Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Myslete také na sebe

Info ikona
Markéta Pavleje

Máte pocit, že jste v jednom kole a nestíháte nic, natož mít čas sama na sebe? K životní rovnováze přitom někdy stačí málo. Obklopte se šikovnými pomocníky.

Promotion | 24. 04. 2023

Jistě jste již zaznamenali anglický výraz well-being. Zahrnuje nejen osobní spokojenost a životní pohodu. Podle Světové zdravotnické organizace WHO představuje celkové duševního zdraví. Stav, ve kterém si uvědomíte vlastní potenciál a dokážete se vyrovnat s běžným životním stresem. A můžeme zajít ještě dál. Termínem well-being se označuje také stav osobní pohody a kvalita života. Jak toho všeho dosáhnout, relativně snadno?

Většina žen je zvyklá zastávat řadu životních roli. Chceme být skvělé matky, pozorné partnerky, budovat si kariéru, vídat kamarádky… Kdy ale myslet také sama na sebe? Osobní pohoda by měla být jednou z našich priorit.

Každý den bychom měli usilovat o vyvážený životní styl, který zahrnuje zdravou stravu, pravidelný pohyb, dostatek spánku a relaxaci. Zkusit můžete i techniky, jako je jóga, meditace nebo masáže, které pomáhají uvolnit stres a zlepšit celkový pocit pohody. 

Také se nebojte přenechat část svých povinností ostatním členům rodiny a domácím pomocníkům. Nápomocný je všestranný robot s nástavci, které šetří čas, místo a energii. Jednou z žen, která na něj nedá dopustit je Markéta Pavleje. Úspěšná foodblogerka, která neustále připravuje nové recepty, tvoří svůj blog a vaří pro celou rodinu.

Podívejte se, jak užitečným pomocníkem je její robot Chef Baker Kenwood při každodením vaření a práci. A používá ho i tam, kde byste na první dobrou asi neuhodli. Při své beauty rutině. Doma připravený peeling z mletého máku nebo čerstvě připravená ovocná pletová maska mohou být skvělým způsobem, jak si dopřát účinnou péči o pleť přímo z pohodlí domova.

Na jednotlivé recepty se můžete těšit v článcích v sekci Jarní well-being.

Měření