Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak si správně manifestovat? Přitáhněte si do života to, po čem toužíte

Být šťastní a mít spokojený a naplněný život můžeme i bez partnera. Člověk je však tvor párový, vztahovost je pro něj přirozená. S někým milým a drahým po boku, s kým můžete životní radosti i občasné propady sdílet, společně růst a rozvíjet se, je rázem žití ještě o něco příjemnější. Nikdo takový se delší dobu ve vašem životě neobjevil a vy byste si ho moc přáli? Pomocí manifestace to můžete změnit.

Liv Boková | 1. 03. 2024

Co je to manifestace?

Jinak řečeno, manifestace je přitahování si toho, co si přejete, co chcete. Je to záměrné tvoření vlastní reality prostřednictvím přesvědčení a konání, schopnost využít sílu své mysli ke změně a vytvoření reality, jakou chceme zažívat. Manifestujete neustále, je tedy plně ve vaší moci vnést si do života pozitivní změny. Dostanete to, na co myslíte, bez ohledu na to, jestli to chcete nebo ne. Vždycky máte na výběr. Psychoterapeutka a odbornice na manifestaci Charlotte Kirsten říká, že přístup k manifestaci lásky může být velmi fundovaný a praktický: „Jednoduše řečeno, manifestace pomáhá lidem zkoumat, rozebírat a přeskládat jejich systémy víry. Když změníte své chování, myšlenky a perspektivu, přirozeně změníte pohled na svět. Změníte to, jak se vidíte, jak jednáte a co vpustíte nebo přijmete do svého života.“ Dodává, že manifestace má pevné základy v psychologii.

Jak manifestace funguje

Manifestace určitě není kouzlo. Pokud chcete změnu, je třeba na ní aktivně zapracovat. „Lidé si často neuvědomují, že manifestace vyžaduje spoustu skryté práce, od odhalování potenciálních překážek a výzev, přes zjištění, co přesně chcete, až po podniknutí kroků k dosažení svého cíle,“ vysvětluje americká klinická terapeutka, kreativní koučka a spisovatelka Julia Bartz. „Vaše činy řídí přesvědčení pod úrovní vědomí. Například, když řeknete, že hledáte partnera, ale v hloubi duše nevěříte, že ho najdete, svým jednáním tuto víru podpoříte a dosažení cíle pro vás bude velmi obtížné.“

Podle Charlotte Kirsten je klíčem nahradit negativní myšlenky a přístup pozitivními. Uvěřit, že něco, co jste v minulosti zavrhli, o čem jste pochybovali, se stane skutečností. „Čím více věříte, že je něco pravda, například, že jste hodni lásky, tím více se podle toho chováte a přitahujete to, co chcete. Důležité je věřit plně, celou svou bytostí.Jen věřit ale nestačí, zásadní je také konat. „Manifestace nefunguje, pokud nepodniknete kroky ke změně,“ zdůrazňuje Kirsten.

Mohlo by se vám líbit

Pozitivní myšlení aneb Jak si udržet dobrou náladu

Počáteční euforie z příchodu nového roku je za námi a na dveře klepe realita všednodenního stereotypu. Co s tím?
marianne.cz

Základním principem je zákon přitažlivosti

Zákon přitažlivosti předpokládá, že podobné přitahuje podobné, pozitivní myšlenky přitahují pozitivní výsledky, a naopak negativní myšlenky přitahují negativní výsledky. Vaše myšlenky a emoce jsou jako magnety. Přitahují zážitky, které rezonují s vašimi mentálními a emocionálními vibracemi. Pokud chcete pomocí zákona přitažlivosti najít lásku, zaměřte se na kultivaci pozitivního myšlení a vděčnost a věřte, že láska je nejen možná, ale také nevyhnutelná.

Je dokázáno, že manifestace má výsledky

Manifestace už změnila život řadě lidí. Míra úspěchu záleží pouze a jenom na člověku, který se do ní pustí. Nefunguje pro každého bez výjimky, ale za vyzkoušení jistě stojí. U někoho je to práce snadnější, protože ho nelimituje příliš mnoho negativních přesvědčení, u jiného tvrdá dřina.

5 kroků, kterými si přitáhnete lásku do života

1. Napište si objednávku na partnera

Nejlépe vlastní rukou na papír si napište, jakého partnera si přejete. Jak má vypadat, jaké má mít vlasy, oči, výšku od - do, věk od - do, jaké by měl být postavy, včetně detailů, na nichž vám záleží. Sepište také jeho charakterové vlastnosti, například, že má být čestný, morální, empatický, komunikativní, veselý, společenský, štědrý, inteligentní. Přidejte také jeho profesi, koníčky. Myslete i na to, že pokud milujete zvířata, cestování, luxus nebo naopak prostý život nejlépe na opuštěném místě, chcete či nechcete děti, jistě si přejete to samé i u svého partnera. Důležité je napsat si také to, jak se s partnerem chcete cítit. Na sepsání si vyhraďte dostatek času, udělejte si večer pro sebe při svíčce a dejte si záležet. Až budete mít hotovo, otočte list papíru na čistou stranu, případně si vezměte další papír, a ze všeho, co budete mít napsáno, vyberte pouze tři klíčové charakteristiky. Papír složte a uschovejte třeba do šperkovnice. Přání jste vyslali a ať se děje.

Mohlo by se vám líbit

7 tipů, jak si udržet šťastné manželství

Když si vzpomenete na svůj svatební den, možná kromě krásných vzpomínek ucítíte i určitou hořkost. Jak to, že všechno už není tak zalité sluncem? Dobré manželství se nestane samo o sobě, ale vyžaduje práci. Přinášíme vám sedm tipů, do čeho své úsilí opřít, aby byl váš svazek plný respektu a lásky.
marianne.cz

2. Zařaďte do života afirmace

Vytvořte si své osobní afirmace, které budete opakovat několikrát v průběhu dne, poctivě několik dní za sebou. Už jen tím samotným pomůžete přeprogramovat mysl a vyčistit ji od negativních myšlenek. Afirmace by měla být taková, že ji budete říkat s radostí a dokážete ji procítit. Tedy nesmí vám být nějak nepříjemná, nesmí to být něco neosobního. Afirmace by měla být v přítomnosti, jako by to, co říkáte, už bylo realitou. Například: „Prožívám naplněný láskyplný vztah s partnerem, který je upřímný, čestný, zralý, …“ Můžete přidat také: „Zasloužím si lásku.“, „Láska volně proudí do mého života.“, „Můj život je plný lásky.“

3. Přidejte k nim vizualizace a meditace

Vizualizace se nejlépe praktikuje před usnutím. Představujte si přesně to a přesně tak, co a jak chcete s partnerem prožívat. A opravdu to prožívejte a důkladně prociťujte. Možná se vám stane, že se druhý den budete cítit jako na počátku nového vztahu, kdy je člověk zamilovaný. Opatřete si nahrávku kvalitní řízené meditace zaměřené na přitahování lásky do života a vyhraďte si na ni čas každý den.

4. Otevřete se i alternativám

Připusťte, že život má s vámi jiné plány či záměry, než si myslíte, než si vůbec dokážete představit. Třeba by to, po čem toužíte, pro vás nebylo zrovna nejšťastnější. Když se otevřete nečekanému, můžete být ve výsledku velmi pozitivně překvapení. Důvěřujte procesu a věřte, že vám do života přijde ta pravá osoba, ta nejlepší pro vaše největší a nejlepší dobro.

5. Buďte trpěliví a konzistentní

Začněte tím, že se postupně naučíte a zařadíte do života všechny techniky manifestace, které vám budou příjemné. Pracujte na sobě, žijte, rozvíjejte se a při tom se technikám poctivě věnujte každý den. Prvních 21 dní, což je klíčová první meta pro veškeré nové návyky či naopak zbavení se zlozvyků v životě, může jít trochu ztuha a možná se do toho budete muset některé dny nutit, pak se ale manifestace stane běžnou a neodmyslitelnou součástí vašich dnů, stejně jako například ranní a večerní čištěn zubů. A co výsledek, váš vysněný vztah? U někoho se dostaví velmi rychle, během pár dnů, týdnů, měsíců, u někoho to chce více času. I kdyby to mělo být deset let, nezabývejte se tím, kdy se to stane, ale pamatujte, proč se to má stát. Musíte v sobě mít zakořeněno, že chcete to nejlepší. Nespokojte se s něčím, kde budete mít pochybnosti. Jakmile to přijde, budete to hned vědět a cítit.

Zdroj článku

Související články

Zdraví
Už jste slyšela o spánkové turistice? Vyrazte na místa, kde si dopřejete perfektní a ničím nerušený odpočinek

Už jste slyšela o spánkové turistice? Vyrazte na místa, kde si dopřejete perfektní a ničím nerušený odpočinek

Móda
Ikonická móda královny Alžběty II.: Legendární pestrobarevné kostýmky jejího Veličenstva

Ikonická móda královny Alžběty II.: Legendární pestrobarevné kostýmky jejího Veličenstva

Dobrý nápad
KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

Krása
Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit