Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 9. října: Střelci mají krotit svou urputnost, Váhy si přiznat limity

Říjen už je v plném proudu a my – stejně jako každý týden – přinášíme náš originální horoskop. Nadcházející dny ukážou, že riskovat se ne vždy vyplácí, ale držet se stále při zemi také není ideální. Důležité je umět najít správný poměr mezi odvahou a opatrností, což někdy nebývá jednoduché. Na každé znamení zvěrokruhu navíc čeká ještě další důležité téma, na které se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 11. 10. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Jsme pohlceni nejrůznějšími technologiemi, které postupně přebírají vládu nad našimi životy. Je proto třeba mít se i trochu na pozoru, udržet obezřetnost a nedovolit, abychom v důsledku pohodlného bytí trávili více času v digitálním než v reálném světě. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Naordinujte si čas od času digitální detox a snažte se plně soustředit na každý okamžik života. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kolik času průměrně trávím denně na mobilu? A přičtu-li k tomu čas u některé z obrazovek, kolik to reálně je?
 • Jak se cítím, když náhodou zapomenu mobil, nebo se mi vybije a já nemohu být on-line?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Odpočinek bez myšlenek na práci. Koníčky a záležitosti, které nám obohacují život, drobné radosti a čas strávený s těmi, které máme rádi… I to je velmi důležitá součást našich životů. Pro samou práci a věci, které „musíme“ udělat, však právě na toto nejčastěji zapomínáme. Svou vnitřní pohodu nevnímáme jako prioritu a odsouváme ji na vedlejší kolej. Tím se ale z našich životů vytrácí radost. Čas jen pro sebe je i vaše aktuální téma pro nadcházející týden. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co stavím na první místo v rámci svých priorit? A kde jsem já a můj čas?
 • Co mi říká syndrom vyhoření? A znám někoho ve svém okolí, kdo jej zažil?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Kvalitu našeho života do značné míry ovlivňují mezilidské vztahy. To, jakým způsobem je vnímáme a utváříme, začíná v původní rodině; ta nás formuje a její vzorce se přenášejí do té současné. Neznamená to ale, že model, který jsme převzali, nemůžeme změnit. Základem je ale definovat, co je z aktuálního pohledu nevyhovující. Původní versus současné nastavení rodiny je i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, jak vás vaši rodiče ovlivnili a dodnes v souvislosti se vztahy ovlivňují, a odpovězte si na tyto otázky:

 • Dělám dnes někdy sama věci, které jsem jako dítě nebo dospívající na svých rodičích nesnášela?
 • Koho jsem vždy vnímána jako větší autoritu – matku nebo otce? A projevuje se to nějak na mém aktuálním pojetí vlastní rodiny?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Pozornost milovaného člověka je důležitá. Vědomi, že na nás někomu záleží a náš cit je opětován, je jedním z důležitých atributů spokojeného života. Na druhé straně je ovšem třeba uvědomit si, že po nikom nelze vyžadovat pozornost stoprocentní. Každý má právo vyhradit si čas jen pro sebe a mít koníčky, kterých se nutně nemusí účastnit druhý. Také odpočinek bez partnera je tím, co mnohdy dělá vztah šťastnějším. Míra vyžadované pozornosti je i vaše aktuální téma. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak reaguji na situace, kdy chce partner trávit část svého času beze mě? Respektuji to a mám to podobně i já?
 • Zažila jsem někdy momenty, kdy si partner nárokoval všechen můj volný čas? Případně znám to ze svého okolí?
Mohlo by se vám líbit

Matky podle znamení zvěrokruhu: Jste ambiciózní a soutěživá, nebo spíš pohodářka, která dětem všechno dovolí?

Datum narození ovlivňuje naše životy ve všech ohledech, ať jde o ,vztahy práci, volný čas, zdraví nebo třeba povolání. Výchova dětí a rodičovství není výjimkou. Každé znamení je zkrátka jiné. Ať už děti máte, potomka zrovna čekáte, nebo ho zatím jen plánujete, přečtěte si, co říkají charakteristiky znamení zvěrokruhu právě o vás nebo třeba o vaší mamince.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

To, že žádný extrém není dobrý, ví většina z nás. Týká se to ale také jinak velmi užitečných věcí včetně zdravého životního stylu a péče o sebe. Žít zdravě je skvělé a potřebné, jen je i v tomto případě dobré zachovat si určitý nadhled. To, že si jednou za čas dáme bílé pečivo a dětem dopřejeme „jedovatý” bonbon ještě neznamená konec světa. Ne-extrémy jsou i vaše momentální téma. Zachovejte si svobodnou mysl a nenechte se spoutat žádnými – byť jinak užitečnými – pravidly. V té souvislosti najdete odpovědi na tyto otázky:

