Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak otevřít třetí oko: Získáte stabilní emoce, kvalitní spánek a zlepší se vám vztahy

Třetí oko je šestá čakra, která se nachází uprostřed čela. Pokud chceme najít skutečný smysl života, pochopit smysl světa a existence, pak je právě třetí oko čakrou, se kterou je dobré umět pracovat. Pomůže nám vnímat a poslouchat intuici, dělat správná rozhodnutí, procházet životem s lehkostí. Navzdory okolním tlakům a stresu budeme v psychické pohodě, což se promítne i do zdraví fyzického těla.

Liv Boková | 12. 03. 2024

Co jsou čakry a třetí oko

Uvnitř našeho fyzického těla se nachází jakýsi náš duchovní dvojník, který vstřebává energii z Vesmíru a jinou do něj vysílá. Podle prastarých léčitelských tradic mu vládnou čakry řídící naše duchovní a mentální prožívání. Čakry jsou tedy energetická centra našeho těla. Každá čakra má jinou barvu. Můžeme si ji představit jako vibrující a rotující světelnou kouli. Všechny čakry dohromady tvoří auru. Lidé, kteří se věnují sprituálním technikám, jsou schopní ji nejen energeticky cítit, ale také ji vidí. Jednou z čaker je právě třetí oko.

Intuice, soustředění, představivost

Třetí oko, jinak také šestá čakra Ádžňá, se nachází uprostřed čela, mezi obočím, nad kořenem nosu. Ovládá mozek a nervový systém, všechny mentální funkce a mysl. Je to místo, kde sídlí intuice a telepatické schopnosti. Třetí oko souvisí s moudrostí, je zodpovědné za soustředění, představivost a jasnozřivost. Umožňuje propojení s vyšším já. Má indigovou barvu. Tato temně modrá barva podporuje otevření a vyjasnění třetího oka, pomáhá nastolit vnitřní klid, přináší do života jasnost a hloubku, uzdravuje a posiluje smysly a otevírá je jemnějším úrovním vnímání.

Symbol třetího oka Óm

Symbolem třetího oka je lotosový květ se dvěma kouřově šedými nebo stříbřitými okvětními lístky. Uvnitř šesté čakry je tedy symbol Óm, který vypadá zhruba jako číslice 3 se zatočeným ocasem, nad ní je půlměsíc a ještě nad ním tečka. Třetí oko má, stejně jako ostatní čakry, také svůj zvuk, kterým je právě mantra, neboli zvuková vibrace Óm. Vibrace, jež vznikají rozkmitáním hlasivek a následným prouděním energie uvnitř vašeho těla i vně stimuluje a aktivuje šestou čakru.

Mohlo by se vám líbit

Čakry jsou energetická centra našeho těla: Odblokujte je pomocí správných technik

Čakry jsou energetická centra v těle, která propojují naše fyzické, emocionální a duchovní já. Když jsou zablokované, přichází únava, vyčerpání, fyzické bolesti a nemoci. Pokud jsou v harmonii, těšíme se dobrému zdraví, lépe komunikujeme, jsme vyrovnaní a sebevědomí, máme silnější intuici. Jak fungují, jak je odblokovat pro dobré zdraví a využití našeho potenciálu na maximum?
marianne.cz

4 hlavní projevy nerovnováhy třetího oka

1. Neschopnost se učit
Pokud není čakra třetího oka v rovnováze, je obtížené učit se ze zkušeností. Člověk neustále a příliš přemýšlí, aniž by chápal to, o čem přemýšlí, a dokázal s tím jakkoliv pracovat. Život založený na myšlení bez porozumění je životem ve zmateném oparu, kde chybí jistota.

2. Neschopnost navázat vztah s ostatními
Chybí emoční stabilita a uzemnění, člověk není schopný se spojit sám se sebou ani s ostatními. nízké sebevědomí i sebehodnotu, uznání, lásku a vše, co by měl nacházet a kultivovat uvnitř, hledá venku. Není spokojený, je povrchní, zmítaný emocemi, které nejsou přiměřené jeho aktuální situaci.

