Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Poznáte všechny známé světové vlajky?

Info ikona
vlajky

Nejspíš si říkáte, že vlajky okolních a celkově světoznámých států přeci znáte. Ale některé z nich jsou pěkně zrádné. Zejména ty, na kterých jsou stejné barvy. Otestujte, zda je dokážete rozpoznat.

Tereza Čaladi | 10. 11. 2023

Vlajky jsou jednou ze základních zeměpisných znalostí. Obvykle je totiž dobré vědět nejenom to, jak se stát jmenuje, kde leží a jaké je jeho hlavní město, ale i jaká je jeho vlajka. Přesto málokdo zná úplně všechny, což může souviset s tím, že se do všech zemí člověk jen tak nepodívá a v běžném životě jejich vlajky ne moc často vídá. Zjistěte, jak jste na tom s vlajkami vy v našem kvízu níže. Vybrali jsme pro vás ty, které jsou všeobecně známé, ale některé i přesto není tak jednoduché určit.

Opakování je matka moudrosti

Pokud se vám v kvízu nedařilo podle vašich představ, máme pro vás několik tipů na procvičování vlajek:

  • Aplikace v telefonech

V dnešní době existují aplikace snad na všechno. Je tedy i mnoho takových, které vám mohou pomoci procvičit všechny světové vlajky. Doporučit lze například Vlajky světa – Kvíz či Světová Geografie.

  • Procvičování online

Pokud si nechcete stahovat aplikace, můžete své vlajky pilovat i na různých webových stránkách. Podobné kvízy, jako byl ten náš, najdete na stránkách Umíme fakta či Geograf.in.

  • Procvičování offline

A pak je tu samozřejmě možnost bez aplikací a celkově bez internetu. Vlajky jde velmi dobře procvičovat hrou, například když k nim máte kartičky v podobě pexesa. Pak už je na vás, zda se rozhodnete hrát se všemi státy světa, nebo to vezmete podle jednotlivých světadílů.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku