Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Setkali jste se poprvé a cítili, že se znáte celý život: Možná jste potkali svou spřízněnou duši nebo dvojplamen. Rozdíl je klíčový

Info ikona
Láska

Možná se vám už stalo, že jste se s někým setkali poprvé a cítili jste, jako byste se znali celý život. Cítili jste, že patří do vašeho života a už byste si bez něj nedokázali představit budoucnost. Je velmi pravděpodobné, že se vám to jen nezdálo. Nejspíš jste totiž potkali svou spřízněnou duši nebo dvojplamen. Někoho, kdo je s vámi propojený na úrovni duše. Termíny spřízněná duše a dvojplamen se přitom často zaměňují. Rozdíl mezi nimi je zásadní. Jak je poznat a rozeznat? Je možné s nimi mít naplněný láskyplný partnerský vztah?

Liv Boková | 3. 04. 2024

Kdo je spřízněná duše

Velmi stručně řečeno, spřízněné duše jsou dvě duše, které jsou předurčené být spolu. Neznamená to však, že musí nutně jít o životní partnery, o pár. Může jít také o přátele, nejlepší kamarádku nebo kamaráda. Spřízněná duše je osoba, se kterou cítíte takové napojení, že váš vztah plyne s naprostou lehkostí, a zároveň jste vzájemně kompatibilní. Díky propojení se spřízněnou duší blednou veškeré vztahy, které jste měli v minulosti. Cítíte se v něm skvěle, protože vaše duše vždy dokážou najít kompromis a způsob, jak naprosto cokoliv vyřešit, aby váš vztah fungoval. Se spřízněnou duší si začnete klást zásadní otázky o sobě a lásce, přestanete se bát odpovědí, kterým jste se do té doby vyhýbali, a opravdově rostete. Spřízněných duší můžete mít několik, v partnerovi, nelepší přítelkyni, sourozenci.  

Kde se bere spřízněná duše

Propojení se spřízněnou duší se najednou objeví, vzniká rychle a s lehkostí, povznese vás. Takový vztah ve vás může vyvolat dočasné podezření, jestli je skutečný a opravdový, jestli to náhodou není iluze, vzhledem k tomu, že vztahy, s nimiž jste měli zkušenosti dosud, byly velká dřina a často i přes spoustu intenzivní práce stejně nefungovaly. Se spřízněnou duší máte pocit, že se znáte celý život, nebojíte se v její přítomnosti být sami sebou, nebojíte se být upřímní, otevření a dokonce ani zranitelní.

Mohlo by se vám líbit

Přitáhněte si do života hojnost a úspěch. Pomůžou symboly, sošky, drahokamy i ovoce a rostliny

Hojnost zdaleka není jen o penězích a hmotných statcích. Přestavuje také dostatek lásky, radosti, štěstí, zdraví, prosperity, všeho, na co si jen vzpomeneme. Dnes se ale zaměříme právě na tu hojnost materiální. Na cestě k jejímu dosažení nás může podpořit řada symbolů, které takto pomáhaly našim předkům už před tísiciletími. Zvolte jen jeden z nich, nebo kombinujte více. Zkuste se na ně nacítit a vybrat si právě ty, které vás nejsilněji přitáhnou, ony pak na oplátku k vám jako magnet přitáhnou hojnost a prosperitu.
marianne.cz

5 znamení, že jste našli svou spřízněnou duši

1) Společně trávený čas klidně plyne

Když trávíte čas se svou spřízněnou duší, necítíte žádné napětí. Společný čas ve vás navozuje pohodu, je osvěžením, utíká tak rychle, že i když jste spolu dlouhé hodiny, je to jako pět minut. Mohou se objevit i neshody, vždy je však dokážete urovnat s láskou a umíte si navzájem odpouštět.  

2) Jde vám o blaho toho druhého

Zcela upřímně a bezpodmínečně jeden druhému přejete nejvyšší a největší dobro. Svou spřízněnou duši s radostí podporujete v rámci rodiny, v kariéře i ve všem, na čem jí záleží i mimo váš vztah. Vy chcete šťastný život pro oni a ona pro vás.

3) Váš vztah má jiskru

Ve spojení se spřízněnou duší můžete vnímat intenzivní emoce. V přítomnosti toho druhého cítíte romantické vzrušení nebo nevýslovný pocit sounáležitosti. Může jít o partnerské vzrušení, platonické jiskření i propojení na intelektuální úrovni. Pociťujete, že spolu chcete trávit co nejvíce času.

4) Její/jeho nepřítomnost by byla obrovskou ztrátou

Jen pouhá představa života bez spřízněné duše ve vás vyvolává pocit temnoty a osamělosti. Když už ji najdete, mohou se občas vloudit hořkosladké pocity a obavy z její ztráty. Víte totiž, jak obrovské štěstí máte, že je ve vašem životě, a jak moc je pro vás důležitá. Uvědomujete si, jak křehké můžou některé vztahy být.

5) Sílí vaše sebeláska

V přítomnosti spřízněné duše cítíte, že záříte jako slunce. Máte lepší pocit ze sebe sama, zvyšuje se vaše sebevědomí. Podobně by se i vaše spřízněná duše s vámi měla cítit plně přijímaná, ceněná, bezpečně a pohodlně.

Co je dvojplamen

Zatímco ve vztahu spřízněných duší jsou v propojení dvě duše, v případě dvojplamene jde o jednu duši rozdělenou na dvě, nebo jde o zrcadlení. V podstatě jde o jednu duši ve dvou tělech, ve dvou osobách, mezi nimiž je velmi úzké propojení, neboť si navzájem zrcadlí své slabosti, emocionální zranění a nejistoty. Váš dvojplamen, stejně jako vy u něj, dokážete odhalit a otevřít negativní stránky toho druhého, obvykle to tedy není člověk, s nímž by se vám hezky žilo. Jisté je, že ve vztahu s dvojplamenem se toho hodně naučíte. Tyto vztahy bývají silně transformační. Někteří odborníci dokonce věří, že spřízněnou duši můžete potkat až poté, co se ve vztahu s dvojplamenem naučíte nezbytné lekce.

Mohlo by se vám líbit

Příběh prstenu s modrým safírem, který stvrzuje lásku Kate a Williama: Jeho cena je nevyčíslitelná

Tento měsíc oslaví Kate Middleton a princ William 13. výročí svatby, brali se 29. dubna 2011. Když okouzlující Kate tehdy kráčela k oltáři, měla na prsteníčku opravdový skvost, který od zasnoubení s mužem svého života nosí téměř neustále. Řeč je o úchvatném prstenu s modrým cejlonským safírem, který je o to cennější, že původně patřil Williamově mamince, princezně Dianě. Seznamte se s jeho příběhem.
marianne.cz

Rozdíl mezi spřízněnou duší a dvojplamenem

Hlavní rozdíl je v tom, že zatímco váš dvojplamen a vy jste poloviny stejné duše, spřízněné duše jsou dvě duše, které patří k sobě. To je důvod, proč se dvojplameny ne vždy k sobě dokonale hodí, pokud jde o romantické vztahy nebo přátelství. Naproti tomu spřízněné duše do sebe téměř doslova zapadají jako puzzle. Pokud hledáte dlouhotrvající, oddanou romantickou lásku, najdete ji u své spřízněné duše. Je to někdo, s kým plánujete strávit zbytek života a bezpodmínečně ho milujete. Vztah s dvojplamenem je výzva, která vás má přiblížit k nejlepší verzi sebe samých. Výsledkem spoluzávislosti mezi dvěma plameny může být toxický vztah.

Když jste ve vtahu s dvojplamenem

Pokud už jste v partnerském vztahu s dvojplamenem a milujete ho, není třeba panikařit. Dvojplameny nás toho spoustu učí o nás samotných. Když jsou sladěné, jeden ze druhého dokážou dostat to nejlepší. Vztahy s dvojplameny zpočátku můžou být hodně těžké, ani zdaleka nepřichází s takovou lehkostí a tak přirozeně, jako ty se spřízněnými dušemi, přesto, nebo právě proto mohou i ony přinést nebývale spokojený vztah klidně i na celý život.

Zdroj článku