3. Odpojení
Jestliže čakra třetího oka postrádá energii, je nevyvážená nebo naopak nadměrně aktivní, člověk je odpojený, lidově řečeno „někde si lítá“. Tento stav vede k pocitu odcizení a osamělosti, a dokonce i beznaděje a bezmoci.

4. Nedostatek účelu
Když je třetí oko neaktivní, v životě chybí záměr, směr, smysl. Pro člověka je těžké plánovat, cítí se vydaný na pospas silám světa.

Proč aktivovat třetí oko

Po aktivaci třetího oka prostřednictvím duchovních technik, ale třeba také jídla, se zlepší vaše fyzické i duševní zdraví. Aktivací třetího oka zároveň rozvíjíte logiku a kreativitu, zlepší se vaše představivost. Získáte sebeuvědomění i zdravé sebevědomí, klidné a stabilní emoce, budete lépe spát, vaše mozkové hemisféry budou v rovnováze, budete schopní lépe ovládat své myšlenky, budete všímavější. Vaše mysl nad vámi ztratí moc a stane se nástrojem, který vám pomůže procházet životem s jasností a jistotou. Odhalí se vnitřní znalosti a získáte hluboké porozumění tomu, jak svět a lidé fungují. Budete vnímat jemné energie a získáte přístup k jasnovidectví a mystickým stavům.

Mohlo by se vám líbit

K ovládnutí meditace nemusíte být nutně jogíny, stačí se řídit 7 jednoduchými kroky

Možná se vám také stalo, že jste někde zaslechli, jak lidé začali meditovat a najednou se jim začalo dařit. První myšlenkou, která vás napadne, může být, „pff, jasně, jakoby vesmír takhle fungoval.“ Ale ve skutečnosti to není o žádné nadpřirozené síle jako spíše o zklidnění mysli a srovnání si toho, kdo chcete být a jak toho dosáhnout. Teď už je pouze otázkou, jak na to.
marianne.cz

Meditace na třetí oko zlepší spánek

Toto je jeden z pro praktický život nejzásadnějších přínosů aktivace třetího oka, který se zároveň projeví jako jeden z prvních. Meditace na čakru třetího oka zlepší váš spánek. Jakmile se vaše mysl a emoce zklidní, dostanete se na vyšší úroveň sebepoznání a moudrosti a budete schopní se naprosto uvolnit. To vám umožní hluboký kvalitní a efektivní spánek a kreativní sny. Budete se probouzet svěží a odpočatí.

Afirmace na podporu třetího oka

Tyto afirmace na podporu správného fungování šesté čakry jsou součástí každodenní duchovní práce na sobě a celkové životní transformační cesty. Pomohou k rozvoji společně s dalšími technikami jako jsou vizualizace, meditace, používání drahých kamenů. Pro začátek postačí, když si vyberete jednu z nich. Zvolte si afirmaci, která je vám nejpříjemnější a opakujte ji tak často, jak to jen bude možné.

Vyberte si tu nejmilejší afirmaci:

„Důvěřuji své intuici a přijímám svou duchovní cestu.“
„Jsem v souladu s Vesmírem a věřím v cestu duchovního růstu.“
„Na hluboké úrovni se propojuji se svou vnitřní moudrostí.“
„Moje čakra třetího oka je otevřená a umožňuje mi čisté a jasné vize.“
„Intuice a duchovní vědomí mě vedou při každém mém rozhodování.“

Zdroj článku

Související články

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Tradice
Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Dům
Neuvěříte, jak rodina proměnila starý dům: Natírali, brousili, opravovali a staré věci nevyhazovali

Neuvěříte, jak rodina proměnila starý dům: Natírali, brousili, opravovali a staré věci nevyhazovali