 • Co pro mě znamená žít zdravě a jak svou vizi zdravého způsobu života dodržují?
 • Kolik diet přibližně jsem za život držela?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Mládí je to, po čem spousta z nás touží, a dělá vše pro to, aby si je co nejdéle udržela. Je v pořádku vnímat mládí jako něco hezkého, osvěžujícího a v mnoha ohledech inspirativního. Na druhé straně bychom si měli dát pozor, abychom mládí nepovyšovali nad stáří a pokročilejší věk následně nevnímali jako něco, proti čemu je třeba bojovat. Naopak. Stárnutí je třeba přijmout jako přirozenou součást života a starší lidi vnímat jako studnici zkušeností, nadhledu a životní moudrosti. Pohled na stárnutí je i vaše aktuální téma. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Mám kolem sebe lidi, o kterých bych řekla, že jsou díky svému věku moudří a dokážou si s ledasčím poradit lépe než mladší generace?
 • Když si vzpomenu na čas strávený se svými prarodiči, jaké mám pocity?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Mnoho z nás je přesvědčeno, že musí splnit vše, co se očekává. A někteří zacházejí ještě dál, sami si stanovují náročné cíle a dělají maximum, aby jich dosáhli. Pokud to z nějakého důvodu nezvládnou, berou nedokončený úkol jako osobní selhání. Jenomže jsme jenom lidé s určitou energetickou kapacitou, která se jednoho dne může vyčerpat. Proto je velmi užitečné dokázat si přiznat, že ne vše jsme schopní sami zvládnout, a umět požádat o pomoc. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že i vaše síly mají své limity. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Zažívám někdy pocit úplného vyčerpání? Co v takový okamžik dělám?
 • Je pro mě velký problém přiznat si, že na něco zkrátka nestačím?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Říká se, že to, jak máme uklizeno doma, svědčí do určité míry o tom, jak uklizeno máme sami v sobě. Těžko soudit, nakolik je toto tvrzení pravdivé, co však obvykle platí, je skutečnost, že důkladným úklidem hmotných věcí kolem sebe si často uspořádáme i něco ve svém nitru. Fyzickou činností tak symbolicky třídíme i své myšlenky, přehodnocujeme priority a nastavujeme nové pořádky. Vnitřní úklid je i vaše aktuální téma. Udělejte si na sebe čas a třeba se v rámci třídění myšlenek pusťte i do čištění domácnosti. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Mám už nějakou zkušenost s tím, jak se zrcadlí vnější úklid do vnitřního? Zažila jsem už tuto symboliku na vlastní kůži?
 • Řekla bych o sobě, že mám uvnitř sebe uklizeno – že jsem sama se sebou i okolnostmi svého života v souladu?
Mohlo by se vám líbit

Bydlení podle horoskopu! Víme, co které znamení potřebuje ke štěstí

Máte rádi pořádek, eleganci, nebo potřebujete především útulný domov? Napoví to o vás datum narození a znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Jak je to s vašimi blízkými?
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)                                                                      

Řada lidí bývá přesvědčena o tom, že jejich pravda je ta jediná a pouze jejich řešení správné. Odmítají připustit, že i druhý může mít pravdu, a že je to často věcí úhlu pohledu. Leckdy pak přesvědčují okolí o své variantě pravdy a svou urputností mnohé unavují. Stávají se pak ne příliš oblíbenými kolegy a v mnohém náročnými partnery na soužití. Urputnost je i vaše téma pro nadcházející týden. Važte slova a zejména intenzitu svých argumentů, ať jsou pro vás jakkoli evidentní. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jsem ochotna uznat, že jsem se mýlila, a omluvit se případně za svou neochotu slyšet názor druhého?
 • Jak často cítím potřebu přesvědčovat druhé o své pravdě?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Poskytnutí podpory může mít mnoho podob: morální, citovou, fyzickou i finanční. Můžeme na svých bedrech nést tíhu za druhé, radit jim v nesnázích a trpělivě naslouchat, jaké má kdo trápení. Jakkoli však lidský a vznešený je tento postoj, občas je nutné vystoupit z role vrby či rádce do popředí a nechat se za svůj přínos druhým i řádně ocenit alespoň ve formě uznání. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Dbejte na to, aby vás druzí jen nevyužívali nebo abyste stále nehrála jen druhé housle. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:  

 • Patřím k lidem, kterým se druzí často a rádi svěřují? Není toho na mě někdy moc?
 • Necítím se někdy jen využívaná? Co s tím případně dělám?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Ne vždy jdou věci tak, jak bychom si přáli. A přestože jsme dělali maximum, snažili se nic nezanedbat, byli poctiví a připravení, výsledek nedopadl podle očekávání. Stává se to příležitostně každému – i tomu nejúspěšnějšímu člověku. Uvíznutí v situaci, z níž nevidíme schůdnou cestu ven, je do určité míry také zkouška trpělivosti, odhodlání a síly. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Neztrácejte naději v dobré konce a věřte, že se kolo štěstí brzy obrátí ve váš prospěch. V té souvislosti si odpovězte na tyto otázky:

 • V jaké oblasti života mám momentálně pocit uvíznutí?
 • Řekla bych o sobě, že jsem trpělivý člověk?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Co nás nezabije, to nás posílí, říká se často. Bolestné či obtížné změny, které musíme přestát, nás v duchovním smyslu posouvají k čistotě duše a pochopení širších souvislostí. My sami však můžeme aktivně vyhledávat poznání, příležitosti a výzvy, aby nás posunuly dál dříve, než bolestivě zakopneme. Nemusíme život jen pasivně nechávat plynout. Soustředění se na život v jeho aktivní podobě je i vaše téma pro nadcházející dny. Nezůstávejte dlouho stát a jděte s proudem života. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Nakolik se momentálně cítím být aktivním účastníkem svého života?
 • Co za náročnou událost mě naposledy posunulo blíž hlubšímu pochopení životních souvislostí?

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role