Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Odhalte skrytou stránku vaší osobnosti: Jaké silové zvíře máte v duši a jak vás může v životě podpořit?

Silová zvířata jsou našimi duchovními průvodci a ochránci. Jsou naší součástí, máme je totiž ve své duši. Na pomoc si je přivoláme například, když si s něčím nevíme rady, potřebujeme se správně rozhodnout, jsme psychicky nebo fyzicky vyčerpaní. Propojení s naším zvířetem pomáhá posílit a kultivovat některé vlastnosti, podpořit spirituální rozvoj, zpracovat a propustit něco, co nám už neslouží. Životem pak kráčíme s vírou, větší lehkostí a sebedůvěrou.

Liv Boková | 25. 03. 2024

Jak najít své silové zvíře

Říká se jim také duchovní zvířata nebo šamanská zvířata. Víme už, že je máme v duši, proto duchovní. Šamanská, jelikož práce s nimi vychází z šamanských praktik, proto také, jestliže se chceme na své silové zvíře napojit, je jednou z možností právě využití šamanských rituálů a technik. Zvládneme to i sami, není k tomu potřeba navštívit nějakou šamanskou seanci, stačí zvuk šamanského bubnu či bubnů. Další možností je meditace, opět může být individuální, nebo řízená. Běžně je silovým zvířetem člověka i to, které určuje den vašeho narození, ať už v klasickém zvěrokruhu nebo v tom čínském. Jste-li například lev, může být král zvířat zároveň vaším silovým zvířetem. Duchovní zvíře může být také stejný druh jako je náš domácí mazlíček

Duchovní zvíře už znáte. Co teď?

Až se se svým silovým zvířetem propojíte nebo si prostřednictvím intuice a emocí vyberete to vašemu srdci nejbližší, žádejte od něj a hledejte pomoc kdykoli pocítíte, že ho potřebujete. Na oplátku ho můžete různými způsoby podpořit třeba tak, že ho zhmotníte v podobě talismanu, který budete mít stále u sebe, sošky na komodě, obrazu. Pro ještě silnější napojení se doporučuje poslouchat zvuky, které konkrétní zvíře vydává.

Mohlo by se vám líbit

Který kámen přitahuje lásku aneb Magická síla drahých kamenů

Energie drahých kamenů se využívá už minimálně po staletí. Lidé věří, že konkrétní krystaly mají léčivé schopnosti a sílu přitáhnout do života lásku, bohatství či úspěch. Ať už se snažíte posílit sebelásku, přilákat romantického partnera nebo posílit stávající vztahy, zapojení kamenů může být krásnou a zajímavou zkušeností. Zjistěte, které drahokamy vám s láskou pomohou a jak s nimi pracovat.
marianne.cz

Které duchovní zvíře je nejlepší

Nic takového jako lepší, nejlepší nebo horší a nejhorší silové/duchovní zvíře neexistuje. Každé má své konkrétní vlastnosti, přednosti i temné stránky. Každé představuje unikátní kombinaci vlastností a energií. Zjistěte, ke kterým se některé konkrétní pojí, pak si zavřete oči, a to, které vám jako první pošle váš šestý smysl, právě potřebujete. Takto si můžete vizualizovat a přivolávat silová zvířata třeba i před spaním nebo ve snech. Uvádíme jen několik příkladů pro představu, další silová zvířata jsou například v knihách věnovaných šamanství nebo zaměřených přímo na ně.

Slon

Majestátní, klidný a přátelský slon je v řadě kultur posvátným a nejvíce duchovním zvířetem, symbolizuje moudrost, uzemnění, paměť. Podporuje duchovní rozvoj, vůdčí schopnosti a zároveň respekt i k těm nejmenším tvorečkům. Ochraňuje před nebezpečím, dodává pocit jistoty a vyrovnanost. Učí umění naslouchat druhým.

Kůň

Je průvodce a bojovník podporující odvahu, životní sílu, moudrost a intelekt. Pomáhá vážit si vlastních schopností a rozvíjet je. Chrání před temnými silami, je prostředníkem mezi světy. Do domova vnáší hřejivé teplo a moudrost.

Lev

Symbolizuje hrdost, ušlechtilost a věrnost. Je odvážný, pomáhá postarat se sami o sebe, usnadňuje řešení těžkých situací, dodává sílu, umí se poprat za sebe i své nejbližší. Je schopný varovat před problémy a náročnými situacemi.

Tygr

Další kočkovitá šelma mezi duchovními zvířaty je tygr. Podporuje rozvoj osobnosti, individualitu, jedinečnost, soustředění a sílu, zklidnění mysli, vstup do stavu čistého vědomí a žití v přítomném okamžiku. Nabízí nové nápady, zbavuje úzkosti a strachu.

Kočka

Lidé se silovým zvířetem kočkou, která je nezávislá a dokáže se o sebe postarat, jsou jasnozřiví a vnímají, co je mezi nebem a zemí. Jejich duchovní zvíře čistí energie, dává jim sílu poslouchat instinkty a jednat rychle. Kočka pomáhá s rozvojem vitality a vnitřním vedením.

Mohlo by se vám líbit

Čakry jsou energetická centra našeho těla: Odblokujte je pomocí správných technik

Čakry jsou energetická centra v těle, která propojují naše fyzické, emocionální a duchovní já. Když jsou zablokované, přichází únava, vyčerpání, fyzické bolesti a nemoci. Pokud jsou v harmonii, těšíme se dobrému zdraví, lépe komunikujeme, jsme vyrovnaní a sebevědomí, máme silnější intuici. Jak fungují, jak je odblokovat pro dobré zdraví a využití našeho potenciálu na maximum?
marianne.cz

Vlk

Tajemný vlk je duchovním zvířetem introvertů. Posiluje laskavost a pocit sounáležitosti, podporuje uzemnění, nasměrovává ke správným činům a vede na cestě k poznání pravdy. Dodává vytrvalost a sílu, umožňuje silné spojení s instinkty a intuicí, vede k nalezení rovnováhy mezi samotářstvím a socializací.

Liška

Liška je jako v bajkách a pohádkách bystrá, schopná předvídat a mistrně plánovat předem. Podporuje vhledy, rozvoj myšlení, pochopení sebe sama a důvěru ve vlastní rozhodnutí. Probouzí vědomou spiritualitu, podporuje autoritu, umožňuje najít vlastní cestu a moudře se rozhodovat.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu