Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Léto podle redakce Marianne: Jaké máme plány?

Léto se v redakci Marianne nese vždy v duchu příprav největšího čísla roku. I přesto si ale najdeme několik dnů na odpočinek a letní radovánky. Zjistěte, kdo z nás se chystá do Norska, kdo bude poznávat krásy Česka, kdo „vymetat” letní scény a kdo se těší na nějaký ten čas běz dětí?

Karolína Peřinová | 30. 06. 2021

Monika Mudranincová

šéfredaktorka

Poslední rok a půl mě naučil nic neplánovat, protože jediná jistota je nejistota. Ale zkouším se na to dívat i pozitivně a žít tady a teď. Má to něco do sebe. Dříve jsem každý rok jezdívala s dcerou do Řecka, kde jsme si to náramně užívaly. Pokaždé jsme jely na jiný ostrov, koupaly se a dělaly spoustu výletů. Letos strávím určitě část dovolené na chalupě u maminky v severních Čechách, kde máme pejska a dvě kočičky, a taky spoustu dvounohých přátel. Takže nudit se určitě nebudu. A když situace dovolí, tak možná i to Řecko dáme

Petra Šroubek Pohlová

editorka a zástupkyně šéfredaktorky

Červenec bývá v Marianne hodně pracovní, protože chystáme naše zářijové tlustočíslo”. Ale má to i svoje výhody - děti stráví hodně času u prarodičů a my s mužem budeme mít po hodně dlouhé době čas jen sami pro sebe. A tak si po téměř devíti letech manželství zase jednou pořádně zarandíme. Těším se na dlouhé líné večery na zahrádkách restaurací a návštěvy divadelních scén pod širým nebem (Werich na Kampě, Bouře v rámci Letních shakespearovských slavností a evergreen Líbánky na Jadranu divadla Studia Dva jsou naše letní must see”).  Vyhlížím i chladivou klimatizaci v galeriích a hlavně nekonečně dlouhé procházky Prahou s aperolem v ruce.

 

Mohlo by se vám líbit

I dovolená v Česku může být světová

Prázdniny v Česku rozhodně nebudou nuda!
marianne.cz

Klára McMahon

produkční

Letošní léto si užíváme jako jednu dlouhou sérii mini-dovolených. Zahájili jsme ji na starém židovském městě historické Třebíče, prošli si krásný barokní zámek Jaroměřice nad Rokytnou a skončili večeří ve Znojmě. Další krátká dovča nás čeká na Třeboňsku. Bydlet budeme v historickém hotelu na náměstí v Českých Budějovicích a na kole vyrážet po okolních hradech a přírodních krásách. Pár dní určitě taky strávíme na Lipně surfováním a proháněním se po Lipenské magistrále na kolech. S kapelou během léta koncertujeme na různých krásných místech naší republiky, takže kulturu určitě spojíme i s turistikou, a po vystoupení si uděláme výlet po okolí. Chystáme se např. do Plzně, Domažlic, na hrad Budyně nad Ohří a do pohádkové Telče. Tak třeba se někde potkáme.

Eliška Vrbová

módní redaktorka

Už několikrát se mi potvrdilo, že jakmile na léto nespřádám plány nijak moc dopředu, zaplní se mi celé dva prázdninové měsíce úplně samy od sebe. Původně měl být mým letošním highlightem Karlovarský filmový festival, kam se po dvouleté pauze neskutečně těším a přeji pořadatelům, aby se odehrál v podobě co nejbližší té, kterou známe a milujeme. Ale nakonec to vypadá, že ke KVIFFu přibyde ještě několik dní s rodiči v Maďarsku, týden s přítelem a jeho rodiči v Chorvatsku, no a nesmím zapomenout ani na tradiční vodáckou výpravu s kamarády, tentokrát zřejmě na Sázavu. Čeká nás sice už druhé léto v době koronavirové, ale možná nejen mně připadá, že je tak nějak radostnější. Tak si ho užijme! 

Mohlo by se vám líbit

Bílé, nebo černé? Proužky, či květy? Máme tipy na nejstylovější šaty pro letošní léto

To pravé léto je konečně tu, a to znamená, že je konečně čas na všechny ty krásné letní šaty, které už příliš dlouho čekaly ve skříni. Pokud ale máte pocit, že by se vám do letní garderoby hodily i nějaké nové kousky, máme pro vás tipy na spoustu letních šatů nejrůznějších vzorů, barev, délek a střihů. Tak které si vyberete?
marianne.cz

Alžběta Rybářová

online redaktorka

Tak dlouho jsme s manželem mluvili o tom, že poletíme na svatební cestu na karibský ostrov Guadeloupe, až jsme se rozhodli, že se vydáme autem do Norska. Zatím nemáme ještě konkrétní plán, ale už se mi v hlavě pomalu rýsuje, jak by náš road trip mohl vypadat. Zároveň se připravuju na to, že s sebou potáhneme polévky v pytlíku i konzervy všech druhů, protože kurz norské koruny není přívětivý. V Norsku si tedy gurmánské zážitky odpustíme a namísto žaludku budeme krmit hlavně vnitřního estéta. Už teď se nemůžu dočkat!

Monika Majarová

grafička

Já se chystám do mého oblíbeného Maximus Resortu do Brna. Je to tam nádherné a pro milovníky saunování hotový ráj na zemi. Wellness, saunové rituály, skvělé jídlo, krásné prostředí, co víc si člověk může přát? Beru jako povinnou zastávku každé dovolené, protože tady zaručeně očistíte tělo i mysl.

Karolína Peřinová

online editorka

Přiznám se, že léto není moje oblíbené roční období. Nemám ráda vedra a rozpálené ulice, ale abych zase nebyla úplný „letní Grinch“, tak si i na létě umím najít něco hezkého, na co se každý rok těším. Po roční pauze, kdy mělo veškeré kulturní vyžití nucené volno, se těším na letní divadelní scény. Minulý rok jsem byla nadšená z představení Meda a letos si nenechám ujít Wericha. Těším na večerní toulky Prahou, které mají vždy jasný cíl – zmrzlinu. A taky mám letošní léto jeden speciální úkol. V září jdu kamarádce za svědka, takže se následující měsíce ponesou v duchu příprav její rozlučky se svobodou!

Mohlo by se vám líbit

Flashdance vlny nebo ofina podle Brigitte Bardot: Jaké účesy ovládnou letošní léto?

Respektované vlasové salony i domácí koupelnová studia letos nejvíc ovlivnily koronavirová pandemie, Netflix a Instagram. Na jedné straně je hodně znát touha po praktičnosti, na té druhé zábava a experiment. Jakou cestou se vydáte vy?
marianne.cz

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy