Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Proměna: Jak dnes vypadají páry z obrazovek ze světových romantických snímků z 90. let?

Pretty Woman, Titanic či Notting Hill. V 90. letech vznikly nejenom tyto ikonické romantické snímky, ale i celá řada dalších. Mnoho z jejich hrdinů přitom udržuje kontakt dodnes. Podívejte se, koho se to týká a jak vypadají dnes.

Tereza Čaladi | 14. 04. 2024

Éra romantických snímků z 90. let by se podle nás dala považovat za zlatou, jelikož v té době vzniklo velké množství filmů, díky kterým jsme si vytvořili své ideály o lásce a o vztazích. V mnoha případech velmi vysoké, jelikož ne každý by kvůli nám umrzl jako Jack a princů na bílém koni – či v bílé limuzíně, jako tomu bylo v Pretty Woman – je také málo.

Pravdou je, že vztahy na obrazovce jsou mnohdy jednodušší a jiné než ve skutečnosti. Tam se na sebe dva lidé podívají a zkrátka ví. Ví, že ten druhý je pro ně ten pravý a že jsou ochotni pro něj obětovat cokoli. V realitě musíme řešit, jak si s někým sedneme hned na několika úrovních – zda se spolu cítíme dobře, zda máme podobné názory (například politické), jednotné vize do budoucnosti a podobně. Ačkoliv tedy můžeme potkat někoho, s kým si sedíme, není to hned záruka úspěchu. To se ale ve filmech už neukazuje.

Dalším faktem přitom je, že v našich životech nemáme pouze romantické vztahy, ale všelijaké vztahy, včetně přátelských. A ty mají dodnes i někteří herci, které známe z obrazovek jako páry snů.

Mohlo by se vám líbit

20 herců, které znáte z televizních obrazovek jako děti. Jak vypadají dnes?

Čas je neúprosný a i když dětští herci zůstávají ve vašich oblíbených filmech dětmi, v realitě stárnou, stejně jako každý normální smrtelník. Podívejte se, jak dnes vypadá dívka, která hrála Matildu, představitel syna Rosse v seriálu Přátelé, nebo bratr myšáka Stuarta Littla a zda u herectví zůstali.
marianne.cz

Vztahy párů z romantický snímků z 90. let v reálném světě

Julia Roberts je sice nejlepší kamarádka s Georgem Clooneym, ale i s Richardem Geerem zůstala v přátelském vztahu od Pretty Woman, tedy nyní přes více jak 30 let. Není přitom kamarádka jen tak s každým. S Hugh Grantem, se kterým v 90. letech působila v Notting Hillu, takhle dobré vztahy nemají. Hugh Grant má naopak ale dobré vztahy s Andie MacDowell, se kterou působil ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb.

Velmi dobří přátelé jsou i Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Nejenom, že internetem kolovaly jejich fotky, na nichž jsou dojatí, když ten druhý získal nějaké herecké ocenění, potvrdili to i v několika rozhovorech. „Ona je prostě tak fantastická osoba, že ta chemie mezi námi na plátně skutečně fungovala. Máme rádi jeden druhého. Akorát u milostných scén jsme se opravdu smáli,“ řekl DiCaprio v roce 1997 Entertainment Tonight.

Další ikonickou romantickou komedií z 90. let je Samotář v Seattlu, kde účinkovala Meg Ryan s Tomem Hanksem. Ačkoliv se dodnes baví, nemají nijak hluboký vztah. Zato s Billym Crystalem neustále vzpomínají na snímek Když Harry potkal Sally z roku 1989. A podobně to měla i Demi Moore s Patrickem Swayzem, kteří společně účinkovali ve filmu Duch. Ona si například nechala hliněný hrneček, který spolu ve filmu vyráběly. Po jeho smrti v roce 2009 si na svůj Twitter napsala: „Patricku, tolik lidí tě má rádo a tvé světlo bude navždy zářit ve všech našich životech.“ A dodala slovy Sama Molly. „To je úžasné, Molly. Lásku uvnitř si vezmeš s sebou.

Hlavní hrdinové romantických snímků 90. let tehdy a dnes
Mohlo by se vám líbit

Tehdy a teď aneb Jak se proměnily celebrity, které se proslavily v 90. letech

Čas je neúprosný a osobnostem, které si před rokem 2000 užívaly svou zlatou éru, je nyní kolem padesáti let. My pro vás vybrali 20 z nich a přinášíme vám informace o tom, jak pokračovala jejich kariéra i to, jak vypadají dnes.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Blíží se festival Svět knihy 2024: Co byste si na něm rozhodně neměla nechat ujít?

Blíží se festival Svět knihy 2024: Co byste si na něm rozhodně neměla nechat ujít?

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte Sherlocka Holmese, nejslavnějšího detektiva všech dob?

Kvíz: Jak dobře znáte Sherlocka Holmese, nejslavnějšího detektiva všech dob?

Zábava
Cestování po Plzeňském kraji: Top 10 rozhleden, které stojí za návštěvu

Cestování po Plzeňském kraji: Top 10 rozhleden, které stojí za návštěvu

Zábava
Kvíz: Znáte původní konce klasických pohádek? Některé vás velmi překvapí

Kvíz: Znáte původní konce klasických pohádek? Některé vás velmi překvapí