Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nahlédněte do jídelníčku britské královské rodiny

Jak vypadá královské menu? Možná vás překvapí, že modrá krev si dopřává podobná jídla jako my, obyčejní smrtelníci.

Královna Alžběta II.

Pětadevadesátiletá královna Alžběta II. patří k monarchům, kteří si dopřávají střídmé porce. Bývalý šéfkuchař Buckinghamského paláce Darren McGrady se v minulosti nechal slyšet, že královna „jí, aby žila“, a tak v jejím jídelníčku neobjevíme velké porce ani tučné pokrmy. K snídani si královna dopřává cereálie a ovoce, případně chléb s džemem. Jenom ve výjimečných případech si snídaňové menu ozvláštní míchanými vajíčky nebo lososem. Nedílnou součástí snídaně je také neslazený černý čaj. K obědu si hlava britské monarchie ráda pochutná na bílém masu nebo rybě se zeleninou. Jedno z nejoblíbenějších jídel královny Alžběty II. je podle McGradyho grilovaný mořský jazyk s cuketou a špenátem.

V odpoledních hodinách nedá královna dopustit na tradiční čaj o páté, který je leckdy doplněn o malé sendviče s uzeným lososem. A večeře? Hlavní roli opět hraje bílé maso, případně losos. Samozřejmě, i modrá krev si ráda smlsnou na něčem sladkém, což platí i pro britskou královnu, která nedá dopustit na 60% hořkou čokoládu. Stejně tak si královna čas od času dopřeje kapku něčeho ostřejšího, což v jejím případě znamená sklenička šampaňského, vína nebo ginu.

Info ikona
Královna
Mohlo by se vám líbit

7 pokrmů, které nenaleznete v jídelníčku britské královské rodiny

Britská královská rodina má vytříbené jazýčky, a tak nikoho nepřekvapí, že neholduje pokrmům z rychlého občerstvení či polotvarům. Přesto se najdou, na první pohled, delikátní jídla, která modrá krev striktně odmítá.
marianne.cz

Vévoda a vévodkyně z Cambridge

Pokud se zajímáte o britskou královskou rodinu, pak vám asi neuniklo, že vévodkyně Kate o svých stravovacích návycích nikdy otevřeně nepromluvila. Přesto deník Daily Mail vypátral jídla, která si vévodkyně z Cambridge údajně dopřává. K snídani si vévodkyně Kate připravuje smoothie z kapusty, řasy spiruliny, čajových lístků matcha, špenátu, římského salátu, koriandru a borůvek. Také oběd vévodkyně Kate se nese v ryze vegetariánské podobě. Londýnští ptáčci si štěbetají, že vévodkyně má ráda například čočkové kari. Podle deníku Mail Online večeře vévodkyně z Cambridge zahrnuje pečené maso se zeleninou a pečenými bramborami. I když Kate Middleton nepatří k ženám, které by „ujížděly“ na sladkém, přece jenom se najde jeden dezert, který Kate zbožňuje. Ano, hádáte správně, jde o britský karamelový pudink, který se podává s máslovým krémem a datlemi.

Také princ William patří k lidem, kteří se stravují ve jménu zdravého životního stylu. Přesto se najdou dny, kdy William „zhřeší“ a dopřeje si tradiční anglickou snídani se smaženými vejci, klobásou, slaninou, rajčaty, houbami, tousty na másle. Darren McGrady také vzpomíná, že William v dětství zbožňoval čokoládový dort. Můžeme ale jenom hádat, zda jeho chuťové pohárky stále lační po pořádné dávce čokolády.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu

Zatímco v minulosti si princ Harry pochutnával na pizze, plněných bramborách s mozzarellou nebo banánovém pudinku, v současné době se stravuje mnohem zdravěji. Tušíme, že určitou roli v tom sehrála také jeho manželka Meghan Markle, o které je známo, že dodržuje flexitariánskou dietu. V praxi to znamená, že z 80 % se stravuje vegetariánsky, zatímco ve zbylých 20 % si dopřává maso, ryby, mléko a vejce. Snídaně vévodkyně ze Sussexu se proto často skládají z celozrnného chleba a limetkové vody. Naopak k obědu si Meghan dává zeleninové saláty s kuřecím masem nebo tuňákem a k večeři si vévodkyně ráda dá těstoviny se zeleninou, grilovanou rybu nebo toast.

Zdroj: independent.co.uk, hellomagazine.com, dailymail.co.uk

Související články

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi