Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kvíz: Otestujte si, jak dobře znáte život princezny Kate

Máte pocit, že o princezně Kate víte téměř všechno? Vyzkoušejte si náš kvíz, který jsme připravili na počest jejího narozeninového dne. 

Catherine Elizabeth Middleton se narodila 9. ledna 1982 v Royal Berkhire Hospital v britském městečku Reading. V tu dobu její rodiče Carole a Michael netušili, že v náručí drží budoucí princeznu a s velkou pravděpodobností také královnu Velké Británie. Pravdou ale zůstává, že Catherine už ve dvou letech zažívala velmi nestandardní dětství. S rodiči a mladší sestrou Pippou se přestěhovali do Jordánska, kde měl tatínek Michael Middleton pracovní povinnosti. Jordánský sen trval dva a půl roku, a následně se rodina vrátila zpátky do rodné země. 

Dospívání princezny Kate

Dospívání Kate Middleton rozhodně nebylo jednoduché. Sama Kate přiznala, že na dívčí škole Downe House zažila šikanu. To následně vedlo k tomu, že přešla na Marlborough College. Na této škole se poměrně rychle začlenila do kolektivu, stala se kapitánkou hokejového týmu a zazářila také ve školních škamnách. Premiantka! Po absolvování střední školy se Kate rozhodla, že si naordinuje tzv. gap year (roční pauzu před přijetím na vysokou školu). Rozhodně to ale neznamenalo, že by se Kate „flákala“. Tři měsíce strávila v British Institute v italské Florencii, a následně odcestovala do Chile, kde se připojila k Raleigh Internetional expedition. 

Po roční studijní pauze Kate nastoupila na University of St Andrew‘s ve skotském městě Five. Právě tam se znovu setkala s princem Williamem. Tentokrát už Kate pocítila motýlky v podbřišku. Nutno ale podotknout, že Kate a William spolu začali randit až na sklonku roku 2003.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Co všechno víte o královně Alžbětě II.?

Královna Alžběta II. byla symbolem britské monarchie. V našem kvízu můžete otestovat, zda jste odborníkem na královskou rodinu, nebo ji znáte pouze letmo.
marianne.cz

Láska k princi

V dubnu 2004 se britští paparazzi nemohli nabažit. Na světě totiž byla první společná fotografie prince Williama s Kate Middleton. Pár byl zachycen na zimní dovolené ve švýcarském Klostersu. V roce 2007 to vypadalo, že pohádka o nové britské princezně je v troskách. Pár totiž oznámil rozchod! „Tenkrát jsme byli velmi mladí. Stále jsme se hledali,“ řekl zpětně o rozchodu princ William.

Říkal někdo, že se nemá dvakrát vstupovat do stejné řeky? Kate s Williamem to v roce 2008 udělali a zdá se, že šlo o nejlepší rozhodnutí jejich života. Už v březnu 2008 si pár užíval lyžování ve švýcarských Alpách, a následně byla Kate představena královně Alžbětě II. Po měsících spekulací pár v roce 2010 oficiálně oznámil zásnuby! „Princ William a slečna Middleton se zasnoubili v říjnu, a to během soukromé dovolení v Keni. Princ William o tom informoval královnu a blízké členy rodiny. Zároveň princ William dostal svolení od otce slečny Middleton,“ znělo v oficiální zprávě Buckinghamského paláce. A tak se Kate Middleton stala právoplatnou členkou královské rodiny a také budoucí královnou Velké Británie. 

Mohlo by se vám líbit

Čím se princezna Kate ve výchově inspirovala od princezny Diany?

Princezna z Walesu má zítra narozeniny a kromě toho, že zvládá skvěle svou oficiální roli princezny, je úžasná i ve své roli maminky. V jednom konkrétním aspektu přitom princovi Williamovi připomíná jeho maminku a on ji za to ještě více zbožňuje.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl