Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Novinky ze světa literatury přímo do vašich uší aneb Tipy na nejlepší knižní podcasty

Info ikona
Knižní podcasty

Posloucháte rádi podcasty a zároveň jste vášnivé čtenářky? Máme tipy na podcasty o knihách a aktuálním dění ve světě literatury.

Karolína Peřinová | 27. 04. 2022

Báví vás knihy nejen číst, ale také si o nich povídat, zjišťovat si informace o autorech, o tvorbě jednotlivých děl nebo vás zajímá zákulisí literárního světa? Pak si nasaďte sluchátka a nalaďte si na Spotify, Apple Podcast nebo jiné podcastově platformě, podcasty, které naplní váš seznam knih k prasknutí.

Neplecha ukončena

Pokud jste taky ve svých jedenácti letech čekali na dopis z Bradavic, jistě vás potěší tento fenomenální podcast ze světa Harryho Pottera. Podle slov autorky Báry probírá každou knihu tak dopodrobna, že na samém konci nezbyde žádný neotočený list. A je tomu opravdu tak. I ti největší „potterheads“ se během poslouchání dozví spoustu nových informací.

15 minut o knihách

Díky Lucii Zelinkové vám neutečou žádné novinky ze světa literatury. Podcast je o nových knihách, dění na literární scéně, ženách v literatuře a také vás nechá trochu nahlédnout do Luciina knihomolského života.

Mohlo by se vám líbit

Meandry dětské literatury

Do tohoto podcastu si moderátor Jakub Pavlovský, kterého můžete znát na Instagramu jako @bookcalling, zve hosty ze všech možných oborů – jedno mají ale společné, probírají nejrůznější zákruty literatury pro děti a mládež, protože to je to, co mají nejraději.

Záložka

Co teď budete číst? A co teď tak lidé čtou? Nejen to se dozvíte během půlhodinového poslechu podcastu Záložka, kde si již zmíněný Jakub Pavlovský povídá s hosty o literatuře, čtenářích, čtenářství, ale i o tématech rezonující literárním světem.

Mohlo by se vám líbit

Knižní klub

Podcast, který se stane vaším průvodcem knih. Můžete se těšit na rozhovory se spisovateli a spisovatelkami, žebříčky nejlepších knih, informace o očekávaných novinkách i třeba tipy na knihy, které si s sebou zabalit na letní dovolenou.

Zdroj: Autorský článek

Mohlo by se vám líbit