte, že nemá smysl bojovat proti něčemu, ale za něco. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Řekla bych o sobě, že jsem odvážná?
 • Kdy naposledy jsem svou odvahu uplatnila?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Nenaplněné touhy a nevyslyšená přání, přestože nás přinejmenším mrzí, v sobě skrývají hlubší smysl. Jejich prostřednictvím totiž máme šanci pochopit, co nám v životě opravdu chybí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zapomeňte na všechna kdyby a definujte své skutečné potřeby. Buďte vděčná domnělým nezdarům, jejichž prostřednictvím můžete najít své skutečné poslání. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:  

 • Vybavím si nějakou situaci, kdy byl původní neúspěch v konečném důsledku úspěchem?
 • Co mi v životě momentálně nejvíc chybí?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Vedle viditelného světa existuje ještě další, skrytý hluboko uvnitř nás. Pokud se nám ale podaří najít k němu klíč, máme šanci posunout svůj život na kvalitativně jinou úroveň. Zásadní v této souvislosti je nasměrovat svou pozornost dovnitř, protože jedině tam nalezneme ty správné dveře i odpovědi, které hledáme. Je to i vaše aktuální téma. Zaposlouchejte se do tichého hlasu své intuice a nechte se vést. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem se zachovala zdánlivě nelogicky, pouze na základě pocitu?
 • Dokážu naslouchat své intuici?
Mohlo by se vám líbit

Zeptali jsme se lidí, jakou mají zkušenost s kartářkami. Jejich odpovědi vás šokují

Tmavá místnost bez slunečních paprsků, stůl plný tajuplných karet a černá kočka, která jemně přede u nohou. Tak si většina neobeznámených lidí představí obydlí kartářky, ve kterém dochází k výkladu karet a životním predikcím. Jenže, kartářky už dávno nejsou šarlatánky s pentagramem na krku. V současné době jde o podnikatelky, které šikovně pracují s lidskou psychikou a svůj um umí okořenit špetkou tajemna a mystiky.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Iluze, o které často v souvislosti s partnerským životem přicházíme, bohatě předčí poznání, že to, co obsahuje slovo my, zdaleka přesahuje ego-aspekty obsažené v ; alespoň v okamžiku, kdy i přes všechna případná ale hodnotíme svůj vztah pozitivně. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Vězte, že každodennost v sobě obsahuje celou škálu barevných tónů, pokud je ovšem chcete vidět. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Dokážu najít i v tom nejtemnějším dni alespoň střípek radosti?
 • Jak vnímám své partnerství (nebo jiné, pro mě důležité vztahy)?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Tu a tam se cítíme rozpolcení. Přemýšlíme nad tím, kým doopravdy jsme, a může nás přepadnout pocit, že uvnitř nás bydlí hned několik různých osobností, které mezi sebou do určité míry zápasí a usilují o naši nejvyšší pozornost. Prožíváme vnitřní konflikt, protože sami sobě nerozumíme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zůstaňte v klidu a buďte si jistá, že podobné pocity zažívá občas úplně každý. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Která má osobnost si momentálně nejvíc žádá mou pozornost?
 • Co mi ve chvílích neklidu nejvíc pomáhá?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Život sám se někdy podobá válečnému tažení. Snažíme se získat svůj prostor, dostat se na výsluní. Aktivní přístup je jistě žádoucí, je ale třeba přistupovat k němu v klidu a bez zbytečné agrese. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že každý konflikt je ve své podstatě jen bojem se stíny, protože jediným nepřítelem tam venku jsme si my sami. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • S čím (nebo kým) v současné době bojuji?
 • Co se mi naopak daří a jakou cestou jsem k úspěchu došla?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Komunikace je mocný nástroj a prostředek, jak se navzájem pochopit. Existují však situace, kdy je lepší neříkat nic, protože slova nejsou potřeba, anebo žádoucí. Je to z velké části záležitost empatie. Jde zároveň o vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že není pokaždé nutné prezentovat svůj postoj verbálně. Někdy postačí gesto, pohled či obejmutí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Mám vedle sebe člověka, který mě podporuje a chápe, aniž bych pokaždé musela to či ono složitě vysvětlovat?
 • Komu jsem naopak oporou já?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop na březen: Váhy mají být obezřetné, Kozorozi najít svou hodnotu

Je tu březen, měsíc probouzející se přírody a hlubokého nádechu po dlouhé zimě, a s ním i náš originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Jako vždy pro vás máme drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít v co největší pohodě, bez zbytečných komplikací a nepříjemných překvapení. Získejte náskok a přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Obvykle bývá pohodlnější setrvávat v ochranné ulitě známých okolností a vztahů, protože jde o relativně bezpečný prostor. Je to v pořádku do okamžiku, než začneme stagnovat. Nadcházející týden vás bude s tímto tématem konfrontovat a připomene vám, že není dobré zapouštět kořeny tak hluboko, aby vám bránily v pohybu. Občas se vyplatí opustit určité životní zvyklosti a vzdát se některých ze svých jistot, abychom mohli dál růst. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Která z oblastí mého života momentálně stagnuje?
 • Kdy naposledy jsem se vydala do neznáma a jak to dopadlo?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Život nám někdy připadá jako namáhavý výstup na strmý vrchol kopce, navíc s těžkým břemenem na zádech; to když nám problémy přerostou přes hlavu, tíží nás a brzdí. Takové chvíle vyžadují plné nasazení a mohou odhalit náš skrytý potenciál. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nespoléhejte se příliš na pomoc zvenčí; ta může, ale nemusí přijít. Buďte sama sobě tou největší oporou, rádcem a řešením. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co momentálně vnímám jako své největší břemeno?
 • V jakých životních situacích nejvíc spoléhám na druhé?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Ego do značné míry identifikuje člověka; je koncentrací mentální síly, vůle a má potenciál fungovat také jako zdravý pohon. Alespoň v případě, že nám nepřeroste přes hlavu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že ego je do určité míry v pořádku – bez něho bychom jen sotva dokázali plně projevit svou originalitu a dosáhli cíle. Je ale třeba mít ho pod kontrolou, aby sloužilo ono nám, ne my jemu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak já osobně chápu ego?
 • Mám ve svém okolí člověka, o němž se dá říct, že mu ego přerostlo přes hlavu?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Láska je nevyčerpatelným zdrojem síly, motivace a inspirace. Jde o nejvyšší duchovní hodnotu, kterou ale někteří lidé chápou nesprávně. Láska je i vaše téma pro nadcházející týden. Milujete-li někoho, nemůžete automaticky vyžadovat totéž od něj; lze si pouze přát. Nikdy nepodmiňujte své vlastní štěstí druhým člověkem, nebuďte závislá na jeho postoji či chování, osvoboďte se od očekávání. Najděte v té souvislosti odpovědi na následující otázky:

 • Čím nebo kým podmiňuji své štěstí?
 • Zažila jsem já osobně, nebo prostřednictvím někoho jiného závislost na druhém člověku?
Zdroj článku

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

Zábava
Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Zábava
Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Zábava
Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet

Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet