Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 6. listopadu: Váhy otevřou třináctou komnatu, Střelci budou hledat štěstí

Je tu další týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Čeká nás příjemné období a jeden z hlubších nádechů před blížícími se svátky. Užitečné bude alespoň dočasně zpomalit, abychom nabrali sílu do prosincového finále. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další důležité téma, na které bude dobré zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 6. 11. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Jednou jsme dole, jindy nahoře. Jde o periodicky se opakující proces, který máme jen sotva šanci zvrátit. Nakolik nás však poloha dole zasáhne, už pod kontrolou mít můžeme. Je přirozené, že každá situace je unikátní, stejně jako myšlenky člověka, jehož se okolnosti týkají, přesto lze zobecnit, že jednu ze zásadních rolí hraje úhel pohledu. Střízlivá mysl a snaha vše co nejlépe zvládnout bez nutkání hledat viníka nebo se litovat jsou tím, co může pomoci. Jde také o vaše aktuální téma. Pracujte více na tom, jak se stavíte k řešení svých trápení. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jak se chovám v souvislosti s problémem, jenž momentálně řeším? Nehledám viníka tak intenzivně, že mi samotné vy-řešení uniká?
 • Dokážu se na situaci podívat hned z více úhlů?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Občas zažíváme pocity bezvýchodnosti. Cítíme se jako zvíře chycené do pasti a nevidíme žádnou schůdnou cestu ven. Obvykle však nastalé okolnosti nejsou tak černé, jak je v daný okamžik vnímáme. Je ale nutné zamyslet se nad tím, co vůbec vedlo k tomu, že jsme se v takové situaci ocitli… Zdánlivá bezvýchodnost je i vaše aktuální téma. Nepropadejte svým splínům a nezapomeňte na fakt, že řešení existuje vždy. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co je to, co mě momentálně nejvíc omezuje, tíží a nedává možnost pohnout se z místa?
 • Mohu se inspirovat tím, jak podobnou záležitost vyřešil někdo z mého okolí?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Učit se, snažit se věci pochopit a chtít se systematicky posouvat dál je po všech stránkách přínosné. Je ale třeba zachovat si i jistou praktičnost a touhu aplikovat naučené v každodenním životě. Jinými slovy jen teorie nestačí, protože právě ona má sloužit k tomu, abychom ji následně použili. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Budete-li to, co umíte, stále považovat za nedostatečné, abyste své dovednosti začala využívat i prakticky, nejspíš nikdy nedojdete do bodu, kdy si budete připadat do-vzdělaná. Teorie a praxe k sobě neodmyslitelně patří, na to nezapomeňte. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • V čem si stále připadám nekompetentní?
 • Jakým způsobem využívám v praxi své znalosti? V jakém oboru se cítím jistě?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Pocit svobody je nepřenosný, individuální a těžko definovatelný. Pro každého může svoboda představovat něco jiného – existuje nespočet jejích podob. Řada z nás však nemá jasnou představu o tom, co skutečně znamená být svobodný. Jde o stav vnitřní, nikoli vnější, a neměl by přímo souviset s tím, kde, s kým a jak žijeme. Svoboda je i vaše aktuální téma. Zamyslete se nad tím, jak vnímáte slovo svoboda a co se za ním ve vašem pojetí skrývá. V té souvislosti si odpovězte na tyto otázky:

 • Cítím se ve svém životě svobodná?
 • Je něco, co mě momentálně omezuje? Z jakého důvodu to toleruji?
Mohlo by se vám líbit

Jak víra v osud ovlivňuje psychiku lidí a celkově jejich fungování

Myslíte si, že lidé, kteří věří na osud, jsou v naprosté psychické pohodě, jelikož mají pocit, že je vše součástí nějakého většího plánu, děje se to tedy ze smysluplného důvodu a vede k něčemu dobrému? Ne tak docela. Studie prokazují opak.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Alespoň zčásti ctít tradice, vnímat a využívat staletími nasbíranou moudrost předků, používat selský rozum a nehledat zbytečně složitosti tam, kde nejsou, je v současném nastavení světa čím dál vzácnější. Odpojili jsme se od jednoduché podstaty, vzdálili jsme se svému základnímu nastavení a pro stromy nevidíme les. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že někdy je nejlepším řešením to nejjednodušší, je ale potřeba chtít ho vidět. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V jaké oblasti svého života jsem ztratila lehkost? Jak ji mohu získat zpátky?
 • Kdy naposledy se mi vyplatilo použit obyčejný selský rozum?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Kdo chce moc, nemá nic, říká se. A stále to platí. Nenasytnost, potřeba hromadit stále víc a vtíravý pocit, že to pořád není dost, je stará jako lidstvo samo. A přestože se už mnohokrát ukázalo, jak fatální může tato honba za statky být, nestačí to. Potřeba mít stále něčeho víc je i vaše aktuální téma. Uvolněte se a zamyslete se nad tím, co opravdu v životě potřebujete. Nejspíš dojdete k závěru, že jde o záležitosti, které se koupit nedají. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Co mi momentálně v životě nejvíc chybí – kde vnímám nedostatek?
 • Jaká je má největší životní hodnota?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Postavit se svému strachu se snadno řekne a hůř dělá. Jenomže co naplat – budeme-li se neustále něčeho bát a vyhýbat se situacím, kde hrozí konfrontace s tím, čeho se obáváme, budeme se jen komplikovaně posouvat v životě dál. Proto je v mnoha ohledech přínosnější otevřít svou třináctou komnatu a postavit se svému strachu čelem. Je to i vaše aktuální téma. Nezapomeňte, že jakkoli náročné může setkání s vlastním strachem být, zdaleka nejnáročnější je stav těsně před stisknutím pomyslné kliky. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Čeho se momentálně nejvíc obavám?
 • Zažila jsem už někdy situaci, kdy se potvrdilo, že strach má velké oči?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Jsme neustále bombardováni nepřeberným množstvím informací od rodiny, přátel a kolegů, z televize, rádia a internetu, z novin a časopisů…Topíme se v moři zpráv a není divu, že je těžké v tom obrovském oceánu hluku zahlédnout „láhev se zprávou”. Informační chaos je i vaše aktuální téma. Snažte se co nejvíc ztišit, abyste byla schopná uslyšet to, co je opravdu důležité. Často se to nejdůležitější poselství vynoří z hlubin našeho podvědomí. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Dokážu třídit informace podle důležitosti – dělám občas „inventuru” toho, jaké zprávy si k sobě pouštím?
 • Znám nějaké zklidňující techniky, které mě vrací zpět k sobě?
Mohlo by se vám líbit

Numerologie dle data narození: Poznejte své životní číslo a jeho moc. Jedničky jsou individualisté, trojky vtipálci

Když jsme se ve škole učili matematiku, většina z nás těžko mohla tušit, co všechno se skrývá za čísly. Že mají různé energie a vibrují v mnoha dimenzích. A neměli jsme ani ponětí o tom, že existuje prastará nauka s názvem numerologie, která právě s čísly a jejich energiemi pracuje. Pokud jste v této oblasti úplní nováčci a tohle téma vás „volá“, měli byste nejprve odhalit své životní číslo a jeho mocnou roli ve vašem životě. Možná pak pochopíte souvislosti ve vašem postoji, vlastnostech a jednání.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)                                                                      

K tomu, abychom se mohli cítit šťastní, nepotřebujeme svolení či přičinění druhého člověka. V optimálním případě si stačíme sami. Řada z nás však pozapomněla na základní principy štěstí – na to, kde všude lze štěstí najít. Osvobozující pocit naplnění může přinést třeba klidná procházka probouzející se krajinou nebo pohled na hvězdnou oblohu. Štěstí je i vaše aktuální téma. Zamyslete se nad tím, kolik štěstí dokážete najít ve svém životě, a odpovězte si na následující otázky:

 • Cítím se ve svém životě – z dlouhodobého pohledu – šťastná? 
 • Kdy naposledy jsem cítila pocit intenzivního naplnění?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Náš život je plný velkých i malých rozhodnutí. Často se ocitáme na křižovatce a řešíme, kterým směrem se dát. Zohledňujeme řadu faktorů, často své blízké, přátele a kolegy, a občas se stane, že kvůli všem možným ohledům zapomeneme na sebe. Přivedeme se následně do nepohodlné situace a opět řešíme, co s tím… Rozhodování je i vaše aktuální téma. Nezapomeňte, že ten, o koho jde především, jste vy sama; a s vámi by také finální rozhodnutí mělo souznít. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • V jaké oblasti života mě čeká důležité rozhodování?
 • Podle čeho se obvykle rozhoduji – jaká volím priority?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Dobrý není žádný extrém, ani v jinak užitečných záležitostech. Chceme-li se stravovat zdravě, je to v pořádku a zcela žádoucí, toužíme-li po životě bez chemie a zohledňujeme kromě svého zdraví i zdraví planety, je to skvělé… Ale nic by se nemělo přehánět. Do života patří i lehkost a tolerance nejen k ostatním, ale i vůči sobě. Životní lehkost je i vaše aktuální téma. Nezapomeňte na skutečnost, že i když si příležitostně dáte něco „hříšně sladkého“ a použijete igelitovou tašku namísto plátěnky, není to nic fatálního. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Umím být vůči sobě tolerantní a dokážu si odpustit případná selhání?
 • Nejsem naopak – vůči sobě nebo ostatním – tolerantní až moc?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Setrvávat v něčem, co nám už nepřináší žádnou radost ani prospěch, nemá valný smysl. Jenomže obvykle není vůbec jednoduché přiznat si tu skutečnost definitivním způsobem a opustit to, co nám sice už nic nedává, ale je to známé, a tedy svým způsobem bezpečné. Čas však hraje proti nám a ve chvíli, kdy si uvědomíme cenu za svou váhavost, můžeme zalitovat, že nám tak dlouho trvalo odhodlat se věc řešit. Váhavost je i vaše aktuální téma. Jděte za hlasem svého srdce a nezapomínejte, že člověk často lituje toho, co neudělal. V té souvislosti najděte odpovědi na tyto otázky:

 • Zažila jsem už někdy situaci, kdy jsem litovala toho, co jsem neudělala?
 • Která z oblastí mého života postrádá „živost“? A co s tím mohu udělat?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Blíží se kinopremiéra filmu Priscilla: Připomeňte si ikonické líčení a styl manželky krále rock’n’rollu

Blíží se kinopremiéra filmu Priscilla: Připomeňte si ikonické líčení a styl manželky krále rock’n’rollu

Zábava
Filmové tipy podle redakce: Kterých 5 snímků by vám letos nemělo uniknout na filmovém festivalu v Karlových Varech?

Filmové tipy podle redakce: Kterých 5 snímků by vám letos nemělo uniknout na filmovém festivalu v Karlových Varech?

Zábava
Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Zábava
Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar